Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány napot bír ki egy újszülöt...

Hány napot bír ki egy újszülött anyatej és tápszer és cukrosvíz és babavíz nélkül?

Figyelt kérdés
Csak előtej van!!! :(
2011. okt. 7. 10:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindkétszer császáros voltam, az első alkalommal 4 nap után lett pár csepp tej, a másodiknál már másnap, szóval ne könyveld el, hogy most is sokára fog jönni, nem olyan biztos.
2011. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Én egy baba barátnak csúfolt megyei kórházban szültem 20 hónapja. Amit egy nő legszebb időszakának kellene megélni,az életem legrosszabb napjai voltak. Mivel nekem sem indult be a tejem (csak kb. a 4 napon), addig a gyereknek nem adtak semmit. ellátni önhibámon kívűl nem tudtam, úgy hozták be időnként, hogy próbálkozzam a cicizéssel. Átkerült a majd'4 kg-os gyerek a koraszülött osztályra. Annyi infiziót nyomtak bele, hogy volt, amikor mentem volna szoptatni (vagy azzal próbálkozni), visszaküldtek, hogy nem töltjük vele az időt.Most okosabb vagyok már. Kikérném magamnak az egészet!!!! Egy ekkora gyereket folyadék nélkül hagyni, csakmert anyukának nincs (még) teje egy baba barát kórházban???????? Egy nem bababarátnak kikiáltott és nem megyei kórházban engedélyezik, hogy a sok tejjel rendelkező anyuka adhat más babájának tejet. Hátha rájönne már csak egy illetékes ebben a csodálatos országban, hogy nem bababarátnak kellene kikiáltani egy ócska (mert az!) kórházat, hanem mamabarátnak. Mert ha az anyuka jól érzi magát, akkor a baba is. tény, nem nyaralni megyünk be arra a pár napra, de a szolnoki megyei kórházban 20 hónappal ezelőtt több volt a síró kismama, mint a boldog, gyerekének önfeledten örülni tudó.

Bocsánat a kérdezőtől, hogy ez így kifakadt belőlem, de ebből is látszik, hogy a 20 hónap mit sem fakított az 'élményeken. Vond le a tapasztalatot és légy okosabb, mint én! Nálunk még a kézi fejőgépet sem engedték használni.

Mindezek ellenére hál'Istennek, 14 hónapig szoptattam!

2011. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nálunk szülés után 48 órával adtak először tápszer, mikor majdnem 4 kilós babám már 20 dekát fogyott. Hozzáteszem 3 óránként én mellre tettem, de csak néhány csepp előtejem volt, ami neki kevésnek bizonyult. A 3. nap beindult a tejem, akkor már tudtam rendesem szoptatni. Most 2 hónapos és majdnem megduplázta a súlyát. Babavíztől(Hipp) fájt a kicsimnek a hasa, hiába van ráírva hogy újszülött kórtól adható, a forralt csapvíztől semmi baja.
2011. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
53%

Ne stresszelj előre! Nekem 2 császárom volt. Az első után a baba nagy súlyára tekintettel adtak neki tápszert. Szopni hetekig nem tudott (nem a tápszer miatt, csak ügyetlen volt még), az 5. napon lövellt be a tejem, végül belejött a szopizásba és 1 éves koráig szoptattam. A második császár után a második!! napon bedurrantak a melleim úgy, hogy mellszívót kellett kérnem, hogy be ne gyulladjon. A 3. napon már anyatejes kakija volt a babámnak, haza is jöhettünk. Egyébként Ő is kapott cukros vizet.

Szerintem a biztonság kedvéért vigyél be babavizet, de korántsem biztos, hogy szükség lesz rá.

2011. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 4430gr és 61cm született.Beindult a tejem a 3.napon de "csak 20-30ml lett,ami egy ekkora babának sajnos kevés.Állandóan sírt(csak cicin nem) én pedig hogy a csecsemősök is lássák hogy tényleg mindent megteszek a tejcsiért mindegyiknek kiszekáltam a lelkét hogy mérjük cici elött és után ,meg segítsenek fejni.Rendesek voltak és tényleg mindig segítettek.Hétfőn szültem és pénteken engedélyezte az osztályos gyerekorvos a tápszert!Addig csak a kevéske anyatejet kapott a fiam.Semmi mást nem adtak.Szerencsére semmi baja nem lett még be se sárgult,de már megyszakadt a szívem érte.Tejcsiből a csúcs kb.100ml lett,így végig tápszert kapott a cici után,viszont 11 hónapig szopizott.
2011. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

az előtej kétszer táplálóbb, mint a tej!!!

olvass utána!

2011. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!