Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek tényleg ilyen amatőrök?...

Ezek tényleg ilyen amatőrök? Babauszás

Figyelt kérdés

Csak nekem magasak az elvárásaim vagy a babauszás szinvonala a városunkban tényleg a béka feneke alatt van?

-A vizet hétfőn cserélik,a babaúszás szombaton van.Addig fürdik benne nyugdijas,kisiskolás,fogyatékos,mindenki...

-A viz hideg elég gyakran. Nem kicsit,nagyon,a gyerekek kékülnek benne.Pedig termálvizes strand,semmit nem kéne csinálni,csak átállitani a szelepeket,hogy kisebb arányban keverjék hozzá a hidegvizet.

-Az oktató szerint a babauszásra 6-9 hónapos kortól járhatnak a babák.De hát nem ugy van hogy a búvárreflex 7-8 hónapos koráig van meg benne spontán??Az első alkalommal is vigan viz alá nyomja a 9 vagy akár 1,másfél éves gyerekeket is,akik soha az életben nem jártak még babauszásra.Természetesen mind levegőt akar venni a viz alatt,utána meg ordit,hisz ők már kinőtték a buvárreflexet,nem??


2011. okt. 3. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk vasárnap este cserélik a vizet és hétfőn reggel mi vagyunk az első csoport. 3 hónapos kortól járhatnak a babák és 2 alkalommal szoktak merülni, de csak akkor, ha olyan a baba hangulata. A víz 32-34 fokos, de ha Lajos bácsi van vasárnap, ő melegebbet kever.

Ez Ibrány, Sz-Sz-B megye.

2011. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább ne vidd a babádat ilyen helyre, a kisebbek baj lesz ez, hogy nem tud úszni.

Persze jogosan tehetnél panaszt, az más kérdés, hogy milyen fülekre találnának a szavaid.

2011. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nálunk 32-34 fokos viz soha nincs,leginkább 29-30 szerintem.Mi csak 2x-3x voltunk,ugy gondolom nem is viszem többet.
2011. okt. 3. 15:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak jó tapasztalataim vannak, bár még csak kétszer voltunk.A víz tényleg nem a legmelegebb, de ismerem a lányom, ha fázna, sírna.És a válla mindig víz alatt van, folyamatosan mozog, így elvileg nem fázik.Nem tudom, milyen gyakran cserélik a vizet, de most már érdekelne engem is.Ma voltunk másodjára, de nem nyomta le még az egy éves lányomat a víz alá.Egy középkorú, nagyon vidám kedves nő tartja, aki szinte gagyog a babáknak, folyamatosan mondókázik.Most az a házi feladat, hogy fürdetésnél egy fél pohár vízzel öntsem le.Gondolom, így tanítjuk meg, hogy visszatartsa ilyenkor a levegőt.De azt is én vezetem be neki, itthon.Ha már megszokta, akkor úszáson is lelocsolják a feje búbját, és a sokadik alkalom után meríti le.Fél órás úszás alatt a régebb óta járó babákat 3-szor merítette le, és egyik sem sírt.A lányom nagyon élvezte, már megismeri a többi babát, jókat rötyögnek, és én is ismerkedek az anyukákkal.És a legjobb dolog: hypoton kislányom, akit fél éves kora óta hordok Dévény tornára, úgy beindult mint a golyó.Első úszás előtt forgott, kúszott, és mászni kezdett.Múlt hétfőn mentünk először.Aznap délután már feltérdelt.Kedden már mindenhol feltérdelt, és úgy mászni kezdett, hogy alig érem utol.Szerdán kapaszkodva felállt,azóta is minden nap feláll.Mászik, térdelve pakol, és játszik.Mindezt egy hét alatt, egyetlen úszás hatására.sajnálom, hogy rossz tapasztalataid vannak, nagyon sok múlik azon, hogy ki tartja..
2011. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!