Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem tudom hátrahúzni a...

Ha nem tudom hátrahúzni a kukiján a bőrt, akkor tuti hogy feltépi neki az orvos?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves lesz januárban. A gyerekorvos azt mondta hogy húzigassuk mert egy kicsit szűk neki. Ez volt amikor 6 hónapos volt. Egyszer beszakadt neki mert a férjem picit tovább húzta és azóta csak nagyon óvatosan húztuk neki. De nem tudjuk neki teljesen hátrahúzni, mert amikor próbálom a kádban fürdéskor akkor azt mondja hoyg fáj neki. Hát én meg nem akarom megint beszakítani. Tágulhat még neki annyira hogy ne kelljen orvosnak hozzá nyúlni?
2011. okt. 5. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

azért javasolják újabban az orvosok, hogy a szülők inkább hozzá se nyúljanak mert ha túlhúzzák és bereped akkor azt már csak műtéttel lehet helyrehozni sok esetben ha rosszul hegesedett :(

ha erről van szó az orvos nem foja feltépni hisz nem le van tapadva hanem fitymaszűkülete lett, először egy gélt kaptok majd, pár hétig kell kenni neki.


ha le van tapadva akkor feltépi, pár napig kellemetlen lesz, a pisilés is fájni fog, de ha rendesen ápoljátok akkor gyorsan helyrejön :) ültesd majd kamillás vízben aznap többször is!

2011. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy anyuka javasolta itt a letapadás feloldására ezt a krémet: Unguentum antiseptikum. Gyógyszertárban csinálják, de nem kell hozzá recept.

De, hogy azon, hogy szűk a fitymája segít-e akár a krém, akár a húzogatás, azt nem tudom.

2011. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk először otthoni un. "fityma tornát" javasoltak+kenőcs használatot. Évente urológiai kontroll. De mivel nem volt érdemi változás és a fiam már 6 éves is elmúlt most már felszakították neki sajnos. De szerintem mivel a kisfiad még pici neki egyelőre nem szakítják fel.
2014. máj. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tornáztassátok, vannak rá krémek, kamillás fürdő, húzogatás. Ha egyik sem fog működni, akkor orvos.
2022. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!