Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milumil vaníliás rizspépet...

Milumil vaníliás rizspépet hogy kell pontosan adagolni?

Figyelt kérdés

Azért zavaros, mert a doboz szerint 150 ml vízhez kell keverni "kb. 45 g (4 evőkanál)" port.

Na most 4 nagy evőkanálnyi port lemértem, és az csak 20 g.! És vizes állagú is, ha csak annyit keverek össze.

De ha 8 evőkanállal keverek (amire pont jó kis pépes lesz az állaga), az nem túlságosan is sok?


Ti hogy csináljátok?


(5 hónapos a babám egyébként.)


2011. szept. 24. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
4 kicsit púpos evőkanállal próbáld meg. A 8 sok, annyit ne tegyél. Mérni felesleges, ránézésre tudod mennyi kell.
2011. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én se értettem ezt. Én is lemértem, 4 evőkanál nekem sehogyse 45 gr.

Azóta azt csinálom, hogy kimérem az avent pohárba a port (amennyit gondolok), és szépen öntögetek rá vizet, amíg el nem érem a kívánt állagot kevergetés közben.

Így fogalmam sincs hogy mennyi por mennyi víz jut bele, de pont olyan lesz, amit szert a babám.

2011. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezek szerint nem csak nekem szúrt szemet ez a számtani baki. Amúgy ha a 150 ml vízhez annyi port mérek ki, hogy jó állagú legyen - kb pár alkalomra elfogy az egész doboz...:O
2011. szept. 24. 18:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Én meg mindig úgy járok, hogy kimérem a 4 nagy púpozott kanállal, utána meg tehetek hozzá plusz vizet, mert túl sűrű. :D

Ki kell tapasztalni, ráadásul babája válogatja, hogy milyen sűrűségűen szereti. Az én lányom pl. kicsit hígabban.

2011. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,elég furcsán van megadva a leírásban.Én úgy csinálom mint az egyik előttem író csak fordítva.Víz amennyit gondolok és annyi port teszek bele míg el nem éri a kellő sűrűséget.Vigyázz vele,mert pár perc után jobban besűrűsödik.
2011. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egy régebbi tápszeres dobozából a kanalat megtartottam. Úgy csinálom, hogy ha 5 kanalas tápszert csinálok, akkor 7 púpos kanál rizspépet teszek bele. 6 kanalasnál 8-at.
2011. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nálunk a rizspépeket tápszerhez vagy anyatejhez kell rakni. :)
2011. szept. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
en is vettem ilyet es olyan lotyisnek kell lennie kb 1 kanal porhoz 2 kanal viz. Megkerdeztem a vedonot es o azt mondta ugy jo mert allitolag megdagad a gyomorban.
2011. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ezek szerint ahány ember, annyi féle elkészítési mód...:)
2011. szept. 25. 07:42
 10/10 anonim ***** válasza:
én is sokkal sűrúbbre csinálom, mert az adagolás szerint nagyon híg lesz!
2011. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!