Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babátok már napi háromszor...

Ha babátok már napi háromszor kap szilárdat, hángyszor szopik még és mennyi idős? Mikor kap bébiétlet és mikor szopik?

Figyelt kérdés

köszönöm szépen a válaszokat

Az én babám 7 hónapos és a doki mondta, hogy most már háromszor kapjon bébiétlet és a többi szopi.

Nálatok?


2011. okt. 6. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én Babám is 7 hónapos,anyatejes!

Nálunk reggel délben este van szopi,az éjszakai szopiról most tart jelenleg a leszoktatás,ugyanis annyira cicifüggő,hogy mostanában fél ora oránként kelt,de csak cicizni,és ugy aludt el.Mostmár éjszaka nem szopizik,de megy is a harc miatta :-)

Nálunk 6-7 között kel,akkor szopizik,utánna 9-10 körül kap krémtúrót,vagy gyümölcsöt,vagy esetleg tejpépet,de azt főleg uzsonnára kap,aztán délben eszik husilevest,csirkehussal,amit én főzök,fűszerezés előtt persze,ezeket összeturmixolom,de már daraosat is eszik,aztán szopizik még egy kicsit,utánna 3-4 kor kap tejpépet,vagy gyümölcs,kompótot vagy esetleg bébikaját az üvegeset,mikor mit találok ki :-)Persze közben iszik gyümölcslevet,vizet,de csakis a 2.5 dl-es Jana-s kis flakonbol hajlando inni meg pohárból,a cumisüveget nem fogadja el :-)A baba piskótát is szereti!

Este pedig fürdés után kizárólag szopizik :-)

Ja!Még azt hozzáteszem,hogy ha megyünk látogatóba,rokonokhoz,ahol megkinálják valami bébynek valoval tuti eszik még :-)

Muszáj voltam igy kialakitani,hogy du.ne szopizzon mert iskolába is járok és az csak délután van,nameg ugye már csak Nagyfiu :-) 9400g és 74 cm :-) (viszont 4200-al született :-) )

Te Babád mennyit és mit eszik?

Remélem tudtam segiteni valamicskét!

2011. okt. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hű, akkor mi jól le vagyunk maradva. 7 hós kislányomat most szoktatom a krumplihoz, répához nem sok sikerrel. A délelőtti gyümölcsöt megeszi, de azt sem rendszeresen kapja. Nekünk a gyerekorvos most mondta, hogy kaphat húslevest, meg hasonlókat.
2011. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.Az en lanyom 10honapos.

Igy nez ki napja.

Hajnalba 1-2szer kel akkor szopizik,reggel 8-9kozott kelunk akkor is szopizik.Tizoraira kap banant keksszel vagy mas gyumolccsel,12kor odarakom a fozeleknek valot ,fel 1korul keszen van(ha alszik akkor 1korul eszik)Altalaban ezzel kibirja 5ig,fel 6ig akkor kap "tejbegrizt" siman vagy gyumolccsel,7korul pancsi utana szopizik.

2011. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én babám 8 hós, ő így eszik:

reggeli: tápszer

tízórai: keksz gyümölccsel vagy joghurttal

ebéd: valami főzelék husival

uzsonna: tápszer

vacsora: zabpehelykása, kukoricakása vagy köleskása zabtejben főzve

Fürdés után még az altatáshoz kell neki tápszer, de nem sokat eszik belőle, csak a megnyugváshoz kell.

Mostanában van hogy kihagyja a tízórait, mert nem éhes, vagy uzsonnára nem fogadja el a tápszert és akkor kap valami gyümölcsöt.

2011. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, az én babámnak eddig ilyen, de lehet nem tökéletes, valamit rosszul csinálok.


reggel kel 7 körül szopik

utána 9-10 között tízórai gyümölcs kekszel

(ilyenkor jön az, hogy cicin altatom, tehát ilyenkor is talán eszik egy minimálisat)


felkell és megszoptatom, ez az amit nem kellene csinálnom.


ebéd 13 körül, húsos főzelék, amiből keveset eszik (gondolom az előző miatt)

16 körül szopi, van, hogy kétszer kínálom, ahogy érzi

18 körül vacsi, ami főzelék szintén, tejpépet még próbálgatom, mert nem szereti sajnos

20 után fürdés után szopi és alvás


sok a szopi igaz? :(

2011. okt. 7. 07:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok,nekünk sem ment könnyen,azóta jobb a helyzet miota az esti ciciről leszoktattam/leszoktatom!

Nameg minnél többet kóstolgat,minden nap probálgasd,napról napra többet fog enni mindig!Délben mi is szopizunk még de utánna már csak este 8 kor.Viszont ha nem kell neki a bébikajcsi akkor ne erőltesd,meg könnyen lehet,hogy megutálja az evést!

Mégegy jo tanács:az én Kisfiam az etetőszéket utálta eleinte azért nem akart enni.Én meg csodálkoztam,hogy nem kell neki a kajcsi,Páom a babakocsiban etette egyszer és láám 3x annyit evett.Azota sem rakom etetőszékben mert akkor egyszerűen nem eszik!

Egyépként teljesen jo ahogy csinálod szerintem,ne hagyd abba a szopit!Majd ő tudja mikor mennyit akar enni pépes ételekből!


ÜdvÍ:Anita

2011. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!