Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érez így a gyerekorvos...

Más is érez így a gyerekorvos után?

Figyelt kérdés

Ma lementem a lányommal (12 hetes) a gyerekorvoshoz, mert az elmúlt másfél hétben nagyon sok étel jött ki büfögés során. Ráadásul az elmúlt 3 napban tapasztaltuk, hogy étkezés után 1-2 órával is nagy mennyiség jön ki belőle és ezáltal felébred sírva. (Nem csodálom)


Akár hányszor megyünk le az orvoshoz, mikor belépünk az ajtón, már látom a fején, hogy :"Már megint mit akar!?" kifejezést.

Elmondom mi a gond, erre közli lekezelően, hogy ez más gyereknél is előfordul, nincs ezzel gond.

Mindig új tápszert ír fel, jelenleg az 5. variációnál tartunk. (anyatejes+tápszeres)

Ma pl. megemlítettem, hogy köhög 3 napja időnként a lányom, de láza eddig nem volt és, hogy az orrát is sűrűbben tisztítom. Rá se nézett, ült az asztalnál és meg se vizsgálta. Azt mondta, hogy tisztítsam gyakrabban az orrát akkor.


Egyszerűen, ha kijövünk onnan, akkor egy rakás szrnak érem magam. hogy nem lettem "okosabb" ettől sem .. és, mikor hazaérünk és sír a lányom, mert a kibüfögött mennyiség miatt éhes marad, rosszul érzem magam. Tehetetlennek és elfog a sírás, milyen pocsék anya vagyok ...


2011. okt. 5. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, csak nagyon aggódós!Az orvosod meg egy bunkó!!

Én is aggódós fajta vagyok, igaz annyira azért nem.De én inkább rokonokat és barátokat kérdezek, ha valamiben bizonytalan vagyok!Orvoshoz csak az oltások és a receptek miatt járok.Pontosan azért, mert tudom, hogy milyen a magyar egészségügy!!Sz@r!!!

De szerintem ha szeretnél akkor válthatnál orvost is.Hát ha esetleg másik dokit jobban érdekli a gyereked állapota!

Na de.Ha lányod nagyon bukós, akkor próbáld kaja után félig ülő helyzetben tartani, hogy ne jöjjön vissza a tápszer, vagy a tejci.Én lányom is össze vissza hányt.Volt, hogy elég sokat.. :/ Én így oldottam meg.Vagy 1 órát néztük a tv-t amíg a kezemben volt.Mert ha leraktam, már jött is ki a cucc..Sajnos vannak ilyen gyerekek.

Köhögésre nem igazán tudok mit mondani..Én lányom még csak lázas volt.

2011. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem te vagy szar, hanem az orvosotok. Járjatok másik dokihoz.
2011. okt. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Így van, menjetek másik orvoshoz, aki esetleg foglalkozik is a gyerekkel.

Az én lányom is kb. 3 hónapos volt, amikor jóformán egy csepp kaja nem maradt meg benne, mert akkora adagokat bukott. Akkor kaptunk AR tápszert, ami semmit nem ért, ráadásul nem is szerette, mert túl sűrű volt. Akkor mi is kipróbáltuk, hogy kaja után 20-30 percig pihenőszékbe tettük, vagy hordozóba. A lényeg, hogy ne vízszintes pozícióban legyen. Aztán szépen ki is nőtte a babám.

2011. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem, nagyon jó dokit fogtunk ki és én sem vagyok laikus. De! Ha nem vagy megelégedve válthatsz orvost, hiszen az ő feladata az, hogy ha valamit nem ért az anyuka vagy aggódik, akkor odafigyelően körbejárja a dolgot és még ha alaptalan is a félelem érthetően, türelmesen elmagyarázza. Természetes, hogy aggódsz. Azt meg csak te tudod milyen sűrűn és milyen problémákkal keresed fel...(a "már megint mit akar?" arckifejezés miatt írtam csak, ha nem jársz oda minden apró-neki-hülyeségnek tűnő ok miatt, akkor egyszerűen csak bunkó és tényleg váltani kell orvost!)
2011. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kb hasonló tünetekkel(erős bukás, köhögés) jártuk a házidokit, ahol én is ugyanígy éreztem magam, mint te! Kb 5-ször mentünk el, majd felmérgelt, és mondtam hogy márpedig írjon egy beutalót ultrahangra!!! Mire megkaptuk az időpontot az ultrahangra már alvás közbeni légzéskimaradásról is panaszkodtam. Mindenre a válasz: "előfordul". Ultrahang eredményt már nem is hozzá vittem, hanem másik dokihoz, ahol kiderült nagyon erős refluxa volt.

Na visszamentem a nagyokoshoz, aki csak annyit tudott rá mondani: "hát igen, ez is okozhatja a köhögést, sok bukást meg légzésleállást" Hát csessze meg, utólag...

Ti is kifogtatok jó bunkó orvost, ha van lehetőség jelentkezzetek át jobbhoz.

2011. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én orvost váltanék. A milupa komfortot próbáltátok már. Nálunk az segített.
2011. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem érzem ezt soha igaz néha a mi orvosunknak is vannak hangulatingadozásai és akkor egy kicsit flegmább, de egyébként tökéletesen megbízom benne. Éjjel nappal hívhatom, és ha ne adj Isten ilyen problémánk lett volna mint nektek akkor azonnal elküldött volna minket kivizsgálásra. pedig a mi kapcsolatunk sem indult rózsásan az ÉN hibámból. Szülés után szörnyű bunkó voltam mindenkivel, mondjuk rettenetesen nagy traumák értek az első napokban, mégis nagyon rendes velünk. A múltkor nekem volt bajom péntek délután és az én dokim nem vette fel a telefont így őt hívtam és segített.
2011. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Persze, hogy próbáltuk a Komfortot... már lassan jó, hogy nem hozzátáplálom, mert már azt is mondta, hogy adjak neki 10 óra felé 1-1 kanál őszibarackot. Mivel a lányomnak székrekedése is van a sok tápszer cserélgetéstől! [Legalábbis lemerem fogadni, hogy attól van].


Mikor lementem hozzá 6 hetesen, hogy a lányom nem hajlandó szopni, annyit mondott erőltessem és 1 hét múlva mennyünk vissza.

Ordítástól a szoptatási tanácsadóig mindent kipróbáltunk. A vége az lett, hogy a lányom már egyáltalán nem hajlandó szopni, így fejem neki a tejet, de a napokban szinte már semmi nem jön ...

Visszamentünk egy hét után, mondván, hogy csak rosszabbodott a helyzet és annyit mondott, hogy : "Anyuka, akkor evidens, hogy abba kell hagyni a szoptatást. Fejje neki, mellette meg tápszer!" (Ekkor kaptuk az első tápszert)

Ettől az esettől szinte összeomlottam, nem csak azért, mert a lányom nem volt hajlandó szopni (ez 90%-ban járult hozzá), hanem azért is, mert úgy éreztem, nekem ezt egyből tudnom kellett volna. Sírtam egész nap megállás nélkül..

A hordozóban etettem ma meg és úgy néz ki, hogy ez eddig jó. Legalábbis több marad benne, de azért még így is jön belőle ki..


18án megyünk a 3hónapos státusz ellenőrzésre és oltásokra. Azt mondta, addig meglátjuk, hogy mi lesz vele.. adjam neki a Milumi AR-t. Most ugyanis ezt írta fel...

2011. okt. 5. 11:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja a lényeg lemaradt. Utsó vagyok

Na szerintem azonnal válts, mert előttetek még nagyon sok dolog áll mert pici a babád. a betegségek még csak ezután fognak jönni mint mindenkinek. Ha nem bízol az orvosodban és ő meg sem vizsgálj a agyereket ha panasza van akkor ebből semmi jó nem fog kisülni. Mikor a mi orvosunkat egyszer helyettesítette egy másik doki, és félvállról vette a bajunkat a gyerekem a kórházban kötött ki. Jó egyből hazaengedtek minket csak 2 órát voltunk bent, mert mire beértünk a gyerek már nem fulladt, de másnap a szabadságát töltő orvosunk kijött és rendbe szedte a gyereket.

2011. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, hívjam fel bármikor ... csak a rendelő számát tudom, ahol 2 nap délelőtt van 2 órát, három nap délután 2 órát.


És, ha éppen gond van és alszik közben a gyerek vagy etetek + büfi, akkor érj le a rendelési időre.

2011. okt. 5. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!