Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nem kötelező oltás...

Milyen nem kötelező oltás kapott a babád és miért döntöttél úgy, hogy beadatod neki?

Figyelt kérdés
Gondolok például a Rota vírus elleni oltásra, ami nem kötelező és védőnőnk szerint egyáltalán nem szükséges, amíg pici nem megy közösségbe.
2011. okt. 5. 11:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Prevenar, és 1 éves kora után az agyhártyagyull. ellenit.

A doki nagyon ajánlotta, de ezeket magamtól is beadattam volna. Jövőre lehet, hogy a kullancs ellenit is beadatom.

2011. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
4 hónapos a kislányom és az agyhártyagyulladás ellenit és azt ami nem fizetős és nem is kötelező. Viszont a rotát nem adattam be, mert sokat utána olvastam és túl drága, túl reklámozott. Ha tényleg annyira fontos lenne, akkor ingyen adnák és nem főműsoridőben reklámoznák a drága oltást. Aki nem engedheti meg magának, annak a kisgyereke had szenvedjen???
2011. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

12-es:

A HPV vaccina sem ingyenes felnőtt nőnek, mégis elég fontosnak tartom, hogy zabáljon fel a méhnyakrák és ne a hüvelyemen follyon ki a székletem.

Tetszik érteni?

2014. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
javítás: "hogy ne zabáljon fel"
2014. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 zigzag11 ***** válasza:
100%

Tudom, már nem aktív a kérdés, de hátha még idetéved valaki.

A Rota elleni oltás ára valóban vérlázító, mi mégis beadattuk a kislányunknak, mert koraszülött volt, lassan gyarapodott, nem akartuk megkockáztatni, hogy egy esetleges fertőzéssel még visszább essen a súlya.

Azt nem állíthatom, hogy biztosan az oltás miatt, de még SOSEM kapott el hasmenéses betegséget (4,5 éves), pedig minden egyéb felső légúti v. kiütésest azonnal elkap, kéz láb száj betegsége pl. egyedül neki volt az oviban (?). Olyan is volt, hogy apja meg én 3 napig fetrengtünk egy nagyon agresszív hasfájós vmitől, (egymás után estünk bele, szóval vmi kórokozótól volt) de ő azt sem kapta el. Szóval a mi saját tapasztalatunk szerint bevált az oltás, sőt úgy tűnik, hogy egy csomó influenzának v. egyébnek kikiáltott hasmenéses hányásos kórt is valójában Rota törzs okoz, máskülönben lányunk tutira elkapná, mivel a gyengébb immunrendszere miatt mindent elkap. Szóval mi beadatjuk az öccsének is, bár ő kis vasgyúró, hátha sikerül őt is megkímélni ezektől a nyavalyáktól.

2015. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Agyhártyagyulladás ellenieket,Rota ellenit,twinrixet (utazás miatt) és jövőheten megyünk az első kullancs ellenire
jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!