Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám átszoktatni a...

Hogyan tudnám átszoktatni a babakocsiból a kiságyba?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, napközben babakocsiban alszik, délelőtt fél órát, délután 2-3 órát. Szeretném, ha nem szokná meg teljesen ezt a dolgot, de nem tudom hogy szoktassam rá, hogy a kiságyban aludjon. Amikor látom hogy álmos beteszem, kijövök a szobából, de csak sír, és nincs szivem hagyni hogy szenvedjen.Tanácsokat szeretnék kérni, mert még most az "elején" szeretném visszaszoktatni. Az esti alvással nincs gond, betesszük és 10 perc múlva alszik, ezért nem értem napközben miért nem. Segítsetek!
2011. máj. 25. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a megszokás,következetesnek kell lenned,mert igy nem szokik le róla,ha elhatározod,tertsd is be,ami nem egyenlő a sírni hagyással.
2011. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Befér a szobájába a babakocsi?

Esetleg először altasd ott őt babkocsiban, legyen valami rituálé az altatáshoz (nálunk pl. az hogy lehúzom picit a redőnyt, és elmondom neki többször is, hogy most csicsikálsz egyet).

Amúgy ha sír...hát ne vessetek meg, de én volt, hogy hagytam sírni, és pár nap alatt megszokta a változást. Persze üvölteni nem hagytam, de ha csak pityergett, akkor bementem megsimogattam, és szó nélkül kijöttem. Hamar megszokta és tök ügyesen elalszik magától a saját szobájában, a saját kiságyában, bármikor.

2011. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

4 hós, most kezdenek el kialakulni a szokások, még jókor vagy hogy leszoktasd vagy rászoktasd valamire.

az ogy sír nem nagy baj, persze ne enged üvölteni. a legjobb módja, ha nem tezsed le röktön ha álmos vársz vele amíg szinte már teljesen koki, akkor teszed le, és vagy egyböl elalszik vagy hamar. nálunk sokáig csak kézben akart aludni, de ott is csak fogtam és ültem vele.

persze a szokások minden nap változnak még, így lehet egyszer elalszik ágyban másnap csak kézben vagy babakocsiban. eröltesd az ágyban alvást.

nekem csak akkor van babakocisban mikor sétálni megyünk, így ott is tud aludni és az ágyában is.


persze hogy nem mindig könnyü, van hogy egyáltalán nem akar aludni pedig tiszta zizi már.

2011. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Három hónapos koráig nekem is babakocsiban aludt a lányom, ugyanúgy voltam, mint te, nem akartam, hogy egy évesen is abban aludjon. Nekem kb. egy hétbe telt, mire teljesen átszokott. Nem hagytam sírni. Ott álltam a kiságy mellett és simogattam a hátát, tarkóját és énekeltem neki. Először kb. 45 percig tartott, mire elaludt, másnap már csak 30 perc, aztán egy hét alatt lementünk öt percre. Most 11 hós, már magától is elalszik, beteszem a kiságyba, megpuszilom és kimegyek. Ha ilyenkor hisztizik egy kicsit nem szoktam bemenni, mert kb. egy perc alatt abba is hagyja, ha bemennék meg állna fel, hogy játszani akar. De 4 hónaposan még ne hagyd sírni szegényt. Nekem a hátam teljesen lezsibbadt néha, a kezemet meg már nem éreztem, de akkor is megéri, inkább ez, mint hogy egy olyan kisbaba azt érezze, hogy nem számíthat rád és egyedül van.
2011. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig délben mindig kimentünk sétálni és elaludt a babkocsiban, hazaértünk és hagytam tovább aludni, mert ha kivettem volna biztos felkelt volna. De mióta ennyire meleg van már nem megyünk ki délben, és hát jön a nyár (szerencsére) ezért kellene átszokni a kiságyba való alvásra. Akkor ma elkezdem remélem elég kitartó leszek hozzá.
2011. máj. 25. 10:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt mikor ilyen idős volt a baba. Aztán ahogy nőtt magától átszokott a kiságyba, mert már ő is érezte, hogy neki is kényelmetlen a babakocsi. Esetleg azt nem próbáltad még, hogy amikor elalszik átteszed a kiságyba? Vagy ha beteszed a kiságyba, kapcsolj neki egy kis hallk zenét, vagy ha van a kiságyon forgó-zenélő azt is bekapcsolhatod neki. Nekünk ez mindig bevált.
2011. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is féltem h felébred ha átteszem az ágyába,de ők még picik és hihetetlenül mélyen tudnak aludni.próbáld ki azért.
2011. máj. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2,5 hós koráig én is babakocsiztam vele. Aztán rájöttem, hogy ez nem lehet jó megoldás. Így elkezdtem az ágyhoz szoktatni. Ott voltam vele, simiztem, ha kiköpte a cumit, visszaadtam neki, a fenekét paskolgattam (az volt a legjobb, olyan, mintha a kocsi rázná). Eleinte sírdogált, nagyon nem akarta, pedig fáradt volt. A szemeit sem tudta már nyitva tartani. Szóval volt bizony, amikor hagytam sírni. Nem órákig, pár percig. Nem azért sírt, mert rossz volt neki az ágy, hanem mert fáradt volt. Most már ott tartunk, hogy beteszem, cumi, szundikendő, és már jövök is ki. Mostanában már nem is nagyon kell hozzá visszamenni. Szóval türelem, és kitartás kell hozzá, de megéri. :)
2011. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ma délután egész ügyesen elaludt a kiságyban, de "csak" 1 óra hosszát aludt. Ezt azért keveslem, mert a babakocsiban szokott 3-4 órát is aludni. Fog változni ez is majd idővel? Mármint az alvás hossza?

Köszi a segítő válaszokat!

2011. máj. 25. 15:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Változni fog az alvás hossza, ahogy nő a baba. Majd ha nagyobb lesz jobban elfárad az egész napos játékban és jobban, hosszabban fog aludni. Viszont kevesebbszer fog aludni. Lehet, hogy napközben csak 1-2-szer.
2011. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!