Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babák anyukái, mivel...

1 éves babák anyukái, mivel töltitek el az időt a lakásban, ebben a rossz időben?

Figyelt kérdés
játékok, tevékenységek...
2011. okt. 9. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen rossz az idő felétek?

Nálunk egészen törhető...(nincs meleg,de a nap süt)

2011. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk duplózni, ha otthon van a nagytesó akkor vele játszik. Aztán bekapcsolom a rádiót és táncolunk vagy formabedobózik (vagy csak elszöszmötöl magában). Most tanul járni így ez is elszórakoztatja egy darabig. Viszont én minden nap kimegyek vele, ha esik, ha fúj, ha fagy akkor is. Nagyon rossz időben csak kis időre, ilyen napos szeles időben kicsit tovább. Beöltöztetem jól így nem fázik. Ha nem megy ki akkor egy idő után nyügös lesz és semmivel nem lehet lekötni. Ilyen vagyok én is, ha egész nap a lakásban punnyadok akkor kikészülök.
2011. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Most jöttünk haza tesóméktól, ahol szintén kisbaba van.A két kicsi nagyon jól elszórakoztatta egymást, és a lányomnak újdonság volt minden játék.Nem sírt egy percig sem, és nem unatkozott.Ő most a mászást élvezi, megy minden szobába, pakol, feltérdel, kipakol a fiókból, feláll, megszerez mindent.Őt most ez érdekli, a játékok kevésbé.Néha megtalál egy hétköznapi dolgot, és az leköti a figyelmét, és imádja a mesekönyveket, bármilyen formában.A napom meg úgy néz ki, hogy még ha eszem, akkor is megyek utána, mert veszélyes dolgokat tud művelni.Már fogytam is a rohangálásban 2 kilót..Mi erős, viharos szélben nem megyünk ki.Egyszer elvittem,kb. 2 hónapja, bár akkor nem fújt annyira, és csak pár percre mentünk, mégis megfázott.Azóta eszembe se jut.Ha esőre áll, vagy esik, nem megyünk.Annyit nem ér a levegőzés, hogy megfázzon, és napokig szenvedjünk.
2011. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lányom tök jól elvan a lakásban, nem is vágyik ki. Pakol, táncol, ide-oda cipeli a játékait.

nagyon szereti ő is a zenét, sokat "bulizunk". Éneklek neki, táncolunk, bekapcsolom a rádiót.

Majd azért kinézünk egy kicsit, bár itt is elég trutyi idő van, de hátha nincs hideg.

2011. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindig csodáltam az olyan gyerekeket és anyukájukat, akik nem vágynak a levegőre, elvannak odabenn. Mi minden időben tartjuk magunkat a napirend azon részéhez, hogy fél10kor séta, levegőzés. Ettől max az eső tud eltántorítani. De ekkor meg lesem, mikor áll el kicsit, esőkabát, csizma és megyünk ki. Mi mondókázunk (vagyis én), kisállatos könyveket nézegetünk, ölbéli játékokat játszunk, ha benn kényszerülünk lenni a lakásba.
2011. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát egyetértek az utolsóval, illetve azt tudom mondani, néha kicsit irigyeltem azokat az anyukákat, akiknek a gyereke nem dobja oda a cipőjét, jelezvén, hogy már jó lenne lakáson kívül lenni :D

Nálunk is leginkább délelőtt, de délután is kell a séta-játszótér. Jól felöltözve, persze. Gyanús, hogy télen is ez lesz, most elég fáradt vagyok a délelőtti dolgoktól, úgyhogy nem várom annyira :D

2011. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy lányom nem egy nagyon kimászkálós. Persze, kint is szeret lenni, de nem "erőszakoskodik", hogy menjünk ki. Legalábbis még nem. :)

ha rossz idő van, akkor bent pakol, mászkál, tologatja a székeket, játékait, kipakolja az összes ruháját, a szennyest akkor is beteszi a mosógépbe, ha nem kellene. :)

Játszik a zenélős játékaival, táncol. Mi is szoktunk zenét hallgatni, énekelni.

Ja és a legújabb, hogy szeret felmosni. Bármivel, egy ronggyal, egy pelenkával, az én zoknimmal... :)

Szóval szerencsére nagyon feltalálja magát idebent is.

De azért mi is kinézünk majd, ha felkel. Annyi a baj ma, hogy úgy látom vizes a föld. Pedig mindig le akar ülni, úgyhogy ilyenkor kényelmetlenebb a kint lét.

2011. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a mai időjárást még nem sorolnám a rossz kategóriába. Igaz, baromi nagy a szél, de amúgy van vagy 15 fok, teljesen rendben van szerintem.

A fiam egész délelőtt levegőn volt - elvittük a tesót oviba, majd bejártuk az egész várost, mert mindent kinőttek és rákényszerültem egy beszerzőkörútra - még aludt is másfél órát a babakocsiban. Ha jól fel van öltöztetve, nem fázik meg, mi mindig kénytelenek vagyunk kimenni, egyik gyerekem se az az otthonülő típus. :-)

Most egymással játszanak, amíg én kávézom, aztán kicsit énekelünk, mondókázunk, előveszem a gitárt, táncolni is szeretnek, aztán remélem lesz alvás is a kicsi részéről legalábbis, majd megint megyünk kifelé.

Idebenn egyébként nagyon szívesen rakosgatja az építőkockát, nézegetünk képeskönyvet, megmutatja, hol a "vau" meg a "búú" és hasonlók, formabedobó, montessori torony is bejövős, tologatja a kisautóit, ugrál a labdás sátorban, ilyesmi.

2011. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Meg rossz idobe is kimegyunk (de es du is), h friss levegon legyen es le legyen farasztva
2011. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

délelőtt egyóra, délután másfél a levegőn, játszótéren. délelőtt mikor a nagyobbat az oviba visszük, délután együtt játszótér.

Itthon délelőtt házimunka ami mellett ő játszik pl fakanál edény, vagy a játékokkal elvan, most a taxi a menő, ha a tesó itthon van lefoglalja, így délelőtt a kicsi kiélvezi.

Ezenkívül zenehallgatás, néha rádió, máskor Halász Judit, mondókázás, labda vagy autó gurigatás, lego duplo, műanyag állatkákkal játszás közben éneklés, pl boci boci tarka.

Formabedobó, doboz ki-bepakolás.

Elég jól el van nélkülem is, akár a szobában bent vagy ha kicsit nyügisebb akkor ha pl főzök akkor ott játszik ő is.

2011. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!