Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet változtatni egy...

Meg lehet változtatni egy kisbaba nevét? 6 hetes elmúlt.

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen találtunk nevet a fiunknak és mai napig úgy érzem, rossz nevet adtunk. Nem is szólítja a nevén senki. A kórházban is ahogy beértünk, egyből kérdezték a nevét pedig mondtam hogy előbb ha lehetne megnéznénk "ismerkednénk" vele egy kicsit, de nem lehetett. Gondoltam majd megszokom, próbáltam úgy szólítgatni de egyszerűen nem jön a számra. Sokszor ha kérdezik, el kell egy pillanatra gondolkozzak mi is a neve. Ti mit tennétek a helyemben??? Lehet változtatni rajta vajon?
2011. okt. 5. 14:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

mi a neve?

amúgy furcsa, hogy nem engedtek "megismerkedni" a babáddal

2011. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én az ultrahangon láttam az arcát először, és találtunk neki egy nevet, ami szerintem passzolt hozzá, és végül meg is kapta, de én sem tudtam a nevén szólítani születése után, még így is meg kellett szoknom, idő volt, mire megcsillant az egyénisége, és hozzá nőtt a neve.
2011. okt. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha - mint írod - annyira nehezen találtatok neki nevet, akkor most honnan cseppent ide ez a név, amire változtatni akarjátok? Miért nem ezt adtátok eredetileg?

Bocsi, csak nagyon kíváncsi vagyok:)))

2011. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Mert hülyén hangzik tudom, de megismertük :)) ha nem baj nem írnám le mert szokták olvasni ismerősök is. Az érdekes az hogy amire most nevezni szeretnénk, az sose szerepelt a kalapban amiből végül nevet választottunk.
2011. okt. 5. 14:43
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem is okozott nem kevés gondot,hogy hogyan szólitsam a kisfiamat.Apuka ragaszkodott,hogy kapja az Ő nevét amit én semmiképp nem akartam.Lett 2.neve amit én szerettem volna ez ellen persze apuka tiltakozott.Kb.6hónapos koráig csak "a kicsi" jelzőt használtuk.Én néha próbálgattam játszani egyik és másik nevének különböző becézéseivel és csak a sírás lett a vége meg apával a vita,hogy miért így szólítóm,meg miért úgy.Aztán anyósom elkezdte Beni-zni ami totál kiverte nálam a biztosítékot,mert a lépcsőházban 4 Beni van a kisfiamon kívűl!!!Mind más eredeti névvel persze(Bence,Benjamin,Benedek,Bendegúz)de beceneve mindegyiknek ugyan az:( Addig mondogatták a gyereknek a Benit,a 4napos ünnep alatt amíg az egész brancs itt volt,hogy már én is kezdtem megszokni.Már így utólag nem bánom mert el sem tudom másnak képzelni.Persze csak azért mert megszoktam.Egyet sajnálok,hogy végül is nem én, az anyja döntötte el,hogy mi legyen a neve.
2011. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
mi a neve most és mi lesz?
2011. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

De érdekes.

Nekem nagyon fontos a név, már az első UH után megvoltak a fiú-lány variációk. :)

A nagy fiam Dániel, imádom a nevét, nagyon Danis, utána volt sajnos vetélésem, Ő Manna vagy Neó lett volna. Most ismét terhes vagyok, már felírva várják a nekem tetsztő nevek a férjem véleményét, de előtte még elmegyek az első UH-ra pénteken. :)


Egyébként tényleg mindegy, mi a neve egy gyereknek, néhány hónap után természetes lesz. Eleinte mi is Manóztuk, Törpéztük, mára mégis Dani.


7 hetes km

2011. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

mi ikrek vagyunk tesómmal, és mikor még születtünk, nem volt uh- szüleink készülek 3garnitura fiunévvel, meg sem fordult a fejükben, hogy lányaik lesznek. És persze hogy két lányuk lett. Név nélkül persze. A kórházban 3napig a karszalagra csak vezetéknév és egy I. és egy II. volt ráírva!! :)

utána kaptunk neveket! :) egyet anya egyet apa válaszott, nem volt vita! :)

2011. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!