Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legkisebbeknek csőrös pohár?...

Alinaaa kérdése:

Legkisebbeknek csőrös pohár? Már az első kóstolástól?

Figyelt kérdés

A babám anyatejes, nem akarom üveghez szoktatni, mivel a nagyobbiktól még most sem tudom ,,elvenni''.

Melyiket ajánlanátok?


2011. okt. 5. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én rendes kávéspohárból itattam kezdettöl, nagyon jól ment, sokkal egyszerübb, mint a csörös pohár, meg értelmesebb is. Elöször rászoktatni a csörösre, utána meg leszoktatni erröl és megtanitani a rendeset csak felesleges kinzás a gyereknek.
2011. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is anyatejes volt, cumisüveget nem is ismerte.

Így mi is pohárral kezdtünk eleve. Ilyennel: [link]

Nagyon gyorsan "beletanult", hogy hogy kell pohárból inni. A védőnőm is azt mondta, hogy elvileg már újszülött korukban is tudnának pohárból kortyolgatni.

Szóval ha nem akarod üveghez szoktatni, akkor én is inkább a poharat javaslom. Ha nem megy neki, még akkor is vehetsz majd valamilyen csőröset! Ha meg megy, akkor a nagyot is talán tudok kicsit noszogatni, hogy a kistesó milyen ügyes, és hátha ő is lemond a cumiról.

2011. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az első kóstolástól pohárból ittunk, illetve kiskanállal, ha még nem ült a pici. Csőrös poharunk is volt, de ebből meg kellett tanulnia inni, ugyanis nem tudta, hogy szívni kell. A csőrös pohár aztán nagyon praktikus lett, ha magában akart inni vagy ha elmentünk otthonról. Nem kellett róla egyáltalán leszoktatnom, ez nem cumisüveg volt, csak evés után használta inni. Igaz, a fiam nem fogadta el a tejet, gondolom elég volt neki az anyatej. Majdnem kétéves koráig szopizott.
2011. okt. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én mindkét lányomnak tomee tipee-t használtam ami elvileg 9 hónapos kortól van. Nagyon hamar megszokták, és valóban csöpögésmentes. Ha "elkopik" akkor is ilyet veszek újra. Tudtak pohárból is inni, de azzal utazáskor, sétakor van gond.
2011. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A fiam is anyatejes volt, most majdnem két éves, soha nem tanult meg cumisüvegből inni. 8-9 hónapos koráig szoptattam, ha szomja s volt, akkor kezdtük tanítani csőrös itatóból. Most is abból iszik. Igaz, tud már pohárból is, csak túlzottan imád öntözni, így leginkább szabadban merem neki úgy adni az innivalót.
2011. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam is anyatejes, a cumit nem ismeri, igy mi is csoros poharbol kezdtuk. A legjobban a tanulopohar kemeny csoros jott be, illetve a sima baba pohar.
2011. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lányomnak egyből csőrös poharat adtam, emellett pedig sokszor úgy akart inni, mint mi - tehát pohárból. Azt is hamar megtanulta, viszont ő is kiöntögetni szeretné, ha kezébe adom, így egy csöpögésmentes pohár sokkal jobb.
2011. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
AZ enyém nem hajlandó csőrösből inni, csak sima pohárból! Pedig vettünk neki több fajta csőröst is!
2011. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 6 hóstól csőrösből itatom, addig csak anyatejes volt, de emellett utazás közben használtuk a cumist is, de van olyan baba, aki egyszerűen nem jön rá, hogyan kell a csőrösből inni, mint pl. a lányom 11 hós uncsitesója.

Most hogy nagyobb már magától kéri a rendes poharat, van amikor nem fogadja el a csőrösből az innivalót, mert felnőtt pohárból szeretne inni (amiből egyébként még nem igazán tud, de nagyon igyekszik:).

2011. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A poharas ötlet is jó. de tényleg a ,,majd ő egyedül,, korszak végett gondoltam a csőröset. Akkor lényegében mindegy milyen fajta, márka, csak ne csöpögjön?
2011. okt. 7. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!