Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évesen mennyire kell...

Másfél évesen mennyire kell hátrajönnie a kukin a bőrnek? Mikorra kell teljesen? Ha nem javul, mikor érdemes sebészetre vinni?

Figyelt kérdés
A dokink írt fel Ftorocort kenőcsöt, amit 3 hétig használunk, és azt mondta, ha nem javul, akkor sebészet. Pár milliméterre kinyílik, de kibújtatni még nem sikerült. És persze egyre kevésbé engedi...
2011. szept. 21. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:

A mi szuper dokinénink szerint a 2,5-3 éves életkor a választóvíz, addig van ideje. Úgy fogalmazott, hogy normális sebész addig hozzá sem nyúl.

Az én fiam is 1,5 éves, 13 hós kora óta fürdésnél kicsit hátrahúzva tisztítjuk, de csak amíg akadálytalanul enged a bőr. Előtte 1 mm-re SEM jött hátra, mostmár a makk kilátszik teljesen ha hátrahúzom. Erőltetni nem szabad, mert a berepedés még nagyobb kárt tud okozni.

2011. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én egy sebésszel beszéltem,aki azt mondta,hogy nyolc éves koráig kell lejönnie.Unoka öcsémnek hét éves korára jött le teljesen.Sok háziorvos elküldi a 2-3 éves gyereket a sebészetre,de legkésőbb 5 éves korában.Minden este húzd hátra amennyire tudod.A ftorocort nekünk nem sokat segített.Most két éves a fiam,és kb negyedéig lehet lehúzni neki a bőrt.Egy helyen alá lehetne nyúlni,de nem kínoztatom meg feleslegesen.Nem gátolja semmiben,nem gyulladt neki,és a sebész szerint is ráér.De ez csak az én véleményem.Napi 2x legalább húzd le .szépen lassan fog lejjebb jönni.
2011. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Látod, minden orvosnak más a véleménye arról, hogy mikor kell felhúzni a kisfiúk kukiján a bőrt. Szerintem a Ti orvosotokra hallgass.
2011. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Inez.R. ***** válasza:
Nem szabad erőszakkal húzogatni, mert a makk alá beszorulhat a bőr, és akkor elhal a makk. Tessék szépen urológusokkal, sebészekkel beszélni. A műtét 2 perc, a kisgyereket bealtatják, így nem éri stressz, nem ijed meg, és még aznap haza lehet vinni. Otthoni kuruzslást, cibálgatást nem ajánlom, hacsak nem akarod egy életre megszabadítani a nemi szervének a tetejétől a gyermekedet!
2011. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad rángatni! Ha annyira hátramegy, hogy a vizelet szabadon tud távozni, az elegendő.

Finoman húzgálhatod neki, ha engedi, esténként a fürdőkádban.


Az én fiamnak 2 és fél évesen sem ment még hátra, a dokink rángatni akarta, de nem engedtem, mivel az unokatestvérének úgy feltépte, hogy vérzett napokig. Erre megfenyegetett, hogy urológushoz küld, ami még rosszabb. Közöltem, hogy küldjön, de én akkor sem hagyom, hogy tépkedje. Ránk hagyta.


Én otthon megmondtam a fiamnak, hogy a dokinéni utasítására esténként meg kell húzgálnia magának a kukiját, és ő el is kezdte csinálni, nagyon hamar belejött. :) Egy hónap alatt teljesen feljött a bőre, nem repedt, nem vérzett, nem fájt neki. Mi hozzá sem kellett, hogy nyúljunk. Azóta is segít mosni, mindig ő húzza hátra magának.


Azt olvastam, hogy amíg pelenkásak, jobb is, ha le van tapadva a bőrük, mert így nehezebben jutnak be alá a bacilusok. Nem véletlen, hogy minden második kisfiúnak le van tapadva a bőre, talán hagyni kellene, hogy magától feljöjjön ahelyett, hogy rángatjuk.

2011. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Azért arról nincs szó, hogy cibálgatnám, de feleslegesen nem akarnám megműttetni, még ha rutineljárásról is van szó. Az a természetes, ha "magától" megoldódik, nem az, hogy el kell altatni egy ilyen kis gyereket. A doki most tanácsadáson jól hátrahúzta, így most nekem is könnyebb, és remélem, hogy a kenőcs is fog segíteni. Erőltetni nem erőltetem egyáltalán, csak amennyire magától jön, sőt, lehet, hogy még jönne picit hátrébb is, csak nem merem csinálni, mert félek, hogy bereped.
2011. szept. 21. 13:03
 7/10 A kérdező kommentje:
A fiamnak is vérzett kicsit, ahogy hátrahúzta, de azt mondta a doki, hogy ettől nem kell megijedni... Na mindegy, húzogatom, amennyire jön, aztán majd lesz valami. A pisiléssel nincs gond egyelőre. Ti fürdés közben szoktátok hátrahúzni? Én eddig utána törülközés közben csináltam. Jobb a kádban? De ott nem látom rendesen.
2011. szept. 21. 13:06
 8/10 anonim ***** válasza:
kádban is,meg van hogy pelenkázásnál is.
2011. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most várjuk az első gyerekünket, még nem tudni, hogy fiú lesz-e, vagy sem, már előre aggódok, úgyhogy meginterjúvoltam a férjemet a témában. Azt mondta, neki annakidején senki nem húzogatta, és volt már vagy 12 éves, mire teljesen feljött. De feljött, és nem lett szűkületes se.

Szóval ő azon a véleményen van, hogy nem szabad bántani, el is borzadt tőle, amikor mondtam, hogy miket olvasok itt... A lényeg, hogy a pisilésben ne akadályozza a gyereket.

2011. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én kb 6 évesen voltam vele orvosnál aki megrángatta.

Még azóta is emlékszek hogy rohadtul fájt.

Utána otthon kellett hátrahúzni a bőrt ameddig ment.

Működik rendesen, már kb 12 éves korom óta.

A biztonság kedvéért még mindig szorgosan rángatom :D

Sőt barátnőm is besegít :D

2013. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!