Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem 9 hónaposan még...

Majdnem 9 hónaposan még mindig nem váltottuk ki az ebédet! Normális ez? Miért ragaszkodik ennyire a tápszerhez?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos lesz 10-én, tápszeres baba. A hozzátáplálást 6 hósan kezdtük, most ott tartunk, hogy kiváltottuk a tízórait, és lassan haladunk az ebéd kiváltásával. Tízóraira megeszik kb. 80 gramm gyümölcsöt, de enne többet is, csak nem adok neki, mert akkor aznap már nem akar ebédre főzeléket enni szinte semennyit. Így is csak 50-100 gramm közötti mennyiséget eszik a főziből, aztán kéri a tápszerét 100-150 grammot. Valahogy nem haladunk az ebéd kiváltásával, és nem tudom, mit tehetnék még? Próbáltam már, hogy kimarad a tízórai gyümölcs, de ebédre akkor sem eszik meg több szilárdat! Nem vagyunk nagyon lemaradva? Több mint két hónapja nem emelkedik a főzelék adagja, és a kedvenceiből is csak ennyit hajlandó enni, majd jöhet a tápszer! Pedig azt hittem, ilyenkorra az uzsonnát kezdhetem kiváltani... Egy éves korára szeretnék ott tartani, hogy már csak reggel és este kap tápszert.
2011. okt. 2. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Kicsit valóban le vagytok maradva!

Milyen főziket eszik? Veszed az üvegeseket vagy Te csinálod? Hogy csinálod? Nem lehet, hogy nme ízlik neki?

Ha Te csinálod, próbáld az üvegeseket ki. Ha meg üvegest adsz, csinálj neki Te!

2011. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 12én lesz 9 hónapos.

Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást tejpéppel.7 hónapos korára már ki volt váltva a 10 órai, ebéd, és az uzsonna.Csak reggel és este eszik tápszert.

Minden baba a saját tempójában fejlődik szerintem.Lányomnak már a reggeli tápszer sem tetszik annyira!!!

2011. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim anyatejesek voltak ugyan, de a két kisebbnél ennyi idősen még egy étkezést sem tudtam kiváltani.

Mondjuk nem is volt célom, de azért szerettem volna, ha 3 kiskanálnyi pempőnél többet megesznek egyszerre. A kicsi ilyenkor még 50 g-ot sem fogadott el egy evésre (Naponta többször is kínáltam szilárddal, kb 10 hónapos volt, amikor egy adagnyi szilárd kaját evett egy nap, többszöri részletre elosztva. Ma mégis ő a legjobb evő a 3 közül)

Attól, hogy az ebédet még nem váltottátok ki, még kaphat uzsonnára szilárd ételt. Lehet, hogy azt előbb ki tudjátok majd váltani. Nem kőbe vésettek a szabályok az étkezések kiváltásának sorrendjéről, csináljátok úgy, ahogy nektek megfelel. A lényeg, hogy jó minőségű, korának megfelelő ételt kapjon.

2011. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Szerintem inkább az ő tempójában haladj, ha mód van rá, ne a saját elképzeléseid szerint. Idővel úgyis módosítani kellhet rajta...

(És nem, nem vagytok elkésve semmiről!)

2011. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Üvegeset és saját "gyártmányt" is eszik, de mindkettőből csak ennyit. Igyekszem nem sürgetni, és türelmes maradni, hiszen majdnem 3 hónappal korábban született! Gyermekorvosunk szerint se parázzam túl, majd eljön az ideje mindennek.
2011. okt. 3. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!