Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cipőről, ha pl kiveszem épp járni tanuló 10 hónapos babám a babakocsiból, és ebben tesz néha pár lépést az utcán?

Figyelt kérdés

[link]


Előre is bocsi, tényleg nem reklámozni akarok, és ez csak egy példa, nem pont ezt akarom megvenni, csak maga a tornacipő fazon miatt linkeltem be.Tehát itthon van tanuló szandálja, de az vastagabb zoknival már kicsi rá sajnos(2 hete vettük...), és ha ilyen be sétálnánk ugye nem lenne baja a kis lábának?Csak mert ugye nem tipikus tanuló cipők, meg ugye használt is...De nem ebben tanulna meg konkrétan, csak amikor kivenném kicsit a séták alkalmával..Lehet túl aggódom, de én kicsinek szörnyen csámpás voltam, ő egyenlőre szépen tartja a lábát alapból, meg a szandáljában is, és nem akarom elrontani...


2011. szept. 27. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell pont tanuló cipőt venni. 'Mindegy' milyen, a legfontosabb, hogy hajlékony legyen a talpa (ennek elég vastag, nehéz benne menni) illetve hogy fogja a bokáját (ennek nincs szára). Tehát ez a cipő pont nem alkalmas egy járni tanuló babának. :)
2011. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Én nem vennék ilyen cipőt - még a két éves fiamnak se - de ez már a túlaggódás kategória. Első cipőnek semmiképpen sem.
2011. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne adjál rá ilyet az első lépéseknél, mert nem tartja a bokáját és túl nehéz, kemény a talpa. Nem szükséges megvenni a 8-10 ezer ft-os Siesta cipőt az első lépésekhez, de az ilyen típust egyenesen NEM ajánlom!!! Könnyen kimegy benne a bokája a picinek, aki még amúgy is ingatag, nehezek az első lépései. Könnyítsd meg neki szerintem egy jó cipővel az említettekkel!!
2011. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!De amit direkt bababoltban vettem cipő, hát annak is elég kemény a talpa....pedig 7 ezer ft volt, és ezt ajánlgatta nagyon a boltos kis csaj:(Igaz az tartja bokánál, de ahogy próbál lépegetni benne, látszik, hogy merev a talpa..:(Akkor jó mellényúltam, drágán...:(Azért köszönöm!
2011. szept. 27. 12:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézz be a Deichmannba, nézd meg a Bobbi Shoes cipőket. Hajlékonyabb a talpuk és tartják a bokát, és 3000 ft körül vannak egyes cipőcskék, és teljesen jók.

Amit linkeltél az nem jó egy kisbabának, főleg nem első lépés cipőnek.

Amit az első írt, azt mondanám én is.

(Amúgy mit jelent, hogy kemény a talpa? Nem is hajlik? Mert lehet keményebb, ugyanakkor mégis hajlékony és jó, úgyhogy nem biztos, hogy teljesen mellényúltál.)

2011. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi!Persze, lehet hajlítgatni a talpát, én nekem kézzel megy, de mikor a lányomon van és lép, olyan bután áll a lába, szinte a cipő orra megakad a szőnyegen ahogy emeli a lábát...De lehet ha később már ügyesebb lesz, nem lesz gond, de téli cipőt a deicman-ba nézek:)
2011. szept. 27. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:

sosem értettem: nem tartja a bokàjàt...nem is kell...lúdtalp betét az nem jön rosszul...az én babàm vastagzokniban tanult+menni, 11hònaposan elég volt utol érni...most 15hònapos és sima puma sportcipői vannak +lúdtalp betèt(az apjátòl örökölte a làbàt)

sztem nem rossz csak téll vastag a talpa...

ilyen időben viszont muszàly râ a cipő ùh vmi könnyű puha talpù bőr cipőt néznèk a helyedben a picinek...

2011. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ma már ortopéd orvosok is mondják,hogy lúdtalpbetét és harántemelős cipő TILOS,ugyanis ha van ami tartja a talpát akkor az izmok elernyednek és pont azért lesz lúdtalpas!Illetve igenis KELL,hogy tartsa a bokáját nehogy bokasüllyedése legyen meg még nagyon gyenge a csontozatuk és bármikor kifordulhat,megroppanhat a bokája a járás tanulása közben mikor még esnek-kelnek!

Bocsánat...nem akartam beleszólni,mindenki maga dönti el de mikor az én babám elkezdett járni nagyon utánna olvastam a neten milyen cipő kell ilyenkor!Úgyhogy utolsó,neharagudj de nem értek veled egyet és most nagyon félrevezetted a kérdezőt!

de természetesen mindenki maga dönti el.!

2011. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!