Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mikortól lehet rászoktatni...

Kb mikortól lehet rászoktatni a babákat hogy éjjel aludjon? Melyik az a leghamarabbi időpont?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
2-3 hónapos kortól már átaludták az éjszakákat.Nem kell őket eteni,legfeljebb ha nagyon nyűgös,teáztatni.És nem kell felvenni az ágyából,csak megsímogatni,és halkan beszélni hozzá,míg elnem alszi.
2010. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez babafüggő. A kislányom 6 hetes kora óta átalussza az éjjelt, nagyon ritka ha felkel. Nem szoktattam rá, magától teszi. De szerintem amíg éjjel felkel mert éhes, akkor szoptasd meg vagy adj tápszert (attól függ mit eszik), és ne teát. De ez csak az én véleményem.

Minden jót!

3 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1-2 hónaposan kelt éjjel enni, aztán csak kelt, de nem evett hanem visszaaludt, majd már fel se kelt. 5 hónaposan pedig ismét elkezdett kelni éjjel, hogy ő éhes. Szóval úgyis úgy lesz ahogyan ő akarja :-)

Ha magától nem ébred fel enni, akkor ne is keltsd fel!

BUÉK!

2010. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem ez úgy van hogy ha magától átalussza akár már pár hetesen is az tökjó akkor nincs teendőd:) ha utána is ébred ugyanugy akkor nyilván éhes vagy szomjas vagy akármi én addig tuti nem erőltetném hogy leszoktassam az éjjeli kelésről.

Meg nem is erőltetem. A fiam 5 hósan hagyta el az éjjeli szopit, a lányom 2 hós még bőszen szopizik éjjel.

Szerintem várd meg mig spontánul átalussza. Ha nem éhes, nem szomjas nem fog kelni.

Ha meg éjjel ébred ugyan (már 6 hónapos kora után is) de nem kér se inni se szopizni nem akar akkor jöhetnek csak szerintem az altatós trükkök.

2010. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csak az a baj hogy éjjel hiába etetem meg utána kb a következő etetésig patáliázik pedig tiszta a pelus meg sztem a hasa se fáj ezért nem értem!

Enne oszt aludna tovább!1 hetes a baba!

2010. jan. 2. 17:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Esetleg valami nyugtató zene?
2010. jan. 2. 17:25
 7/12 anonim ***** válasza:
szia, szerintem nem zene kell neki, hanem tudatosítani kell benne, hogy éjszaka van. éjszaka senki nem hallgat zenét. alig legyen fény, ne beszélj hozzá, csak akkor pelenkázd át, ha nagyon szükséges. az enyém 6 hetes kora óta alussza át az éjszakát. az első hat hétben 2x keltem hozzá szoptatni. aztán egyik napról a másikra mindkettőt elhagyta. ne ringasd, egyszerűen rakd vissza, és nézd meg a reakciót.
2010. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1 hetes babát ne akarj irányítani!és főleg ne várd,hogy átalussza az éjszakát, még nagyon pici a gyomra.

viszont ne kapcsolj lámpát, ne pelusozd át és ne hanoskodj, nappal pedig csináj mindent úgy ahogy kell és rá fog érezni.de tényleg ne várj csodát, még sokáig fogtok virrasztani, legalább a gyermekágyból nőjjetek ki

2010. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az oké hogy nem alussza át az éjszakát mert ugye sürün kell ennie 2-3 oránként!

Csak azt nem értem hogy evés után miért nem nyugszik meg?

Este csend van meg semmi fény de ha nem veszem fel a kisányából nem hadja abba a bömbölést és ha sokáig sír a baba sokkos állapotba is kerülhet!

Igy kénytelen vagyok rázni a seggét de az közben is 2 percig csendbe van utána fél perc rinya utána megint csend..

Nem értem:P

de azért szeretjük!

2010. jan. 2. 17:53
 10/12 anonim ***** válasza:

ne hagyd sírni! durva lenne, ha sokkot kapna, ezt azért nem szabad hagyni! ennyi idős baba nem hisztizik, biztos valami nem jó neki! Vágyik a közelségedre, próbáld meg, hogy ha veled alszik, sikerül-e megnyugtatni, nincs túl meleg/hideg, biztos van-e tejed.

Tessék próbálkozni, tudom nehéz, én bébim 1 hónapos, még mindig gyakori, hogy éjjel 3 órát kell rázni, de akkor fáj a pocakja!

2010. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!