Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kanállal etetéshez valami...

Kanállal etetéshez valami hasznos tipp, ötlet?

Figyelt kérdés
5 hós babám egy ideje kap alma- illetve barackpépet. Az a bajom, hogy nagyon nehéz őt etetni, mert ahogy meglátja a kanalat, nyúl felé, ki akarja venni a kezemből, játszana vele. Úgyhogy csak nagy nehézségek árán tudom betuszkolni a szájába a kaját :-D Persze nem erőszakosan. Mindenkinek a babája ezt csinálja? Van erre valami megoldás?
2011. szept. 27. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, a megoldás a két kanál, egy az ő kezébe egy amivel eteted :-)
2011. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi is így eszünk! :) /mármint 2 kanállal/
2011. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:-) köszi, kipróbálom de szerintem azzal a lendülettel be is rakja a szájába a másik kanalat, és így az etetőkanál már nem fér bele...
2011. szept. 27. 11:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet, hogy nem ízlik neki a gyümölcs amit kap, és azért nem lehet normálisan megetetni? Mert van aki azt írja, hogy a babája alig várja, hogy kapja a falatokat, nyitja nagyra a száját stb...rajta meg nem nagyon látom a lelkesedést.
2011. szept. 27. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:

De ízlik, ha eszi, különben sírna, kiköpné. Tapasztalat. :)

Egyszer elegem lett, hogy állandóan ki akarja venni a kezemből, és odaadtam neki, ha olyan nagyfiú vagy, egyél. Tudom, hiba volt, de már nagyon ideges voltam. Annyira megörült, hogy tövig benyomta a kanalat a szájába, amivel megütötte a szájpadlását. Volt nagy sírás, megijedés, na azóta nem akarja elvenni a kanalat. Viszont félt tőle, nem akart enni. Úgyhogy sokszor odaadtam a kezébe egy másikat, és mutattam, hogyan tegye a szájába, hogyan tudunk szépen enni.


Aztán kb. 1 hétig rágta a sajátját, én az egyik kezemmel elvettem finoman, és adtam az én kanalam, közben mondtam, hogy most anya jön, most ebből eszünk. Ha szépen evett, megdícsértem, hogy milyen ügyes volt, ezért most ehet a baba kanalából (amin persze nem volt semmi).

Most 7 hónapos, és már úgy eszünk, hogy elég mondanom, hogy most anya jön, ügyes voltál, most a baba jön, egyet anyától, egyet a babától, és elveszi magától a kanalát. Néha megy egy kanállal is. Nagyon ritkán. :)

2011. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó :-) akkor kitartóbb leszek ezentúl és ő is megkapja a saját kanalát. Egyébként én is van , hogy odaadom neki de eddig szerencsére nem volt belőle "baleset", csak rágja ezerrel :-D
2011. szept. 27. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!