Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszert használó anyukák...

Tápszert használó anyukák segítségét kérném. (? )

Figyelt kérdés
Babám 2 hónapos, sajnos nem tudom már szoptatni, ezért tápszert kap. Meddig tudom felhasználni azt a tápszert, amit meghagy az üvegben? Mert néha túl sokat keverek be és marad, amit eddig kiöntöttem. Éjszakára esetleg elkészíthetem neki előre és betehetem termoszba? Hogy ne kelljen éjjel még azzal foglalkoznom. A tápszer mennyisége, pl. 70 ml nem ugyanennyi anyatejnek felel meg, igaz? Mert a tápi sűrűbb. Csak azért mert kislányom olyan keveseket eszik meg 3 óránként 70-80at. Vagy ez nem kevés? Köszönöm a segítséget.
2011. szept. 30. 08:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Az elkészített tápszert 2 óráig lehet felhasználni.

Meleg vizet tehetsz termoszba, de kész tápszert ne.

De, ugyanannyi anyatejnek felel meg. (csak lassabban emészti meg a baba, ezért később lesz éhes)

2011. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Ha este megcsinálod, simán beteheted a hütöbe reggelig. Semmi baja nem lesz. èjjel ha kell, megmikrózod, és már eheti is
2011. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Rá van írva a tápszerre, hogy 2 órán belül kell felhasználni, nézd meg.
2011. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

Persze, hogy rá van írva, hogy minél többet vegyenek belöle, mert mindnki kiöntögeti a megmaradtat...Amúgy, 3-4 hónaposan szerintem simán tárolhated hütöben egy éjjelen át. mi így csináljuk, semmiféle probléma nincs.


Itt egy hasonló kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2011. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Én simán ha meghagyott valamennyit a babám, akkor következő kajáig beraktam a hűtőbe.Ha este hagyott akkor pedig reggelig.Volt olyan is, hogy este megcsináltam neki a tápit, és ha éjjel kelt csak ki kellett kapnom a hűtőből és beraktam a mikróba.A lányomnak semmi baja nem lett!

Én tejtároló pohárkába raktam el.

2011. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Igaz, rá van írva, hogy két óráig lehet felhasználni, de ha hűtőbe teszed, akkor azért az kibírja a következő étkezésig, inkább az a gond, hogy már ivott belőle, valamennyire összekeveredik nyállal, amitől már gyorsabban romlik meg, mert hamarabb bomlik.

Termoszba ne tedd, melegen méginkább megromlik. Akkor inkább meleg vizet tegyél termoszba, és ahhoz keverd hozzá a port, az tényleg csak fél pillanat.

2011. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Háát nem tudom. Volt már, hogy este az asztalon maradt a maradék, reggelre két részre vált a folyadék: alján áttetsző, víz szerű, tetején fehér sűrű réteg. Nem volt valami biztató
2011. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

elvileg nem, de gyakorlatilag elkészíthetsz egy 24 órányi adagot. nálunk a koraszülöttosztályon is így csinálták és én is, amgí még 3 óránként evett a baba. de mindig rakd be a hűtőbe, ne szobahőmérsékleten tartsd, főleg ne termoszban. Mikróban megmelegítheted, csak jól rázd össze a végén, nehogy forró legyen.

70 ml tápszer= 70 ml anyatej.

a 3 óránként 70-80 ml az tűrhető mennyiség, az első babám ennél kevesebbet evett. a súlynövekedését figyeld.

2011. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én a maradékot még a következő etetésnél odaadom. Addig hűtőben tárolom. Éjszaka előre bekeverem a következő adagot. Azt is hűtőben tárolom.
2011. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináljuk,hogy annyit csinálok neki amennyit kb megszokott enni,ha kevés akkor 30-60ml készítek még neki.

a vizet reggel felforralom egy tetős műanyag kiöntőbe pedig beteszem a hűtőbe,és csak mikrózni kell.

A dokink pedig azt javasolta,hogy csináljak meg egy napi adag tápszert és tegyem azt a hűtőbe,mert a klórházban is így csinálják.

2011. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!