Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos babánál mik...

Pár hónapos babánál mik lehetnek az asztma korai tünetei?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nehezített, sípoló légzés pl, fulladás, gyakori légúti megbetegedések.
2011. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

3 hónapos a babám. A családban születése óta kering a légcsőhurut, és Ő is elkapta. Az orvos eleinte azt mondta, hogy csak vezetett zörejt hall a tüdejében, azaz a tüdő tiszta, de utoljára már Rectodelt kúpot írt. Az helyrehozta a kicsit 2 nap alatt, de néha úgy hallom, mintha sípolna, de könnyen veszi a levegőt. A doki annyit mondott, reméli, nem lesz asztmás.

A család még mindig nem kúrálódott ki teljesen, valaki mindig visszafertőz valakit, bárhogy vigyázunk. Most aztán nem tudom, hogy az a baj, hogy visszafertőződött, vagy kezdődik az asztma.

Szerintetek aggódjak?

2011. okt. 5. 13:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha hasprésből veszi a levegőt vagyis a hasa emelkedik légvétel közben akkor fullad. Simán azt hittem az akkor négy hónaposomnál hogy fel van puffadva. :-( Még jó hogy van anyai ösztön és kihívtam a gyerekorvost hogy valami furcsa. Emellett doromboló hangot hallatott légvételnél.

Az a kúp nekünk is segített, meg még sok más gyógyszer is kellett sajnos. Pullmonológia a szakterület, oda kérj esetleg beutalót ha bizonytalan vagy.

2011. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 besjudit ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz mert nálunk is hasonló volt a szitu . a fiam azóta 6 éves elmúlt de megmaradt az asztma. pár hónapos korban kruppnak mondják és tényleg gyermekpulmonológiára vidd.

Nekünk is bevált egy ideig a rectoder de vigyázni kell vele mert szteroid tarlalma van.

igaz mióta szedi a singluert azóta csökkentek a rohamok

2011. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nálatok folyamatos volt ez a hasi légzés, vagy csak időnként csinálta? A be- vagy a kilégzés volt nehezített?

Amúgy köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske.

2011. okt. 5. 15:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem kapott spray-ket (egy nap) folyamatos. Utána mikor a spay hatása elmúlt. Így tudták beállítani milyen sűrùn kell. Ahogy javult csökkent. Nála az alapbetegség vírus okozta hörgőgyulladás vokt melyre aszthmatikusan vagyis fulladással reagált. Ezen az őszön/tèlen eldől elmúlt-e. Most egyévey. Februárban fulladt be 2*. Elsőnél 2 hét korház volt, 2. nál már időben észrevettem egyből kapta a sprayket így nem kellett bevinni itthon egy hét alatt helye jött de a gyerekorvos naponta ellenőrizte. Egyébként tejallergia is okozhat fulladást ezért tejmentes tápszert kap.
2011. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az enyém anyatejes. Ráadásul meglehetősen kevés tejet, tejterméket fogyasztok, ami átmehetne a tejbe. De mivel van élelmiszerallergiás gyerekem, annak a kísérőtüneteit azt hiszem felismerném. Bár ki tudja...
2011. okt. 5. 16:05
 8/14 besjudit ***** válasza:

nálunk sajnos mindig rohammal kezdődőtt és abból mentünk át hurghurultba. nagyon ritkán ahogy nőt gyakrabban fordítva. akkor még csak 7 hónapos volt így a srayt vagy a kúp ment. belégzés nehéz ki-be légzés sípolt. valamint úhy szedi a levegőt mint aki pipál ( jobb hasonlatot nem tudok)

de tényleg legészerübb a szakorvosi vizsgálat. + idejében felismerik sok rossztól megkímélhetitek magatokat.

2011. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkerülni a szakorvost, szó sincs róla! Egyszerűen ma vetette fel a gyerekorvos, de csak úgy mellékesen, hogy reméli, nem lesz asztmás. Úgy gondolom, várok néhány napot, hátha ezek már csak a betegség utolsó tünetei, aztán kérek beutalót. Úgyis csak jövő hétfőn lesz újra orvos nálunk.

Amúgy ezt a hasi légzést nem tapasztaltam még nála. Néha enyhe sípolást hallok, de nem érzem úgy hogy fulladna, vagy nehezen lélegezne. Amíg beteg volt, szó szerint zörgött az egész gyerek.

Leírnátok még, hogy miből áll egy pullmonológiai kivizsgálás?

2011. okt. 5. 16:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Én délután olvastam először ezt a kérdést, és a hasi légzéses választ. Teljesen bepánikoltam, hogy a fiamnak emelkedik a hasa légzéskor. Majd a google-ban rákerestem, és minden babának - normális esetben - hasi légzése van, amit 2 éves koruk körül hagynak el...

Jól beijesztettetek!

2011. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!