Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legjobb babavíz és...

Melyik a legjobb babavíz és tápszer?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik az első közös babánk a párommal,de nem tudom,hogy milyen babavizet és tápszert vegyek neki...


Melyikek a legjobbak?

Az nem lesz baj,hogyha majd a tápszert babavízzel készítem?


2011. szept. 27. 16:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beleszólunk egymás életébe, és ítélkezünk, akkor mindig ez a kérdés jut eszembe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

Sajnos itt tragédia lett a vége, és baromira nem az a fontos, hogy anyatej vagy tápszer...

Tudom nem konkrétan kapcsolódik ide ez a másik kérdés, csak annyit akarok vele mondani, hogy ne ítélkezzünk már mindig, ne akarjunk okosabbak lenni. Ha valaki szoptat, vagy épp nem szoptat attól nekünk és a mi babánknak nem lesz rosszabb.

Mellesleg szoptatás párti vagyok, de túl látok az orromon, és nem zavar ha más másképp látja.

2011. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Igen, vannak fontosabb dolgok is, minthogy szopi vagy tápszer. Nem csak ez számít. S a kérdés nem is erre vonatkozott.


Én Jana babavizet adtam neki, aztán Szentkirályit. Tápszerből szerintem többféle is lehet jó. A Milupásokat szerette a lányom, sógornőméknél meg a kisfiú Beba Prot kapott, az is jó volt.

2011. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%

Nekem sem szokásom beleszólni abba, hogy ki hogyan éli az életét, de itt már nem a saját életedről van szó, hanem egy különálló kis lényéről, a Gyermekedéről.

Elhiheted, hogy az én kisfiam is mindenből megkapja a legjobbat, és nálunk sem volt akadálya semminek a pénz. De sajnos ezt Te annyira hangsúlyozod, hogy a válaszaid felénél elgondolkodtam azon, vajon ez egy vicc???!!!

Nem hiszem el, hogy valaki, aki annyira ANYA akar lenni, és annyira mindent meg akar adni a gyermekének (hangsúlyozom, adni, és nem VENNI), az képes elapasztani a legértékesebb táplálékot, és inkább kifejni a csapba, minthogy a gyermekének adja.

Én iszonyatosan szeretném, szerettem volna, és szeretem is szoptatni a fiamat, mert tudom, hogy nem az a kérdés, hogy melyik tuti tápszert kapja meg...sajnos 4 hetes korában az apukájával való kapcsolatom elég nagy krízisbe került. Nagyon régóta érett ez már, de akkor döntöttünk úgy, hogy szünetet tartunk. Azóta már rendeződött minden, boldogan élünk együtt, de a tejem akkor kevés lett, és azóta sem elég. Mindent, de szó szerint értsétek, hogy mindent megtettem azért, hogy etetni tudjam a babámat. A legdrágább szereket, készülékeket vettem meg, amiktől csodát vártam. Egész nap szoptattam, és mégsem fokozódott. A mai napig (4 hónapos) minden cseppjét megkapja annak ami van, jelenleg Szoptaníttal eszik, hogy a testkontaktust ne kelljen hanyagolnunk. És hozzátenném, nem elhanyagolható kérdés ez sem. A gyereknek nincs meghittebb dolog, mint a szopizás.

Másik érv, hogy a nem szoptatott csecsemők esetében minden esetben számolni kell az arcizmok, nyelvizmok gyengeségével, az artikuláció tökéletlenségével. (szakmai ártalom)...de nyilván lesz pénzed majd a logopédust is kifizetni később.

Szívből remélem, hogy sikerült felnőnöd az anyasághoz, és sajnálom, hogy vannak emberek, akik megtehetnék, de nem teszik, és vannak olyanok, akik mindent megtennének azért, hogy megtehessék...

2012. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
35%
Telkiben szül a hölgy? Gondolom császár, hogy nehogy fájjon. Aztán még egy kis plasztikára is visszamegy. Az örökbe fogadó szülőket meg agyon ellenőrzik. Nem biztos, hogy az alakja miatt, hanem azért, mert ha jól teleette magát a baba tápszerrel, rábízhatja a babysitterre a következő négy órára és elmehet plázázni. Egy igény szerint szoptatott baba pedig félóránkét is kér enni.. Életre szóló következményei lesznek, intimitás nincs benne, betegesebb felnőtt lehet. Más mit meg nem adna a szoptatásért, egyesek megvonják ezt, beadatnak maguknak agy injekciót, hogy elapasszák a tejüket, ami aranyat ér. Apuka vajon ebben egyetért? Régi a kérdés, remélem a hölgy meggondolta magát, amikor a kezében volt a kisbaba és a szemébe nézett. Tényleg fárasztó tud lenni a szoptatás, de sosem bocsátanám meg magamnak, ha nem adnám meg nekik..
2013. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
46%

Látok tovább az orrombál, de csak egy kérdés jut eszembe: az ilyen minek szül???

23 éves vagyok, 3 hónapos a kislányom, nem tervezett baba, tudni kell rólam h nagyon hiú és maximalista vagyok a külsömet illetően. De amikor odahozták a kisbabám és a karomba tartottam és kereste a cicit egy fél másodpercig nem gondolkodtam, ösztönösen adtam neki.

2013. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
11%

"A pénz nem gond...

Azt pedig már eldöntöttem,hogy nem szeretnék majd szoptatni,szóval ezt a döntésemet senki nem változtathatja meg.

Szerintem a tápszer sem lehet olyan szörnyű,hiszen rengeteg baba kap tápszert.


Vegyek neki egyszerre több fajta tápszert és kísérletezzem ki,hogy melyik ízlik neki a legjobban?"


Az oké, hogy Te eldöntötted, de a saját gyerekével kapcsolatban az ember szerintem legyen felelősségteljesebb! Semmilyen tápszer nem pótolja azokat az immunerősítő anyagokat, kiszáradás, vagy allergia ellenes dolgokat mint ami az anyatejben van! Az anyatej vizsgálata bizonyította, hogy a csecsemő számára az anyatejes táplálás nagyon fontos, sokkal előnyösebb, mint a mesterséges táplálás!!!

Egy kis olvasni való:


"v Az anyatej zsír, fehérje, szénhidrát, ásványi anyag, vitamin összetétele a legideálisabb gyermekünk számára.


v Nagy mennyiségben ellenanyagokat, amelyek védenek a fertőzésekkel szemben


v Laktoferrint tartalmaz, amely a vasat köti meg.


v Lizozim enzim a kórokozók elpusztításában játszik szerepet.


v A bifidusfaktor a természetes bélflóra kialakulásában játszik szerepet.


További előnyök:


ü A gyakori szoptatás elősegíti az élettani sárgaság feloldódását.


ü Illetve az élettani súlyvesztés (a szül. súly 10%-a lehet) mihamarabbi visszanyerését.


ü A baba számára csökkenti az elhízásra való hajlamot, a cukorbetegség, szív- érrendszeri megbetegedések esélyét.


ü Steril, nem romlik meg.


ü Mindig „kéznél” van, amikor csak a baba igényli.


ü Nem szükséges külön eszköztár a szoptatáshoz.


ü Mindig megfelelő hőmérsékletű.


ü Elegendő folyadékot tartalmaz, még meleg időjárás esetén sem szükséges folyadékpótlás.


ü Kimutatták, hogy a koraszülött csecsemők agytörzsi fejlődését az anyatejjel való táplálás nagymértékben serkenti. Ez azért is fontos, mert csökkentheti a korai légzésszünetek kialakulásának esélyét.



A szoptatás fiziológiája:


Az egészséges csecsemőt veleszületett reflexek segítik a szopás megtanulásában.


Kereső reflex: megérintve a baba arcát az érintés irányába fordítja.


Szopó reflex: ha bármi a szájába kerül, szopni kezdi.


A szopás előnyei:


Ø Pozitív személyiségfejlődéshez vezető egyik út. Érzelmi biztonságot ad, szoros kötődés jön létre.


Ø Olcsó. Környezetbarát, mivel nem keletkezik hulladék.


Ø Lázasan, betegen is lehet szoptatni.


Ø Védelmet nyújt a mell-és petefészek daganattal szemben.


Ø Csökken a csontritkulás esélye az anya számára.


Ø A szopó mozgás ideálisan alakítja a gyermek arcizmait és fogazatát, és egyben védi egészségét. A szopó gyermekek arca izmos, kemény, fogazatuk legtöbbször szabályos és egészséges. A szopó mozgás ugyanis az arc nagy izmait állandó edzésben tartja, míg a cumisüvegből való táplálkozás kisebb munkát igényel a gyermektől. A felmérések alapján az üvegből táplált gyerekek között sokkal gyakoribb az első fogak szuvasodása, kétszer annyi a fogsor hibás záródása, gyakoribb a beszédhiba.


Ø A tejtermelés kalóriaigényes, ezért elősegíti a szülés előtti alak visszanyerését."


És szerintem nem kell túlragozni, ha a legjobbat akarod a babádnak akkor nem kell a "nem szoptatok, mert fáj" duma... Ameddig csak van rá lehetőség ezzel segítesz a legtöbbet!!!

2014. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!