Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már, hogy leoltottál...

Volt már, hogy leoltottál valakit, mert belepofázott vadidegenként az utcán a dolgodba a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Pl sír a pici a babakocsiban, erre jön a néni és okoskodik, hogy miért nem veszed ki, vagy hisztizős gyereked ordít és húzatja magát az utca közepén, és rosszallóan beszól valaki. Ilyenkor volt már, hogy csípősen reagáltál? Mit mondtál, mi volt a válasza az illetőnek?
2011. okt. 6. 08:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer a rendőröknek szóltam be. Nyaralás közben kislányomnak 40 fok fölé ugrott a láza. Rohantunk vele az ügyeletre, mert csak egy ügyeletes orvos volt, és sokat kellett volna rá várni a nyaralóban. Már várt minket a nővérke, éppen nyitotta az ajtót, hogy beengedjen, amikor beállított 2 rendőr, pórázon vezettek egy részeg nőt. Az egyik szó szerint félretolt, hogy most ők mennek be. Azóta tudom, hogy ilyenkor orvos állapítja meg a véralkoholszintet, azért volt nekik sietős. Csakhogy a lányom félig öntudatlan volt a láztól, úgyhogy elkaptam a rendőr karját, és megmondtam neki, hogy marhára nem érdekel, miért vannak itt, most bizony be fogom vinni a gyerekemet az orvoshoz. Ritka egy marha volt, elő akart állítani, mert "megtámadtam". Még jó, hogy a doktornő kijött, és rendet csinált.
2011. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

Hirtelen egy jut eszembe, itt a házban szerencsétlenkedtem be magunkat a liftbe, úgy szoktuk, hogy előbb bemegy a nagy, beáll a sarokba, és utána betolom a picit (babakocsiban), majd én. És szépen mindig be is szokott állni a sarokba a nagy (aki amúgy még szintén pici), de egyszer sehogyse akart (DACOLT), nem tudtam miatta betolni a babakocsit. Rászóltam hogy gyerünk már, azonnal állj befele a sarokba (mérgesen). Jött egy szomszédasszony:

"Én 35 éve óvónő vagyok, és látom rajta, hogy ő nagyon álmos, azért nem akar arrébb állni."

Erre én meg azt válaszoltam neki:

"Én meg az anyja vagyok, és tudom, hogy dacból nem áll arrébb."

...azóta nem okoskodik ez a nő :)

2011. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én nagyon jól szórakoztam ezeken, megnyugtató, hogy nem csak mindig én találkozok okoskodókkal :)


Nekem sorozatosan a zöldséges szólt be. KI van nála téve nyalóka, ha arra járunk, kaphat egyet a lányom, de legutóbb belenyalt és kitalálta, hogy egy másik nyalóka kell. Na azt már nem, felőlem hisztizhet, de még egy nyalókát nem veszek. Erre elkezdte mondani a nő, hogy látszik, hogy már aludna (délelőtt 11 volt, 2 éves a gyerek...) és ne nyúzzam. (gondolom az tetszett volna neki, ha veszek egy másikat is) Mondtam neki, hogy ebben a faluban 3 zöldséges van és ezentúl csak a másik kettőnél vásárolok, mert Ők nem okoskodnak annyit (és az árujuk is szebb, de ennyire már nem akartam lehurrogni) Ennek kb két hónapja és tényleg nem mentem be többet.

2011. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Szerencsére velünk nem történtek még ilyen vad dolgok (lehet hogy egyelőre).

Egyszer jó melegben mentünk a 7 hónapos lányommal Nagyiékhoz muszájból. Az utcában az a "kedves" bácsi szólt be, hogy nem kellene ilyenkor hurcolni a gyereket.

A legaranyosabb viszont, amin azóta is nevetek, a piacon történt. Idős nénike méreget minket, majd megszólal: RÉMESEN hasonlít magára! :)

2011. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerencse, velünk még nem történt ilyen, de itt amilyen példákat mesélnek anyukák, hogy idegen belenyúl a babakocsiba, leveszi a sapiját a gyereknek, stb... Hát, ha velem történne ilyen, biztos nem tudnám megállni szó nélkül, és valószínű nem lennék kedves! Mert azért van a jóindulatú beszólás, cselekedet, és a rosszindulatú! És szerintem minden anyuka tud különbséget tenni, de ezek, amiket felsoroltak, még meg sem közelíti a jóindulatúságot! Asszem, ha engem betalálna egy ilyen, emlegetné egy darabig a reakciómat, mert tudok én nem hangosan is bántó lenni, ha a gyerekemről van szó!
2011. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Még ilyen nem volt,de ha lesz biztos nem fogom szónélkül hagyni.Persze helyzetnek megfelelően fogom megoldani a dolgot.
2011. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Lehidalok mik vannak:ONekem még nem szóltak be,pedig 5 és fél éve vagyok gyerekes(2 van).Azt rühellem ha fogdossák a kezét,azt sosem hagyom szó nélkül.De hogy benyúljon vki a babakocsiba és rendezze a gyerekemet..hát le is fejelném!!!Nyúlkáljon magához...el se hiszem h van ilyen,hihetelen!!!!!!
2011. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!