Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj, hogy mikor felhúzza...

Az baj, hogy mikor felhúzza magát ülésbe a 4 hónapos babám már áll is fel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy felhúzza magát ülésbe? A gyereket nem szabad eröltetni, nem igy fog megtanulni felülni, hanem szépen magától, de nem felhúzóckodva, hanem vagy négykézlábról, vagy állásból ül le. HAgyd a gyereket békén, ne húzogasd, mert csak tönkreteszed a gerincét és a mozgásfejlödését is akadályozod.
2011. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fogja az ujjam és úgy ül fel magától. A pihenőszékben is egész nap ez a programja, hogy erőlködik, hogy felüljön és hisztizik ha nem sikerül.
2011. okt. 3. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 4 hósom is ezt csinálja. Mondta a védőnő, hogy ne hagyjam neki, mert még nem elég masszív a gerince, és csak ártok neki. Pihenőszékben, hordozóban is fel akar ülni. A pihenőszéket teljesen fekvőig ledöntöttem neki, így már annyira nem tudja csinálni, az autóban pedig próbálom lekötni a figyelmét, hogy ne akarja csinálni. Te se hagyd neki, még nem szabad, majd 1 hónap múlva. Ne add neki oda az ujjad.
2011. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van olyan, hogy a kezébe kapaszkodik. Nagyon vicces. Azt hiszi felhúzza a másik keze. A múltkor a babakocsiba a csörgőbe kapaszkodott bele, elszakadt a gumi, ráborultak a játékok, ő meg ordított.
2011. okt. 3. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
nem akar állni, ez reflex. viszont ha rákap akkor ár állni akar amihez ugye segítened kell mert még nem érett rá a gerince. legjobb ha minél kevesebbet kerül olyan helyzetbe ahol fel tudja magát húzni mert hosszútávon baj lehet belőle
2011. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is próbálta húzni magát, vagyis inkább emelni a kis fejét, szerintem ezt minden gyerek próbálja! De ha nem adod neki a kezed, akkor nem fogja magát felhúzni! Ha meg rásegítesz, kárt teszel benne! Se ezt, se más mozgást ne erőltess, hagyd, hogy mindenre maga jöjjön rá, mert akadályozod a mozgás fejlődében! Hidd el, nekünk ezt gyógytornász mondta, mivel koraszülött a gyermekem, és kell hozzá járnunk! Úgyhogy ne erőltesd a mozgását! Különben is, mint ahogy valamelyik előttem szóló anyuka írta, nem úgy fog felülni majd, hogy felhúzza magát! Az enyém a mai napig még csak úgy ül fel, hogy négy kézlábról csücsül le! 10 hónapos!
2011. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!