Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már, hogy leoltottál...

Volt már, hogy leoltottál valakit, mert belepofázott vadidegenként az utcán a dolgodba a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Pl sír a pici a babakocsiban, erre jön a néni és okoskodik, hogy miért nem veszed ki, vagy hisztizős gyereked ordít és húzatja magát az utca közepén, és rosszallóan beszól valaki. Ilyenkor volt már, hogy csípősen reagáltál? Mit mondtál, mi volt a válasza az illetőnek?
2011. okt. 6. 08:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%
Jajj, annyi sok "okos" ember van. Önjelölt orvosok és szaktanácsadók. Annyira irritálnak. Én bizony leoltom az embereket, nekem ne pofázzon bele senki a dolgaimba. Nem érdekel, hogy gonoszságból vagy jóindulatból teszi, a lényeg ugyanaz. Én se értem, hogy miért kéne nekem bármiért is magyarázkodni a saját gyerekemmel kapcsolatban. Senkinek semmi közze hozzá. Ááááá!
2011. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a legemlékezetesebb, amikor fújt a szél és cswepergett az eső, így ráterítettük a kocsira az esővédőt. Ezt a fiam utálta, így ordított, mint a fene. Két kedves néni jött szembe kiabálva, mindennek lehordva, hogy vegyük le róla azonnal, mert nem kap alatta levegőt, azért sír, hát nem látjuk?!

Nem láttuk, nénik lesajnálva mi meg mentünk tovább.

Természetesen azóta is él a fiunk. :)

2011. okt. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%

28 hónapos a fiam, dackorszak közepén járunk, ráadásul akaratos is, mindent egyedül szeretne csinálni.

Délután boltba indultunk busszal, pár megálló az egész, kisfiam, mint írtam mindent EGYEDÜL szeretne, így a buszról leszállni is, pedig elég nagyot kell lépni, de nem foghatom meg a kezét, mert akkor visít. Mi álltunk elöl, megállt a busz, fiam ügyesen próbál leszállni a buszról, én meg figyelek, nehogy elessen, hátulról női hang "igyekezzé má b.zd meg!!!".... hátranéztem, majd közöltem, ne rohanjon a temető megvárja. Hüledezett a nő. Nem értem miért kell egy alig két évessel ordítania. Na mindegy.


Másik. Plázában voltunk, mert könyvet akartam venni. Ott vannak ezek a 100 ft-os érmével működő játékok (autó, repülő, motor) az egyikbe be akart ülni a fiam, mondtam neki, hogy jó, de csak egyszer, mert csak 1 db százasom van. lejárt a menet ő meg nyafogni kezdett, de hiába mondtam, hogy nincs több belevaló pénzem.... persze nem értette. Arra járt a takarítónéni és ráordított a fiamra, hogy mi ez a hiszti, azonnal hagyja abba, mert ráver kettőt a seggére. Na mondom az kellene még! Inkább menjen a budit kitakarítani, mert most jártunk ott és halál koszos.


Ez a kettő, ami megmaradt bennem.

2011. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
96%

Nemrég egy nő azt mondta az ikreimre, hogy "részvétem". (egyikük pont feszengett, nyugtalankodott a babakocsiban)

Hát szerintem egy anyának a gyerekeivel kapcsban részvétet kívánni több mint durva!

Én nagyon beszólós típus vagyok, de akkor volt bennem annyi önuralom, hogy kedvesen annyit mondtam: "jaj ne mondjon már ilyet! ha irigykedik, nyugodtan mondja meg azt"

Mélyen elszégyellte magát, úgy kell neki. :P

2011. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy gonosz anyuka beszólása maradt meg az orvosi rendelőből. Oltásra vittem a pici lányt, aki olyan volt kicsinek, mint egy játékbaba, nagyon szabályos vonásokkal. Én mindig csak szerényen örültem neki, hogy szép baba lett, ha vki megdícsérte, udvariasan megköszöntem. Ez a nő a kisfiával volt, akinek furcsa a fejformája, nem tudom jobban leírni, előreugró homloka volt a kicsinek, de semmi különös. Láttam, hogy a nő méregeti a kicsimet, és egyszer csak megszólalt epésen, hogy "jajj milyen kancsal ez a kislány". Én meg úgy meglepődtem, hogy csak annyit tudtam rá válaszolni, hogy majd kinövi vagy kap szemüveget. Utána még sokáig bántott, hogy egyből a hibát találja meg másban. Hozzáteszem, a kicsim nem lett kancsal, de pár hós korig belefér, hogy néha keresztbe nézzen a szemeivel...
2011. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

10-06 14:30

Úristen...

Eddig ez viszi a pálmát:-S

Szerintem a "b.zdmeg"-es lehet, hogy kapott volna egyet visszakézből...:-D

2011. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 4 gyerkőcöm van szóval történt velünk is rengeteg ilyen történet,most legutóbb ez...

Gyerek nélkül "apa vigyázott rá"leszaladtam a boltba,(a fiam 3 hetes volt)elkapott a szomszéd néni és megkérdezte miért én vásárolok,miért nem a nagyobb gyerekeim?Mert jól érzem magam és a többiek még alszanak.Erre jól kioktatott és közölte,hogy én egy rossz anya vagyok,mert nem fogom be a többieket.Ott álltam se köpni se nyelni nem tudtam,ez nem volt neki elég jött utánam,megkérdezte hány éves vagyok?Félvárról mondom 36-erre ő akkor jó még talán feltudom nevelni a gyerekeimet......vettem egy nagy levegőt és csak annyit tudtam neki kinyögni (totál lezsibbadtam tőle),hogy szerintem nekünk nem kellene beszélgetni ezentúl egymással.

2011. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%

Volt bizony!

Később majd leírom, csak nem akarom elveszíteni a topikot.

2011. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
96%

3 éves a lányunk és 1.5 éves a fiunk, elég akaratosak, és bizony előfordul, hogy a nyílt színen is behisztiznek. Kaptunk is már mindenféle beszólást, de én csak annyit szoktam mondani, hogy nem emlékszem, hogy kikértem volna a véleményét, vagy hogy : majd szólok, ha érdekel a véleménye, addig meg ne szóljon bele olyanba, amihez semmi köze.. .

Persze ha másról van szó, pl valaki ordenáré módon beszél a közelünkben stb, akkor erélyesebben reagálok - ha meg bele akar nyúlni a babakocsiba vagy a gyerekemhez, akkor meg nyakra támadok, mint a pitbullok :-)

2011. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
96%

Vidéken élünk, elég rosszak felénk az utak, ezért sport cross ikerkocsit használunk. Az egymás melletti ikerkocsi amúgy sem kicsi, hát ennek 3 batár nagy kereke van.

Pestre vittem a gyerekeket, metróval kellett utaznunk.

Egy kedves anyuka felháborodottan közölte velem, hogy azonnal szálljak le, mert egy ember nem foglalhat el ennyi helyet.

Mondtam neki, hogy az lehet, de mi hárman vagyunk.

2011. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!