Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülës utän mi a leghamarabbi...

Szülës utän mi a leghamarabbi idöpont amikor utazhatok a picivel is egy hetesen mär lehet vinni repülön? Kell neki utlevél? Nem dugul be a füle vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Hazamegyek szülni Magyarországra és mivel szeretném hogy az apukája lässa mihamarabb jönnék is vissza amint lehet.Olvastam hogy van akire külföldön ,,jött rá" a szülés ök meddig vártak ott ,hogy oldották meg?
2009. nov. 12. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Útlevél kell neki. Azt nem tudom, mi a legkorábban ajánlott időpont az utazásra, de egy pár hetes baba még nagyon védtelen. egy repülő belsejében meg rengeteg baci és miegymás keringhet...A babák immunrendszere még nagyon fejletlen. Még társaságba se ajánlott vinni 2 hónapos kora előtt... Az apuka nem tud ideutazni hozzátok???
2009. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A légitársaságok nem vállalnak utolsó hónapos terheseket,és csecsemőket sem,de a kor változó társaságonként.Eleve ki sem viheted pár hétig a lakásból,csak ablaknál levegőzhet.
2009. nov. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Egy hetesen repülőn? Normális vagy? Nem nagyon...

Így van, utolsó időben repülni sem jó, nem is engedik a légitársaságok-és a dokik sem.

A felnőttnek is dugul a füle, nem hogy egy csecsemőnek...

Szülj inkább kint, miért olyan fontos itthon szülni, ha eddig kint voltál? Nem vagy komplett-már bocs.

MAradj ott, ahol vagy, és szülj ott apával.

2009. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek, felelőtlenség a babával szemben,a hülye járvány pedig csak fokozza ezt.

Azt tenném még hozzá, hogy Neked is vigyázni kell magadra, szülés után ne pattogj egy ideig! Gyermekágyas időszak minimum 2 hét, de 6 kellene igazából... Vedd komolyan, hiszen még sok-sok évig NŐ szeretnél maradni, ugye?

2009. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a gyerekorvost, orvosodat, házidokit, védőnőt, és ha áldását adja akkor fontold meg. De ha úgy gondolod akkor mennye, de nehéz lesz, és fárasztó. Én 6 hetes voltak az ikreim amikor hazamentünk. 16 óra 3 átszállás, tápszerek, pelenkák tömege, légörvényben. Ez volt 3 hónapja. Szinte végig aludták.
2009. nov. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem azért utaznék hamar mert annyira felelötlen vagyok,hanem mert minden nap számít hogy az apja láthassa a miután megszületik.Mivel a kölfüldön dolgozik nem repülhet csak ugy el.De ha el is jöhetne sajnos nincs szalonképes rokon akinél elszállásolhatnám..Ugyhogy nem tudom mi legyen:S Köszönöm a válszokat
2009. nov. 13. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
szia ! 3 hónaposan lehetett először repülővel utaznom a kisfiamnak ! a párom sem látta addig mert ő is külföldön dogozott ! ha az apuka meg te nem vagytok össze házasodva akkor ugye szüléshez kell az apasági nyilatkozat ! az útlevélhez szintén kell az aláírása és beleegyezése ! megteheti a külföldi magyar nagykövetségen a beleegyező nyilatkozatot ! azt haza postázza hivatalosan és utána lehet csak elkezdeni az útlevél ügyintézést ! ugye várni kell az anyakönyvi kivonatra is ami ( vidéken ) kb 3-4 hét volt nekünk . úgyhogy egyszerűbb ha az apuka el tud szabadulni legalább egy hétvégére hogy lássa a picit ! ha van kérdésed még válaszolok !
2009. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj de jó hogy az utolsó ilyen informált:)..Ez tényleg eléggé kacifántos..Igazäból a pënzt megigényelni mentem volna haza a pici után szülni..Mivel itt nem jár nekem semmi(Spanyolo.)Otthon sem sok de ha összegzem akkor repjegyek 2 minimum.Meg ez a papir ami kell a szüléshez az is drága lenne mert nálunk itt a konzulátos mindenért pénzt kér minden papírért mint aboltba.(ha nem tudsz fizetni nincs segítség)Nevetséges na mindeggy:S..és akkor plussz az utlevél ugytudom 10000 körül van..és mindenre várnom kell heteket és ki tudja még miröl nem tudok..Nem tudom hogy megérné-e..Nagyon köszönöm a választ..
2009. nov. 13. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!