Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok hogyan bírja/ta ki...

A babátok hogyan bírja/ta ki két étkezés között 4órán át?

Figyelt kérdés
8 hós,anyatejes baba, ebéd már kiváltva, de általánosságban kérdezem, akármelyik 2 étkezést tekintve, nem bírja ki 4órán át, nassoltassam? Védőnő 2 órával szopi után gyümölcsöt javasol, de akkor hogyan lesz kiváltva a tízórai mondjuk gyümölccsel 2óra múlva? Nem teázik, vizet sem nagyon fogadja el, még felnőtt embereknek is nehéz 4órán át "étlen-szomjan", ti hogy csináljátok? ha nem ragaszkodok a nagykönyves napi 5szöri étkezéshez, akkor viszont nem lesz rendszer (egyik nap ebéd 1kor lesz, másnap 3kor stb).
2011. szept. 28. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom gyerekem kibírta a 4 órát,ha előzőleg jóllakott. (egy felnőtt ennél többet is kibír). két-három hónap után kialakult az evések időpontja. Legfeljebb néha csúszott egy negyedórát..
2011. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos, van egy 2 éves fiam, sosem hallottam a nagykönyves étkezésről akkor evett amikor éhes volt, érzés alapján gyümit-főtt kaját-nasit. Most mégis van rend, kialakult magától ahogy nagyobb lett és fixebb lett a napirend. Tőlem nagyon távol állna hogy az órát nézzem...:)
2011. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 8 hós, 2 étkezést (ebéd, uzsonna) váltottam ki, emellett 4x szopizik. Ő sem bír ki 4 órát evés nélkül nappal, kb. 3 óránként eszik.

1 szoptatást kb. 3 hét alatt tudtam teljesen kiváltani. Ha csak gyümölcsöt kap tízóraira (nem turbózod fel rizsporral vagy egyebekkel), akkor 2 óra múlva már tud újra enni.

Én rábíztam, engedtem szopizni hamarabb, mint 4 óra. Ő tudja, mikor mennyire éhes, legfeljebb kevesebbet szopizik.

2011. szept. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Na az én csajszim szerintem a 6-7 órát is kibírná sőt nem is biztos, hogy eszébe jutna enni ha nem szólnék neki ugyanis fényevő:)
2011. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem muszáj 4 óránként etetni. Ha úgy látod, hogy rendszeresen hamarabb megéhezik, akkor térj át a 3 óránkénti etetésre, és így beáll a rendszer. Több értelme van, mint nasiztatni, mert azzal tényleg lehetnek csúszások. Az én kisfiam is kb. 3 óránként evett ennyi idősen, bár nem óra szerint etettem, de kb. ennyi telt el, míg újra láttam rajta, hogy éhes.
2011. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A nagykönyvet és óranézegetést nem azért írtam, mert tudományos anyuka szeretnék lenni, hanem mert nagyon jó evő a gyerek, ha tehetné folyton a mellemen lógna, főzelékből addig enne amíg szét nem durran, viszont minden könyv, dokinéni, védőnéni 5 főétkezésről beszél.Ha akkor és annyiszor szoptatnám, amikor neki tetszik, nem tudom mit válthatnék ki, ha nevén szeretném nevezni. Nem nassol, ezért kérdeztem, h akkor ez hogyan működik. Köszönöm a válaszaitokat, ha valakinek még van hozzászólása, szívesen veszem!
2011. szept. 29. 08:12
 7/19 anonim ***** válasza:

nálunk 3 óránként kér enni a lányom. így nem ragaszkodtam a napi 5xi evéshez.

szerintem a nappali evéseket te tudod irányítani, éjjel meg ő.

nasit semmiképp sem, inkább plusz 1 gyümölcs


pl. 7ó reggeli, 10ó gyümölcs, 1ebéd, 4gyümölcs, 7vacsora, 10szopi, éjjel szopi


gondolom úgy táplálsz hozzá, hogy ebédre csak főzelék, többi étkezésnél meg szilárd étel+szopi? mert így kialakítod a rendszert, aztán a szopikat idővel csökkented.


az én lányom is kajagép, ha hamarabb éhes, mint én gondoltam, akkor gyümölcsöt kap, vagy inni.

2011. szept. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én akkor etetem meg, ha éhes. Jól bereggelizik fél 8-kor, és utána dél- fél 1 körül ebédel. Addig nem eszik, max. iszik egy kicsi teát.

Utána 5 körül már nekem kell kínálgatnom, mert ő még eljátszana, de akkor nagyon kitolódna az uzsonna.

És mivel így kibírja, ő négyszer eszik egy nap. Ez van, én erőltetni nem fogom. Így is gyarapszik rendesen, jókat alszik, jókat játszik. Neki ennyi elég. :)

7 hónapos baba anyukája

2011. szept. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8:25-ösnek:


6kor szopi 8kor gyümölcs, 10kor szopi, 2körül főzelék,4kor gyümölcs, 6kor szopi, séta, fürdés, játék és a mellemen alszik el fél9 körül, éjjeli szopiról 2 nap alatt leszoktattuk úgy, h apa kelt fel hozzá.

Végül is gyümölccsel bírja ki a 4órák közti távot.Innentől megpróbálom 3 óránként etetni gyümölccsel kezdve és szopi, de képes lenne a déli csak főzelék után is megenni egy szokásos adag anyatejet, ha hagynám. Úgy szeretném emelni a szilárd mennyiségét, h ne akarjon utána még anyatejből is repetázni, de egyelőre nem megy.

2011. szept. 29. 09:48
 10/19 anonim ***** válasza:

Huu ez így elég sűrű, és több is, mint 5 étkezés. Látszik, hogy szép kis étvágya van. :) Az nem baj, de azért lehetne kicsit ritkítani, 8 hósan ne 2 óránként egyen azért. Bár az sem baj, de így elég sűrű.

Én mondjuk így gondoltam, hogy 6-kor szopi, 9-kor gyümölcs, délben ebéd, 3-kor uzsonna, 6-kor vacsora, és a akkor a p órási altató szopi. És az nem baj, ha az étkezések után egy kicsit hagyod szopni, mert mint írtad nem iszik semmit, így neki az anyatej a folyadékpótlás, az pedig feltétlenül szükséges, főleg, hogy már hozzátáplált. Ha pedig teljesen el akarod hagyni a szopit a kiváltott étkezéseknél, akkor csak rá kéne szoktatni arra, hogy valamit igyon. Amíg ez nem sikerül, addig azért kínáld meg egy kis anyatejjel is. Lehet, hogy sokszor csak azért kér, mert szomjas. Az én kisfiam ebben a korban napi kb. fél liter folyadékot ivott.

2011. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!