Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék 3 hónapos kora után...

Szeretnék 3 hónapos kora után szilárd ételeket kóstotltatni a babámmal. Melyik a leghamarabbi időpont, ahonnan lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem szeretném sokáig szoptatni. A reggeli és az esti szopizást szeretném meghagyni, és közben milyen szilárd kajákkal kezdjem? Egyébként 2 és fél hónapos és már 5ször eszik.
2008. márc. 13. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol azt lehet olvasni,hogyha az anyukának van teje az első 6 hónapban csak anyatejet kapjon,mert nagyon fontos az immunrendszere számára.Valamint ez az a tápanyag,amit a gyomra gond nélkül el tud emészteni.

Előszőr almával szokták kezdeni. Lehet mág répa,burgonya.

Lehet,hogy kell egy kis idő mire megszokja az új dolgok ízét.Ezért az elején egyszerre csak egy dologgal próbálkozz.Például csak almalé és abból is pár kanálnyi,majd egy hét múlva keverheted hozzá a répalevet/pürét is és így tovább.

De szerintem még egy kicsit korai.

2008. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Amúgy saját. Remélem kiigazodsz rajta :)

2008. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Szia! 4 hónapos kortól lehet bevezetni.Előszőr alma,sütőtök,répa,burgonya. Ezeket ajánlják.

Nekem 7 hónaposan kezdett átállni mind a két fiam,hogy már csak 2 szer szopiztak, közte pedig ették a szilárd ételeket. Egyébként 2 és fél hónaposan nekem legalább 8szor ettek.

De én nem értem miért nem akarod szoptatni sokáig. A legjobb lenne ha 6 hónapos koráig csak szopizna. De ez a te döntésed.

2008. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Szerintem meg örülj,ha tudod szoptatni,és szoptasd is ameddig csak lehet.Neki,és neked is ez a legjobb.

Adj neki 3 hónapos kora után gyümölcsöket,ha szereti,de kis adagokban,és fokozatosan szoktasd hozzá mindenhez.

4 hónapos korától elkezdheted a mellétáplálást,ha akarod.

Adhatsz neki tejpépeket,főzhetsz főzelékeket neki,de a helyedben akkor is szoptatnám még,ameddig csak igényli.

Gondolom azért szülted,mert ő a legfontosabb az életedben,és az ő igényeit helyezed a magadé elé.

Szerintem ez így természetes.

Üdv

2008. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik védőnő azt mondta 3hónaposan már elkezdhetem hozzátáplálni,mondjuk a fiam tápszeres volt.A másik meg közölte,hogy csak 4 hónaposan.

Szerintem 3 hónaposan max.kóstóltasd vele az új ízeket és szoptasd. 4hónaposan váltsd ki egy étkezést, 6hósan kettőt... De nálunk a reggeli és esti tápszer,főleg az esti nagyon sokáig megmaradt.

A lányom anyatejes volt mégis csak 5× evett ilyen idősen,mivel ezzel megvolt a reggeli-10órai-ebéd-uzsi-vacsi, és éjszaka már nem kelt fel.

2008. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Miért nem akarod szoptatni? Én a helyedben addig szoptatnám ameddig csak tudnám! Szerencsés vagy hogy van tejed. Az anyatejben van minden ami ilyenkor még egy kisbabának kell. Vagyis nem bűn ha valaki ki akarja egészíteni az anyatejes táplálást, de 3 hónapos korban leredukálni napi 2 alkalomra...

2008. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!