Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napközben mennyit alszik...

Napközben mennyit alszik 13-14 hónapos babátok? Reggel mikor kel és este mikor fekszik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos a kisfiam.Reggel 7-7.30-kor kel,délben alszik 1,5-2 órát,és este fél 10-kor fekszik le.Egyszer mindenképp,de van hogy többször is ébred még,egy kicsit szopizik és alszik újra.

Nálatok hogy telik a nap?

2011. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

13 és fél hónapos, fél 9kor kel, délben és du. 5 körül alszik 1-1,5 órát. Este Ő is fél 10kor fekszik és éjjel is kéri a cicit 1-2-3x. Erről szeretném nagyon leszoktatni. Az az érdekel, hogy 8 hónapos koráig átaludta az éjszakát, este fél 10-től reggel 8-ig. Azóta megy ez az éjszakai ébredés. :(


Tápszert sosem kapott, 7 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, ma már mindent eszik, de szopizik is.

2011. okt. 5. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Pontosan így voltunk mi is.8 hós koráig fel sem ébredt egész éjszaka,most meg egy katasztrófa az egész.Próbáltam hogy nem kap éjszaka cicit,simogattam,ringattam,ő meg csak ordított még csapkodott is mérgében,fél óra után nem bírtam,rögtön megnyugodott cicin,szívott párat és már aludt is.nem tudom hogy lehetne teljesen leszoktatni az éjszakai szopiról.Mi is akkor kezdtük a hozzátáplálást amikor Ti,egyszer próbáltam tápszert adni neki,hátha jobban eltelíti éjszaka,de csak öklendezett tőle,nem kellett neki.Első válaszoló voltam.
2011. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor ugyanott tartunk! :) Kicsit megvígasztal, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. Nem tudom az éjszakai ciciről leszoktatni, ha csak próbálom visszaaltatni, bőg és könyörög, hogy vegyem ki a kiságyból. Néha már nagyon fáradt vagyok, de főleg őt sajnálom, mert neki sem jó, hogy éjjel többször is felébred.


A védőnő szerint az idegrendszer fejlődése + a fogzás állhat a háttérben, de azt nem tudta megmondani, meddog tart.


Szólj kérlek, ha van valami ötleted, addig is kitartás!!!

2011. okt. 5. 20:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudom mit lehetne tenni,én nem bírom sokáig hallgatni hogy sír,és egyértelmű hogy a cici kell neki,mert utána megnyugszik.Csak abban bízom hogy kinövi előbb-utóbb.

Nálunk úgy kezdődött a probléma kb 8 hónapos korában,hogy éjszaka annyit forgolódott a kiságyban hogy mindig beütötte magát,és erre felébredt,sírt,csak cicivel tudtam megnyugtatni.Volt hogy félóránként keltünk,olyan voltam mint a zombi.Aztán magam mellé vettem a nagy ágyba,apa már amúgy sem aludt velünk egy ideje a rengeteg kelés miatt.Na ott már volt hogy 3 órát is aludtunk egyhuzamban.Most viszont egy hete átpakoltuk az egész házat,egyedül maradt a szobában,kapott egy franciaágyat.Azóta volt hogy csak hajnal 4-kor kelt először,pici szopi,aztán alvás 7-7.30-ig.De volt olyan is kétszer kelt,de ennél többször nem.Lehet hogy jobb mindannyiunknak így.

Ti hogy alszotok?Külön vagy együtt?

2011. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nálunk mindig volt éjszakai szopi. amúgy 7,30-8kor kel, 12,30tól számitva 2 órát alszik, este 8 kor ágyban vagyunk (fél órát még bohockodik majd cicin elalszik, velünk egy ágyban)
2011. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, mintha én írtam volna a soraidat.... Ugyanez, beveri magát a kiságyba, hol oldalt, hol a buksiját és azonnal cicizni akar. Én is magam mellé veszem, ott alszik 3-4-5 órát is egyben, mert elfér forgolódni. Apa már régen az emeleten alszik, mert nem tud velünk pihenni (illetve Ő is horkol, szóval mindenkinek jobb ez így).


Mi is egy nagyobb ágyon gondolkodunk, de nem akarom még, hogy külön szobában aludjon. :( Olyan rövid volt ez a "csecsemő" időszak, és nagyon örülök, hogy velem alszik, de tudom, hogy ez így nem megoldás. :(

2011. okt. 5. 22:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2-3 órát alszik napközben, este 8.30-tól reggel 7-ig alszik általában. De ő is felébred éjjel 1-2x, és csak tápszerrel alszik vissza. Ezt kb 2 hónapja csinálja, előtte végigaludta az éjszakát. Nálunk a fogzás okozhatja, plusz a járni tanulás is felboríthatja az alvási ritmust. Azt én sem tudom, meddig tart ez még... :(
2011. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, a járás és általában a nagymozgások okozzák, illetve ezzel kapcsolatban az idegrendszer fejlődése, nekem is ezt mondták. Sajnos jópár hónapja tart, előtte nagyon jól aludt mindig.


Ezek szerint csak remélhetjük, egyszer visszatér a régi rend.

2011. okt. 6. 12:40
 10/10 Antus ***** válasza:
Sziasztok! 14 hónapos lányzó, 8:00-kor kel, 12:00-14:00-ig alvás, és este csicsi 21:00 körül. De nemrég még így alakult: 8:00 kelés, 10:00-11:00 csicsi, 13:00-14:00 csicsi, 23:00-23:00 körül alvás. Csak cicin alszik el. Este is felkel cicizni többször. Velünk alszik egy ágyban. Apát nem zavarja, alszik tovább.
2011. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!