Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet úszni a könnycsatorn...

Meg lehet úszni a könnycsatorna átmosást? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 18:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt voltunk :)

5 hós a babám, születése óta könnyezik és folyton becsipásodik (nagyon durván éjszaka) a jobb szeme. 2 napja gyönyörű, tiszta, nem könnyes, semmi baja! Áldom az eszem, hogy nem halogattam tovább.

Az eljárás: Egy szilikon végű icipici csövet felvezetnek a könnyzacskóján, NEM szúrnak, NEM fájdalmas, csak azt utálják a babák, hogy centire le kell őket fogni, mert veszélyes lenne ha elkapná a fejét! Ordít, ez van, kb 10 mp az egész és kész is. Kiküldik a szülőt, kimentem én is, de hallgatóztam, nem sírt jobban, mint esténként mikor nyűgös lesz és cicisztrájkot tart :) Van egy fém gyűrű, kipárnázva, ezt teszik a feje köré, plusz 3-an fogják le hogy tuti ne legyen baja. Neki 2 helyen is el volt záródva a könnycsatorna, ha nem nyitják meg, sose jött volna helyre. Átmossák antibiotikumos folyadékkal, az orrán kell hogy kifolyjon, aznap még nem szabad masszírozni, csak másnaptól, mi egy hétig még cseppentjük neki Oftaquix-szel, és ennyi :) Mi is próbáltuk az összes féle szemcseppet, de nem hiszem, hogy maga a cseppentés érne bármit, mivel fizikai akadály van a könnycsatornában, egy kis membrán, ami nem szívódott fel újszülöttkorban, az cseppekkel nem fog eltűnni. Mondta a doki is, hogy félni szoktak tőle a szülők, de veszélytelen és fájdalommentes eljárás, utána semmi gond nem lesz.

2011. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
az orrporszivozas a legjobb ami csak lehet nem nem jon ki semmi de nalunk is csodat tett
2015. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!