Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha én...

Rossz anya vagyok, ha én igazából nem kívánom a gyerek 1 éves szülinapja miatti felhajtást?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz 1 éves, és igazság szerint lusta vagyok ünnepséget szervezni. Mindenki azt mondja, hogy ez igazából a szülők "ünnepe", és én pont emiatt fölöslegesnek tartom, én nem akarok ünnepelni. Ha értene belőle vmit, akkor MIATTA természetesen megrendezném, de így minek? Tortát úgysem eszik (ilyen kép tehát nem lesz), az ajándékot nem érti, gyerek barátai értelemszerűen nincsenek, akkor meg minek? Mert így illik? Szívem szerint apával este koccintanánk egyet, "oszt jó napot".... :(
2011. júl. 20. 16:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Ez mindenkinek a saját döntése. Nem ettől lesz valaki jó, vagy rossz anya.
2011. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel babóm pont karácsonykor lesz 1 éves, mi pont így ünneplünk majd, hármasban, és remélem, tényleg nem is fog senki "bepofátlankodni", hisz karácsony lesz. Az első szülinap valóban max a szülőknek, és a legközelebbi rokonoknak fontos (de azon belül is a nagyszülőknek). Ha nem akarsz nagyobb felhajtást, kényszeríteni úgy sem tudnak, és belökheted, ha valaki annyira ragaszkodik hozzá, rendezzen babód tiszteletére és zsúrt, és punktum. Én úgy vagyok vele, hogy én sem szólnék bele más dolgába, ők se üssék bele az orrukat a mi dolgunkba. Később még ráértek rengeteg zsúrt tartani, az első legyen meghittebb. Ez az én véleményem.
2011. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Hát te tudod.

Nagy felhajtást nem muszáj csinálni, nálunk is csak a szűk családi kör volt és kész. Én alig vártam, hogy a kisfiam kibontsa az ajándékát amit vettünk neki, egyáltalán nem volt drága. És szemmel láthatóan örült a tortának is, amikor meggyújtottuk a gyertyát.

Nézd ez a te döntésed, bár nekem kissé fura. Amúgy boldog szülinapot a babádnak! :)

2011. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első számomra is a szülők+nagyszülők et jelenti, max keresztszülők.

De nem az egész rokonság...

2011. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Kedves utsó! Nem vitatkozni akarok, de komolyan érdekel, hogy mi ebben a fura, beszéljük meg, ha van kedved/időd!? Nem azért nem veszek neki ajándékot, mert drága, hanem mert amúgy is, normál esetben is mindent megkap, ami kell, és nem tudja még, mi az, hogy ajándék. Ahogy azt sem, mi az, hogy szülinap, vagy mi az, hogy zsúr. Tortát nem eszik, ezért nem lesz, a gyertyafújást szintén nem érti. Olyan érzésem van, hogy ez trendi, ezért kell, és kész... De győzz meg! :)
2011. júl. 20. 16:56
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt zsúr, vagy buli, csak csendes ünneplés. A 2. szülinapját is így csináltuk.

Először megköszöntöttük mi az apukájával, megkapta a kis ajándékait. A tortákat magam sütöttem.

Délután eljöttek a nagyszülők, felváltva. Mindig így csináljuk, névnapjakor is, mert tudom, hogy szeretnek a nagyszülők magukban örvendezni a kis unokának. Akkor csak az övék, csak rá tudnak figyelni.

Aztán esténként eljöttek a barátaink, rokonok. De csak sütis-üditős kínálás volt, nem vacsora.

2011. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem csináltunk valami ultranagy hiperszuper bulit.

Így volt:

Meghívtunk 1-2 ismerőst, nagymamákat, nagypapákat. Ennyi volt a vendégsereg.

Ajándékba kapott egy kismotort meg pár apróságot a többiektől.

Tortát csinált az anyukám, az se volt semmi extra, csak egy sima torta (nem volt rajta a kedvenc mesefigurája, se kép róla, se semmi) - a tortából amúgy se evett, inkább a felnőttek ették.

És ennyi volt, nem volt semmi hiperszuperérdekesakármi. Nem volt ugrálóvár, nem volt 100 fős vendégsereg, nem volt 50 féle ajándék, pontosan azért, mert szerintem egy 1 éves ezt még nem igazán tudja értékelni. (Amúgy a többi szülinapján se voltak (nincsenek) ilyenek, csak már el szoktunk hívni pár ovis pajtást.)

2011. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Nekem novemberben lesz 1 éves a kislányom, és pont ma gondolkoztam, hogy mit főzzek, milyen torta legyen, milyen ajándék, milyen csomagolópapírba csomagoljam stb! Én nem hívok meg senkit, csak mi hárman leszünk! Igazad van abba, hogy valójában ő ebből nem valószínű, hogy sokat felfog, de nekem, és a férjemnek ez hatalmas élmény, és ünnep! A csöpp kislány csak most született, és már mekkora! Ahogy tépkedi a csörgő papírt az ajándékokon, neki csak játék, de nálam kattog a fényképezőgép, mert ilyen csak egyszer van az életben! AZ ELSŐ születésnap! Én nagyon nagyon várom, és azt is, hogy lássam a kis arcocskáját, ahogy majd mosolyog rám! A kérdésedre a válasz az, hogy nem vagy rossz anya azért mert a felhajtást nem kívánod, azaz rokonok, 3 fogásos kaja, stb! De az, hogy nem akarod megünnepelni egyáltalán a picid születésnapját nekem furi! Nem ítéllek el, mert te döntesz, csak nálunk máshogy mennek ebből a szempontból a dolgok! Amúgy valami érdekelne! Miért is nem ehet tortát?
2011. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van. Mindig is megtartottuk a szülinapokat. Legközelebb épp holnap ünneplünk a 8 évessel:)

Egy éves korukban voltak talán a legjobb ünneplések. Akkor még élt az összes nagyszülő, szép emlékek, sok fénykép, videó...

Nálunk is max. 10-12 ember van, a szűk család. Néhány lufi, egy-két ajándék, torta, ebéd. (sültek, saláták, üdítők, pezsgő)

Mi nagyon szeretjük és várjuk mindig:)

2011. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Örülök a kérdésnek:) Végre kiderült, hogy nem csak én nem látom értelmét fergeteges pucc parádénak a gyerek első szülinapján:) Egyébként torta nem volt, csendben 3asban megünnepeltük. Az aznapi finom kedvenc kajcsiján volt a gyertya, azt nézegette egy darabig, apja elfújta, majd együtt megebédeltünk. Kapott ajándékot, de semmi feleslegeset! Nem volt becsomagolva, csak egyszerűen megmutattuk neki, és 3asban játszottunk vele. Vagyis elején csak néztük apával, ahogy a kis törpe bíbelődik vele:) Szerintem ennél több nem kell egy egyévesnek! Egyesek nagy felhajtást csinálnak, meg torta-túrásos kép, mert az nagyon kell ám:) De szerintem ez is olyan, mint a Valentin-nap, ami átjött amcsiból, a nagytöbbség meg majmolja, mert az hú de fontos! Férjemet is az év minden napján szeretem, nem csak febr. 14-én, gyermekemet is, nem csak egy napon az évben. Minden napom róluk szól, figyelek rájuk... Szomorú, ha csak egy-egy nap figyelünk a másikra:(
2011. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!