Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régi, textilpelust használó,...

Régi, textilpelust használó, vagy valaha azt használt anyukák, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Mennyi textilpelus kell egy babára? Mennyi gumibugyi kell egy méretben, mondjuk újszülöttre, aztán mikor nagyobb a baba? Nekem 40 textilpelus van eddig, gumibugyit most szerzek be, de ebben még nincs tapasztalatom, a méretek között még kiigazodok, de nem tudom, hogy mondjuk 3 vagy 10 kell belőle egy méretre, amíg másik méretet nem kezd hordani... Írnátok tapasztalatot, kinek mennyi kellett, trükköket, hogy kell jól használni, minél kevesebb balesettel, mit ajánlotok tárolásra, mosásra, hogy sokáig szép maradjon? Köszönöm!
2011. szept. 21. 19:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

off:

jujj engem textilpelenkázott anyám, aztán mikor már nem kellett, szépen utoljára kilettek mosva, vagyis pelenkafunkciójukban. Aztán konyharongynak lettek elhasználva, meg kendőnek ha mumpszos lett valamelyikőnk. :-))

2011. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

40 pelus elég kell, hogy legyen indulásnak. Gumibugyiból 2-3 elég.

Mosás: magas hőfokon mosd és vasald, nem is azért, hogy szép legyen, hanem hogy fertőtlenítsd a babádnak. Lehetőleg a napon szárítsd.

2011. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért, de a saját életedet fogod nagyon megnehezíteni a textilpelussal. Enélkül is rengeteg dolgod lesz a babával, nemhogy még a pelust is mossad.
2011. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az én textilpelusaim is törölgetőrongyok és hasonlóak voltak, amíg nőttem, de elkoptak :)

Semmi gond az OFF-ért, nem vagyok fanatikus, ha nem fog menni, akkor nem fog menni, de nagyon bőrbeteg vagyok, és a doki szerint a kicsi nagy valószínűséggel örökli majd, a műanyag pelenka egyenlőre nem valószínű ez miatt.

Bízom benne, hogy bírom, automata mosógép, stb... mégis könnyebb lesz, mint anyunak volt :P

2011. szept. 21. 20:02
 5/21 anonim ***** válasza:

mindig a nagynenem jut az eszembe, a teztilpelusokrol, akinek ikreki voltak akkor amikor meg nem volt libero. nagyon megviselte az az idoszak. egesz nap csak mosott (kezzel) meg vasalt.



amugy miert akarsz textilpelenkat hasznalni?

2011. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
ja, mar latom a valaszt, bocsi
2011. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, írtam fent :)
2011. szept. 21. 20:05
 8/21 anonim ***** válasza:

Öcsém 8 évvel fiatalabb, még valamennyire emlékszem, hogy nála is azt használt anyukám.

De úgy számolj a mennyiséggel:

napi 1 a büfiztetéshez

1 a feje alá

1 a pelenkázó táskában (orvos, elmenetel stb.)

én a pelenkázóra is terítek

naponta min. 6-szor eszik egy újszülött, kb. ennyi pelenkázással számolj is. Anyukám egyszerre kettőt használt, egyet kívülre, egyet hosszúkásan hajtogatva belülre. Ezekre került kívülről egy "takarófólia". Nem gumibugyit használt, hanem egy oldalt kötős cuccot, most a műanyag alátét hasonlít rá legjobban, csak ez úgy nézett ki, mintha egy bugyit az oldalainál szétvágsz.

Kalkuláld bele, hogy nem biztos, hogy lesz időd mosni, vasalni.

Találtam linket, valami ilyesmi volt:

[link]


3 hónapig használta így, aztán megjelentek az eldobhatós pelusok és viharos gyorsasággal átállt arra.

2011. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Bocsi én is azt javaslom, hogy használj eldobható pelust ezek a mai pelusok már nagyon jók(persze a márkásak nem a gagyik) és ha elég gyakran cseréled nem lesz gond. De te tudod próbáld ki és sok sikert!!!
2011. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Bocsi Off lesz. Nem tudom, de attól a műanyag külső rétegtől szerintem még jobban bepálik majd a baba feneke, amibe ugye belecsomagolod. A mai pelusok már nagyon szuperül légáteresztők. Sőt a Babylove-nak van bio pelusa, nincs benne semmi "káros" anyag, mint a többi eldobhatóban. Teljesen lebomlik. Nagyon érzékeny bőrű babáknak is ajánlják. Szerintem próbáld majd ki. Gondolj bele, áztatni a kakis pelusokat (főleg egy újszülött napi akár 6x is kakilhat), mosás az oké géppel, de utána vasalni. Hát nem tudom, én inkább az eldobható pelusok között keresgetnék.
2011. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!