Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babátok mennyit...

Tápszeres babátok mennyit iszik egy nap? (ml) MInden étkezés között megkínáljátok, alkalmanként és napi szinten mennyit isznak?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam csak tápszert kap, és még nem adtam neki inni, nem tudom hogy kezdjem? mennyit mikor és mit adjak neki?
2011. ápr. 4. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szió! Én 6 hós koráig csak a tápot adtam neki, és utána mikor melegedett az idő, akkor vittem le sétához vízet. Nem mértem, hogy mennyit iszik, csak párat kortyolt belőle.

Ha gondolod, esetleg kezdd úgy, hogy a tápot jobban felvízezed, úgy biztos elfogadja, amúgy a víztől nem kell félni, semmi nincs, ha sokat megiszik is, max. akkor kevesebbet fog enni a tápból. Ha jó a súlya, akkor adnék vizet, ha kevésbé jól hízik, akkor nem adnék csak hígítva.

2011. ápr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,várok még válaszokat
2011. ápr. 5. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Kislányom 8 hetes kora óta él kizárólag tápszeren, azóta kap inni is.Evés után nem kér, de két evés között mindig adok neki forralt vizet.A tea állítólag nem jó a csersav miatt, mást meg nem akarok, mert a víz a legjobb szomjoltó és a környezetemben több baba is van, akit almalére meg ilyesmire szoktatott anyuka és mást nem hajlandó meginni.Tehát maradt a víz, majd később kap mást is alkalmanként ha nagyobb lesz.

Úgy jöttem rá, hogy szomjas, hogy még volt vagy másfél óra etetésig de csócsálta az ujjamat.Akkor csináltam neki 45 ml tápit és abból kb 15öt ivott meg.És akkor rájöttem, hogy csak szomjas volt.Akkor is iszik ha csuklik, már ha épp nem jóllakottságában csuklik :)

Mindig csak annyit iszik amennyire szüksége van aztán kiköpi a cumit.Ebben a melegben (főleg ha kint van) van, hogy 2-3-szor is iszik két evés között.

Elsején volt 3 hónapos :)

2011. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 7 hetes, ha csuklik próbálok neki adni vizet nem sok sikerrel mert egyszerűen kiköpi ugyan úgy mint mecsek baby teát...
2011. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
megpróbáltam neki adni baba vizet, hát két korty után grimaszolt, gondolom furcsa volt az új " íz". Aztán pelusozás közben az előbb szépen ki is bukta. a 160 ml tápszert meg ezek után 6 perc alatt benyakalta :)
2011. ápr. 5. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam vasárnap lesz 8 hetes, elejétől kezdve tápszeres.Minden nap iszik vizet vagy édeskömény teát.Általában az étkezések közt szoktam megkínálni, aztán vagy iszik vagy nem, de egy nap 30ml-t biztos megiszik, ha melegebb van, akár 50et is.
2011. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!