Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám miért csak...

3 hónapos babám miért csak fél-fél órákat alszik napközben?

Figyelt kérdés
Az első hónap szépen eltelt:evett-aludt,aztán egyszer csak leszokott a napközbeni mélyebb alvásról,fél órákat alszik,de akkor is cumit fogni kell a szájánál mert ha kiesik felébred,nem is lenne ezzel semmi gond de szinte semmit nem lehet mellette csinálni.Védőnő szerint meg kellene tanítani egyedül aludni,és azt hogy kell?Mert ha beteszem az ágyába addig sír amíg ki nem veszem.
2011. okt. 18. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nállam ugyan ez a helyzet csak nem fél óra hanem 10 perc és tud ő egyedül aludni hiszen este is pancsi után eszik büfizik és beteszem a kiságyba és elalszik magától egyszerűen napközbe semmit nem tudok csinálni amikor apa hazajön akkor mosogatok e a kajcit nagy nehezen összeötöm napoközben de azt is úgy tudom hogy bent vagyun a konyhábna és a lábamma tologatom a kocsijába nem tudom hallottam olyanról hogy citromfű teától jobban alszik lehet hoyg kipróbálom
2011. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Azért sír,mert tudja, hogy kiveszed. Ha hagynád, akkor 2-3 alkalom után nem sírna és szépen elaludna. Kézben nem tudnak a babák mélyen aludni.
2011. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 3 hónapos koráig csak a hasamon aludt a fiam, gondolhatod.. ugyan az a helyzet mint nálad. Beszoktattam a kiságyba, bár nekem nagy szerencsém volt, mert már első nap ott aludt el. Leteszed, odaadod neki a cumit, esetleg ha van, akkor rongyit, és megvárod, hogy elaludjon. Ha sír, akkor simogasd meg a hátát, nyugtasd, de ne vedd ki! Csak akkor vedd ki ha már nagyon sír, nyugtasd meg, és tedd vissza, amíg el nem alszik. Pár nap alatt így meg fogja szokni az ágyat. Jobb még most beszoktatni, mert később már nem lehet, vagy sokkal nehezebb.

Nekem is csak fél órákat alszik, én mikor alvásoknak hívom őket. :) Egyszer alszik egy nap 1-2 órát napközben egyhuzamban. Éjjel is csak 1x kel, szóval normális, hogy csak ennyit alszik.

2011. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 4 hónapos, és azt lehet mondani, hogy a kezdetektől fél órákat alszik napközben - 6 hetes koráig persze volt olyan, hogy mélyebben elaludt , és 1-2 órát aludt folyamatosan, de nem ez volt a megszokott. Mai napig fél órát alszik evések között, igaz, azt egyedül kiságyban, talán ennyivel jobb a helyzetünk. Komoly tervezést igényel, hogy mikor mit csináljak meg gyorsan, amit nem tudok, ha fent van :)
2011. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom most 10 hónapos, már csak kétszer alszik fél órát napközben...És ez 3 hós kora óta így megy...ennyi az alvásigénye...ezt azzal kárpótolja, hogy este viszont alszik, viszont az az ára, hogy gyakran nem tudok megfőzni, vagy takarítani, és sajnos már fél 8kor elájul este annyira fáradt, reggel viszont korán kel...
2011. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!