Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg neki, hogy...

Hogy tanítsam meg neki, hogy egyen kanállal?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kislányom és nem akar kanállal enni. Minden evéskor adok neki is egy kanalat a kezébe, de nem érdekli a dolog. Kézzel szépen eszik, pl a kenyeret vagy gyümölcs darabokat, de kanállal nem hajlandó. Van valakinek valami ötlete, hogy mivel próbálkozhatnék?
2010. máj. 27. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
24 hónapos a kisfiam, és most eszik már ügyesen kanállal, sokáig hiába próbálkoztam... valószínű én rontottam el, mert nem kezdtem el időben. De a lényeg, hogy most pár nap alatt ráállt magától. Én beletettem a kanálba az ételt és úgy fordítottam, hogy ő rakhassa bele a szájába... így kezdtük.
2010. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a következőképp alakult a "tanítás":

15 hónapos korától nem hagyta, hogy etessem. A gond ezzel csak az volt, hogy a kanalat már a szájába tudta tenni, de arra az ételt belekanalazni még nem. Ezért a köv. cselhez folyamodtam: Két kanállal úgy evett, hogy amíg az egyik kanalat a szájába tette, addig én a másikra a köv. falat ételt és odakészítettem neki a tányérja szélére. Annyira tetszett neki, hogy a kiüresedett kanalat nem letette, hanem visszaadta nekem...hogy most cseréljünk, és már vette is fel a következőt. Ez így ment egy hónapig, egyszer csak egyik pillanatról a másikra már nem vette el a kanalat, hanem ő halmozta fel rá az ételt. (Megjegyzem a falatkás kajákat nem kanállal eszi, hanem kb. 13 hónapos kora óta csipegeti.) Most 21 hónapos, és gyönyörűen eszik egyedül, de igazán nem erőltettem.

2010. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!