Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondjuk azt, hogy egy...

Mikor mondjuk azt, hogy egy baba átalussza sz éjszakát?

Figyelt kérdés
Lányom 6 hetes,de még felkel 2-szer!Mikor fogja átaludni?
2011. szept. 30. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:

6 hetesen az én lányom is 2× kelt.

Fél 9kor lefektettük aludni, hajnali 1 v. 3-kor kellt elöszőr, utána a 2. kelése hajnali 5 vagy reggel 7 óra volt.

Most 11 hetes és fél 9kor már alszik, és reggel 6kor ébred.


Nyugalom .. beállítja ő magának!

2011. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha alszik 6 egybefüggő órát, ébredés nélkül, az jelenti az átaludt éjszakát. :) Ez nálunk csak 1 éves kor után jött el :(( De túléltük :)
2011. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

6 hetes korban az éjszakai alvásigény 12-13 óra. Nem várható el tőle, hogy ilyen hosszan evés nélkül aludjon!


Az "átalussza" az én felfogásomban azt jelenti, hogy lealussza a 12 óráját csendben, nem éhes, nem ébred fel, nem sír. Ez általában elég későn következik be. Mert kb. 6 hós korig az éhség ébreszti fel, utána meg a fogzás.


Nekem 8 hónapos a kislányom, 4 hónapos kora óta 9-10 óra alvás után ébred fel szopizni, de rögtön vissza is alszik. Én még erre sem mondom azt, hogy átalussza az éjszakát :)


Sok felnőtt is majd' minden éjjel felkel inni, pisilni.

2011. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!!

Nem mondom,hogy így nem jó,mert nem sír,csak elkezd nyöszörögni,abból tudom hogy fent van már és éhes!Megetetem és ha minden okés,alszik tovább!Egyszer kel 1-2 óra közt és utána 5-6 közt!!Az éjjeli 1-2 órát hagyhatná el és akkor lenne a tuti! :))De hát ezt majd ő eldönti...nem én :))

2011. szept. 30. 16:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hetesen hagyta el az 1-2 órási kelést. :)

Utána 9 hetesen meg a 4-5 órait is.

Aztán 4 hónaposan visszaszokott, most 7 hónapos, most megint kezd jókat aludni. :)

2011. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor reménykedem hogy egyszer alszok egy jót éjszaka!:))))
2011. szept. 30. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sokszor csodálkoztam, mikor ismerős anyukák mesélték, hogy a baba átalussza az éjszakát, már csak inni kel fel.

Mi vaaan? nekem az átalussza azt jelenti, hogy este lerakom, és reggelig alszik.

A kisfiam kb. 2 hónapos kora óta alussza át, időnként bezavar a fogzás, de összességében nem panaszkodom.

Előtte is csak 2szer kelt.

2011. szept. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első 8 hetes korától átaludta az éjszakát, ami azt jelentette, hogy kb este 8-tól reggel 7-8-ig aludt egybe. A fogzással nem volt gond. A kicsi 6 hetes kora óta átalussza, most egy éves, és pár napja előfordul, hogy a foga miatt felébred(még csak 4 foga van), de nem vészes.
2011. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem mondom, hogy átalussza az éjszakát, hiába alszik 6-7 órát. 3-4kor kel először, majd, ha 6kor kel, na akkor már átalussza az éjszakát szerintem. 11 hetes egyébként.
2011. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én akkor mondtam, hogy átaludta az éjszakát, mikor este negyed 10-től reggel fél 8-ig aludt egyhuzamban. Ez hat hetes korától volt.

Amíg felébredt hajnali fél 5 körül, az nem jelentett átaludt éjszakát.

2011. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!