Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Petrezselymes burgonyát vagy...

Petrezselymes burgonyát vagy fűzerezett dolgokat hogyan készítitek a babának?

Figyelt kérdés

Mondta a védőn h adhatok neki a mi ételünkből is, mert már 8 hónaposan ehet. De úgy készítsem el pl. a húst h ne fűszersókkal, hanem természetes fűszerekkel készítsem el. Pl. sült húst bazsalikommal, sóval, s amit gondolok, hogy nem lesz baja tőle a babámnak.

Ti is így készítitek?

S a petrezselymes krumplit hogyan? Én magunknak úgy szoktam, hogy a petrezselymet olajon megdinsztolom, mint ha hagymát készítenék, s azt öntöm a megfőtt krumplira. Így eheti a babám?

Neki is így készítsem, ha a miénkkel vagy külön készítem? S bazsalikomot is olajon meg kell dinsztolni? s úgy ráönteni a zöldségre?

Tökhöz is, ha idővel bevezetem, a kaporral kell valamit csinálni? mert gondolom nem nyersen kell csak úgy simán rávagdosni.

S tejtermékeket hogy adjátok?

kefír, danone joghurt (védőnő mondta h adjak neki ilyenket naturan), trapsta sajt?

Hogyan készítitek el, s a nap melyik szakában adjátok?


2011. okt. 7. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

ne dinszteld a fűszernövéneket, elmeg az ízük.

Úg csináld ahogy magatoknak. nem tudomhogy ykéne fűszersóval,azt soha nem használtam,de összeaprítod,zúzod kevered afűszereket és a végén hozzáadod az ételhez

Csak kicsit sózd, maj a magatokét még sózod, ha kell.

2011. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én magunknak csinálom úgy hogy dinsztelem a petrezselymet, s így készítem a petrezselymes krumplit. Lehet ne volt érthető a kérdés.


Kérdésem az, hogy a babának ha ne így adjam, főzzem meg, vagy csak aprítom, s már teszem is az ételére?

Neki egyenlőre külön főznék.

2011. okt. 7. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne diszteld a petrezselymet, kifőzöd belőle az összes ízt és a vitaminokat. ha kész a krumpli akkor csak beleforgatod a vágott petrezselymet.

A fűszereket (egy-két kivétellel) nem kell főzni,a végén adjuk az ételekhez

2011. okt. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem,hogy magatoknak is így csináld. ahogy most csinálod az nem jó.
2011. okt. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, anyukám mindig így csinálta, s ezért is csinálom így. S mik azok amiket ezek szerint főzhetek, dinsztelhetek a fűszerek közül s mik, amelyeket nem?

pl. gondolok itt kaporra, bazsalikkom, oregáno. Mondjuk bazsalikomot egyedül még csak úgy használtam, hogy sült húshoz a sütőbe karikáztam burgonyát s azt bazsalikommal szórtam be. Oregánót meg a spagettibe szoktam tenni.

2011. okt. 7. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!