Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosást hogy...

Könnycsatorna átmosást hogy csinálják? Fájdalmas? 3 hós kislányom születése óta csipás, könnyezik, és már úgy látszik nem ússzuk meg sajnos.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én NEM engedtem,sőt a szemész azt mondta, 12 hós korig tilos a beavatkozás!

nekünk az occuloheel segitett, 9 hós korára teljesen elmúlt magától


Én biztosan nem kinoztatnám meg a gyereket,mert bizony nagyon fáj,nekem felnőttként csinálták.

egyébként ez élettani jelenség, legkésőbb 1 éves korra minden babának elmúlik

2010. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi kaptunk már 3 féle szemcseppet, most meg két hét haladékot, ha nem múlik, időpont és csinálják. De én se akarom. megpróbáltam masszírozni neki az orrtövénél, mert hallottam az is jó. Nekem meg pont azt mondták a szemészeten, ha 1 éves korig nem csinálják meg örökre könnyezik majd meg csipás lesz.
2010. ápr. 14. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom szeme is ilyen volt kapott sokmindent, de infrázni kellett az arcuregét nátha miatt és utána elmúlt, nem tudom biztosan, hogy az segített-e, nekünk utána elmúlt 1 próbát megér.( kb 5000 körül vettük az infralámpát)

2010. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A régi procedura miatt ijesztgetnek

Az én kislányomnak azóta semmi baja,pedig már 13 hónapos.

Ne tedd ki egy ilyen fájdalmas eljárásnak.

mi is kaptunk brulamicint, floxalt,alomidet,stb...

2 napig volt jó,aztán előlről kezdödött.

Nekünk úgy sikerült,hogy természetgyógyászhoz elvittem, aki irt fel szemcseppet, apist két napig nagyon csúnya volt,de aztán letisztult.

Naponta 2* kell az apis, kétszer a szemcsepp és este fürdés után a kamillás törölgetés, és sokára ugyan,de megszünt


nagyon fáj,hidd el nekem,hiába mondják,hogy egy meglévő csatornába vezetik a szondát, és nem is biztos, hogy egy kezelés elég,mert a szomszéd kislányt 5* kinoztatta meg az anyja.

Te döntesz, hiába mondják, hogy vidd el átmosásra,ha Te nemet mondasz nem tehetnek semmit.

2010. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez most eleg durvan fog hangzani de hidd el egy probat meger. Ha szoptatod a babad akkor fejjel egy kis anyatejet es cseppentsd bele 2-3 orankent a szemebe valamint vegyel egy kis vatta darabot, ra szinten anyatejet es ezzel torolgesd. Jobb mint barmelyik antibiotikum. Termeszetes vedoanyagokat tartalmaz es antitesteket amivel vedjuk a babat 6 honapos koraig. Nekunk ez segitett. Mar masnap latszott a javulas es 3 nap alatt rendbejott a kisfiam szeme. Ha gondolod probald ki.
2010. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Pici még a baba! Próbáljátok meg, nekünk bevált!


Szemviditó fű tea. Herbáriában lehet venni. Minden nap főztem egy adagot, majd vattakoronggal (mindegyik szemére tisztával, és nem nyomtam a használtat vissza a folyadékba) naponta többször áttörölgettem.


6 hónapos korára gyönyörűen kitisztult, pedig előtte olyan csipás volt, hogy alig látott. Azóta sincs semmi baja, 10 hónapos.

2010. ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!