Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik napközben 14...

Miért nem alszik napközben 14 hónapos?

Figyelt kérdés

este 21 körül alszik el és reggel 7,30 körül ébred. napközben max 1,5 órát alszik, de nem ritka mint ahogyan ma és és már napok óta a 3/4 óra.Ilyenkor lenne egy kis időm szusszani, de képtelenség mert mire elvégzem a dolgomat,már fel is kel. pedig álmos, mert kelés után 10percis még nyüzsis, de nem akar visszaaludni sem.


másnak is ilyen keveset alszik gyermeke? azt mondják később többet fog aludni. egyébként magától még nem jár, de ma is voltunk a boltban, a játszótéren, sétáltunk nagyot, de hiába.


2011. okt. 8. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit át kell szervezned a napirendjét! De lehet, hogy most egy ilyen időszaka van, hogy ennyi alvásra van szüksége!

Az én kisfiam most lesz 15 hónapos. Nálunk is sokáig zűrös volt a napközbeni alvás, aztán átalakítottam kicsit a napunkat. Ami nálunk bevált, hogy délelőtt sok játék, mozgás legyen, ha lehet szabad levegőn, hogy jól elfáradjon, majd 11:45-kor ebéd és közvetlenül az etetőszékből megy a kiságyba. (Már ebéd közben mondogatom neki, hogy ha befejezte az ebédet, akkor megy a macikkal aludni az ágyikóba.) Szóval ebéd után szertartásosan besötétítünk a szobában, bekapcsoljuk a babazenét, elköszönök tőle (akárcsak este is), berakom a kiságyába, kicsit még várok, míg elhelyezkedik és szépen elalszik. 2-3 órát szokott ezután aludni. Teli pocakkal jobbat alszik szerintem. Van, hogy megébred, akkor iszik egy kis vizet, vissza kapja a cumiját és alszik tovább.

Azt tudnám tanácsolni, hogy próbál meg közvetlenül ebéd után berakni a babádat az ágyba, és tudasd vele, hogy ez most a délutáni alvás ideje. Egy-két nap alatt rá fog állni és jót fog aludni. Inkább bőségesebben reggelizzen, ha tízóraizik, csak keveset, így 12 óra körül jót fog ebédelni és már mehet is aludni.

Amióta az én kisfiam így alszik, kiszámíthatóbbak a délutánjaink is, tudunk programot szervezni, mert tudom, hogy 15 óra körülre fel fog ébredni a kisfiam, és kipihent, jókedvű lesz. Most, hogy korábban sötétedik és késő délután már hideg is van/lesz, így 15-17 óra között még tudunk pl játszótérre menni.

Éjszaka viszont többször is ébred, sajnos. Még soha nem aludta végig az éjszakát, de ez független a napközbeni alvásától, szerintem. Lassan kibújnak az első rágófogai, amik megnehezítik az éjszakai nyugodt pihenését (valószínűleg).

Sok sikert Nektek és jó délutáni pihenéseket!

2011. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg többet kellene aludni még. De nekem is volt, hogy ennyit aludt, aztán sírva ébredt, nem aludt vissza. Lehet, hogy a foga gyötri. Elalvás előtt kend be neki az ínyét dentinox-al, hátha segít...
2011. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

egy éves koráig naponta kétszer aludt. délelőtt délután 1,5 órát. azóta viszont napi max. 1,5 óra. ő is közvetlenül ebéd után megy aludni 12,30 körül. Ma is csatangoltunk mint haogyan tegnap is, de nem akart hamarabb sem aludni és tovább sem. sokszor olyan sírhatnékom van mert mire megpihenek már kel is fel.

csak hallom, olvasom hogy 2-3 órákat alszanak a babák, az enyém meg???? jó ha 1,5-et.

2011. okt. 8. 14:10
 4/10 A kérdező kommentje:
eleinte mikor fogzás volt mindent végigpróbáltunk. a homeóstól a dentonixon át a dologélig. semmi nem használt, pénzkidobás volt az egész. ha nagyon gyötri a fog akkor orvosi tanácsra panadolt kap. most nem látszik semmi hogy kiakarna bújni. Biztos hogy nem ez a gond, nem is rágcsál, nem nyáladzik....akkor elég lenne neki ennyi alvás? mondjuk én sem vagyok nagy alvó...
2011. okt. 8. 14:12
 5/10 A kérdező kommentje:
még annyit hogy most már korlátozott a szabad levegős mozgás is, mint pl,. ma esett az eső. a lányom még csak segítséggel jár, így csak a földön, fűben ülve tud eljátszani, amihez lassan már hideg van. eddig mentünk, játszottunk, igaz az sem használt.
2011. okt. 8. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, szintén 14 hónapos (lesz napokon belül), ő 19:00-20:00 között alszik el és 06:00-06:30 között kel, napközben már csak egyszer alszik, változó hogy 3/4 órát, vagy 1,5-2 órát is. Azt figyeltem meg, akkor alszik többet, ha sokat vagyunk kint. Ő sem tud még önállóan járni, triciklijével vagy babakocsival szoktam kivinni.

Ha túl sok inger éri, akkor szintén nehezebben aludhat el. Nálunk tök jól bevált a hintázás, ajtóra akasztható hintájában rendszeresen szokott elbóbiskolni, és csak átrakom az ágyába onnan. :-))

2011. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, 13 hós, de ő van, hogy csak fél órát alszik napközben!!!! :(( Most tanult meg járni egyedül, meg még a fogai sincsenek kinn, csak 2, és nyálzik, meg rág mindent, szóval valszeg a fogai, de ez nekem sem vigasz, amikor a barátnőim gyerekei 2-3 órát alszanak napközben..
2011. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék kárörvendő lenni, de jó olvasni hogy mások is vannak így. Sajnos mi egy kertvárosi részen lakunk, így sok látnivaló sincsen, még egy normális játszótér sem. és hamar körbe lehet járni ezt a részt.

de köszönöm az ötletet, szólok holnap a páromnak hogy szerelje fel bentre a hintát ami kint van :)


akkor kitartást csajok, és marad az irigykedés.

ma ugye 3/4 órát aludt, este hétkor már nem lehetett bírni vele, sírt, hisztizett. fürdés és 3/4 20-kor már aludt is. de ez ritka, mert még egy órát fent szokott lenni.

2011. okt. 8. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kislányom 16 hónapos, de van, hogy ő is csak fél-3/4 órát alszik egy nap, de van amikor másfelet is. Ha nyugodtan ébred, akkor tudom, hogy elég volt neki, ha valamiért sírva ébred, akkor még cumival vissza szoktam altatni. Egyébként reggel fél 8 körül kel, este pedig 8-9 között alszik el általában.

Azt írod, hogy felkelés után még 10 percig nyűgös. Ilyenkor magától ébred, vagy csak valami felébreszti, és amiatt lehet ez? Szerintem ezt leszámítva, ha egész nap nyugodt, kiegyensúlyozott, akkor elég neki ennyi alvás, nem minden gyerek alszik 2-3 órákat. (bár én is sajnálom, hogy a lányom se alszik ennyit, mert úgy vagyok vele, mint Te, hogy nem tudok csinálni szinte semmit ennyi idő alatt. :S)

2011. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
van amikor külső zaj kelti fel, de ma pl. magától kelt, igaz sírva. próbáltam visszaaltatni, de nem ment. mindenáron jönni akart ki a szobából, mutogatott az ajtó felé. egyébként vidám, nyugodt baba, és ha napközben semmit sem alszik akkor sem venni rajta észre, csak este hogy nyügöseebb.
2011. okt. 8. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!