Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos picurral mit kezdjek?...

8hónapos picurral mit kezdjek? Rettenetes ahogy bömböl.

Figyelt kérdés

Kislányomat alig tudom letenni, szinte lehetetlen. Szep.szorong, eddig oké, de le lehetet tenni, picit reklamált, de max fél perc és ment

Most le sem lehet tenni:( kézben sétálni se.

Dédi vigyáz rá het 2nap 3-3órát, és le nem tenné a kezéből, mert szerinte koszos lesz és felfázik... Valami megoldás, hogy ne ölbebaba legyen, mert megbolondulok, a fiam(27hónapos) dacol, visít, haladnom kéne, de lépni se tudok a lánytól, és ez napról napra romlik...


2011. okt. 3. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell felvenni, a dedimamának sem. Más megoldás nincs.
2011. okt. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Érdekes játékokat mutatni neki, ahogy leteszed a földre, bohóckodni kicsit neki. Az enyém is 8 hós, nála is akkor van visszaesés, ha valamelyik nagymama nálunk van és egyfolytában ölben fogja. Én megkértem őket, hogy ne, mert velem szúrnak ki.

Szerintem az a lényeg, hogy valami olyat találj ki neki a lerakáskor, amit szeret és ami eltereli a figyelmét. Ha leteszem és 5 percig intenzíven játszok vele (mondókázás, "süti, süti pogácsa stb."), utána szinte észrevétlenül ott tudom hagyni egyedül és csinálhatom egy kicsit a dolgom (egy helyiségben vagyunk mindig, nappali-konyha).

Másik ötlet: ha végképp nem bírok vele, én magamra kötöm kendőben, és nagyon jól elvan, ahogy mosogatok, főzök, törölgetek. Próbáld meg így bevonni a házimunkába, kendőben elvileg nincs sírás.

Vagy nem lehet, hogy esetleg a fogzás miatt nyűgösebb?

2011. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Koszos lesz és felfázik???Ezt nem értem,ha szellemileg ép a mama,mert máskülönben nem bíznád rá,akkor megérthetné h nem mocsok van a kiságyban meg csempe h felfázna.A dédimamát meg kéne kérni h ne vegye fel,ez így nagyon gáz,tényleg veled szúr ki,na meg a gyerekekkel.A kicsivel mert nem lesz el egyedül,sír,az nem jó,a nagyobbik meg kikészül mert nem jut rá idő,féltékeny lesz,és egy ördögi körbe kerülsz.Míg meg nem szokja újra h nem lesz kikapkodva,addig sokat fog sírni.De őt már le lehet kötni zenélő,villogó játékokkal,hátha ellesz vele.
2011. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Fogára kapott kúpot(nurofent). Bármit csinálok, csak megérzi, hogy leteszem sír, de olyan idegtépő bömbölés(hiszti), amiből végül zokogás lesz. Lehet körülötte a világ legtutibb játéka, ahogy szöknék zokog:( eddig ha a tesóval hagytam tök jól elvoltak, most csak bőg.


A dédinek mondom én, hogy tegye le a kicsit, pláne ha épp csendesen játszik az előszoba közepén egy szösszel, akkor ott játszik egy szösszel, huszon fokok vannak a házban, nem fog megfázni, nem egyszál pelusban van... De akkor is rohan és felveszi. Én meg elkérem a gyereket, és leteszem, ő meg felveszi. Most amikor egyedül van velük, akkor a kicsivel a karjában ücsörög, beszélget a naggyal(meg a nagy alszik ált abban az időben), persze, hogy csend van, itthon meg engem vár a mosás, a főzés, a nagy hajkurászása, és addig bőg a kicsi a lábamba kapaszkodva akár, amíg a nadrágban nem esek hasra.


Ha a kendőben van rajtam egyszerűen suta vagyok, nem tudom csinálni a dolgom, szóval az az opció kiesett, és a ficergi-kíváncsifáncsi meg nem díjazza, ha le van kötve, amikor menne.

2011. okt. 3. 19:03
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem a kiságyból veszi fel, el se maradna se járókában se kiságyban a hölgy. Ő már kész felnőtt:D mászva-kapaszkodva rohangál a lakásban, pontosabban rohangált fel alá..


Amúgy amikor icike picike volt mind a kettő, akkor ha felsírtak rám szólt, hogy elkapatom, most meg én pofázhatok:S

2011. okt. 3. 19:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem könnyű tanácsot adni, mert tényleg sok mindent próbáltál.

Ami még eszembe jut: próbáld meg olyankor felvenni vele a szemkontaktust és "magyarázd el" neki, hogy neked most fontos dolgod van, de utána játszol vele. A hanglejtésből éreznie kell, hogy figyelsz rá, de meg kell tanulnia, hogy nem lehet mindig úgy, ahogy szeretné.

Egyetlen egyszer próbáld ki kb. 10 percig, hogy végig üvölt -e. Ha beszélsz hozzá, hátha 10 perc alatt "feladja".

A naggyal nem tudod megbeszélni, hogy ilyenkor terelje el a figyelmét?

A szeparációs szorongás szerintem főként akkor gond, ha nem lát téged. De itt elvileg ott vagy, lát, tehát ez inkább csak arról szól, hogy nem az ő akarata érvényesül. Ha otthagyod, elmész és sír utánad, az más, az tényleg életkori sajátosság még 1-2 hónapig.

2011. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, de ismerős! Én ugyanígy voltam!A nővérem átjött hozzánk, neki 2 gyereke van, ők lekötötték, amíg sétáltunk, aztán elmentünk játszótérre, ahol ő már babahintában tudott hintázni, azt imádta, jól lefárasztottuk, aztán hazafelé elaludt a babakocsiban, és otthon tudtam csinálni a dolgomat. (Ez regggel 9-től, kb. 13-ig volt progi.)Esetleg a nagyobbal te is el tudsz menni játszóra, hátha a kicsit neked is kifárad, nekem volt, hogy 3-4 órát aludt egyhuzamban, akkor, ha a nagy nem alszik, foglalkozhatsz vele és a háztartással. Lerakhatod a homokozóba is. Az én lányom akkor még nem ült, nem állt, de a világra kíváncsi volt, hát, nagyon gáz volt...

Mit nem adtam volna egy baba-mama klubbért, de hát még az se volt akkor. Majd ezen a héten lesz nálunk első alkalommal, alig várom. Esetleg te is menj el, hátha lesz olyan, akivel nagyjából egyidős a lányod, és esetleg tudnának egymással játszani, és a fiad is találna neki való társat. A dédire csak azt tudom mondani, amit a többiek, már út nincs. Bár megértelek, hogyha nem akarod megbántani, nehéz ügy. Nem is tudom, mit csináltam volna a nővérem nélkül! Szóval átérzem! Kitartást kívánok!!!!

2011. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:) Eddig utánnam jött sírva, édesen, lóbálta a fejét mászás közben, leült mellém, és játszott tovább:) kopkop mobil bébi, követte a hangom.

És kop-kop most épp randalíroznak a tesóval, fél szemmel látom, hogy egy nap kevés lesz a játékok elpakolásához, de csendben rosszalkodnak:D

Most per pill kopkop tök jól elbohóckodnak. Csak ami eddig nap 24óra volt, most jó ha 5perc.

A nagy jön és vígasztalja, " ne sírj Nonikám" és társai, de nem hatja meg a hölgyet.

És per pill se fizikailag se érzelmileg sehogy se vagyok toppon... Szóval ma szakadt a cérna:S

2011. okt. 3. 19:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Noémi a lányod? Az én kicsimnek is ez a neve, bár a nicknevemből már lehet, hogy rájöttél! :)
2011. okt. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ne aggódj, nincs olyan anyuka, akinél ne szakadt volna el a cérna. A holnapi nap jobb lesz, és egyszer csak elmúlik ez a nehéz időszak. Az is lehet, hogy mostanra már az alvó kislányodat nézed, és tudod, hogy a gyerekeid a legnagyobb kincseid. Meglátod, meghálálja a jövő ezt a néha nehéz kötődését a lányodnak.
2011. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!