Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány babátoknál milyen...

Kislány babátoknál milyen popsi törlőt és krémet használtok?

Figyelt kérdés

Nekem kisfiam van, 2 hét múlva születik a kislányom. Mondta a védőnő, hogy ne használjak a kislánynál túl hámosító krémet (pl. bepanthen), nehogy összenőjön tőle neki ott a bőr..., nem lesz jó ugyan az amit a kisfiamnál használtam.

Ti milyet használtok?

Előre is köszönöm!


2011. szept. 26. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

14 hónaposnál még mindig a gyógyszertári krém. de van tartalékban bepanthen meg sudocream.

popsitörlő: Dm-es, vagy tescos, vagy neogronormon vagy jonshons éppen ami akciós.

2011. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

én is gyógyszertári popsikrémet használtam és törlőkendőből dm babylove - fehéret-


Jó egészséget!

2011. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia! 3,5 hós a fiam. Naturlandos, Unguentum infantum nevű popsikrémet használjuk, 495 Ft, de ha az orvos írja fel, akkor 233 FT. Ha kipirosodik a popsija, akkor sudokrémet. Popsitörlőt DM-est használunk, babyloveból a kéket, bár ez nem kimondottan popsitörlő, hanem arra van, hogy a babákat át lehessen törölni vele, de nekünk nagyon bejött.

Bár kislányt kérdeztél, gondoltam azért leírom. A popsikrém nem túl hámosító, a kórházban is ilyet használtak a kislányoknál!

2011. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az elején Pampers Sensitive popsitörlőt használtunk, később váltottunk Johnson's-ra.

Krém: 2 tubus gyógyszertári, azután Bepanthen.

Most már 17 hónapos, és nagyon ritkán kenem krémmel a fenekét.


De én úgy hallottam - illetve itt olvasgattam -, hogy inkább a Neogranormon kenőcs hámosít túlságosan. A Bepanthenre nem panaszkodtak.

2011. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A védőnő is a gyógyszertári krémet ajánlotta, de popsitörlőnek nem tudom mennyire van hámosító hatása bármelyiknek. Kisfiamnál Pampers-t használok. Szerintetek a sensitive változata jó lesz kislánynál?

Krémet meg a gyógyszertárit fogom akkor használni.

2011. szept. 26. 14:05
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi a pampers activ törlőkendőt használjuk, néha a sensitivet, és nem használok popsikrémet.

Semmi baja nincs a bőrének(kicsípés, pirosság), a nunija nem nőtt össze. Fiamnál sem volt pelenkásként baj.

Ha fogzás miatt erősebb a széklet akkor használok nagyon kevés J&J fehér tégelyes popsikrémet(kerek, fémdobozos)

2011. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Popsitőrlő:amelyik akcíos

Popsikrém:sodukérm

2011. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, mert a hámosítótól összenőhet a puncija.
2011. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom 17 hónapos.


Popsikrém: gyógyszertári kevert, vagy ritkán aloe vera spray. Jó tudni a popsikrémekről az alábbiakat: [link]

Amúgy én soha nem hallottam olyat, hogy összenőhet a babapunci, ez elég rosszul hangzik!


Popsitörlő: eleinte Pampers, de azután megnéztem, hogy mik az összevetők, és hát enyhén szólva nem bababőrnek valók, úgyhogy áttértünk a babylove fehérre, amely nem tartalmaz kőolaj származékot, meg ilyen hasonló csúfságokat, és többnyire olcsóbb is.

2011. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A kislányom koraszülött kisbaba volt, most 2 hónapos, és a popsitörlőből azt használom ami akciós, de lényeg, h ne legyen benne alkohol, és kamillás és aloe verás legyen, a krém nekem a Sudocrem vállt be, ha előfordul, hogy valamitől, amit ettem kipirosodik a popsija, akkor az egy nap alatt leszedi neki! Nagyon jó, de nem olcsó, sajnos!
2011. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!