Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nyaki hypotóniával (laza...

Aki nyaki hypotóniával (laza izomtónus) született, oxigénhiány miatt, mi lett a következménye?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Unokatesóm lányának volt nyaki hipotóniája, de nem oxigénhiány miatt.Szegényeket még Pestre is felküldték neurológushoz, mert szerintük nem tartotta a fejét.Elvitték egyszer gyógytornára, de mivel a torna fele beszélgetés volt, a másik felében pedig a baba is sírt és unokatesóm is, hogy sír a gyerek, többet nem vitték.Azt gondolták, nincs ennek a gyereknek semmi baja, és jól hitték.Mindent időben csinált, semmivel se maradt le.Most 3 éves, és balettozik a hypoton kislány...és makk egészséges, életrevaló vidám gyerek.
2011. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én babám is hypotóniával született. Jártunk vele sima Katona-módszeres gyógytornára,de 10 hónaposan sajnos még nem tudott kúszni,sem mászni,igazából csak forogni tudott. Nem láttam javulást és úgy éreztem nagyon elmaradt a mozgásfejlődése. Ekkor találtam rá a Dévény-módszeres gyógytornászunkra. A Dévény-módszer hatására a kisfiam 1 hónapon belül elkezdett felülni,mászni és felállni. Most 1 éves és végre utolérte a társait mozgásban. Értelmileg viszont mindig is szépen fejlődött, a hypotónia csak a mozgást gátolta.

Nem tudom,mekkora a babád,jártok-e gyógytornára,és ismered-e a Dévény-módszert? Ne aggódj,komoly probléma nem lesz belőle,hogy hypotón,csak a mozgásfejlődése lassabb,de Dévény-tornával abszolút kezelhető a dolog.

2011. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Konduktor vagyok

Sajnos a következmény születés után,illetve látatlanban nem megjósolható.

Lehet komolyabb idegrendszeri károsodás egyik első jele, ami maradandó sérülés; de lehet az is,hogy néhány hónap torna után maradéktalanul megszűnik a probléma.

Mindenképp javaslom konduktor,vagy gyógytornász megkeresését,és a fejlesztés megkezdését.

De gondolom ez már megtörtént!Ha nem,szívesen adok tanácsot, ha gondolod.

2011. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nem oxigénhiány miatt, de nyaki hypotoniával született. Ráadásul még torticollist is megállapítottak. Nekünk a kórházban megmutatták hogyan kell tornáztatni és naponta 6-8 alkalommal kellett csinálni vele. 2 hónaposan már szépen tartotta, és már hason is kinyomta a fejét. 4 hónaposan nyilvánították gyógyultnak. Most már 3 éves, vidám, életerős, egészséges kisfiú.
2011. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Tegnap voltunk neurológián, ott aztmondták mindenképpen gyógytorna javasolt, hogy időben segítsük a mozgásfejlődését. Ezután fogok tanácsot kérni, ki milyen tornát javasol. Kedves harmadik! Nagyon szivesen veszem tanácsaidat, ha tudsz segíteni! Nem aludtam egész éjjel, netet böngésztem ezzel kapcsolatban... Nagyon remélem nem lesz semmi baj! Amúgy 6 hetes a picikém.
2011. aug. 10. 13:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja ami ennek ellenére érdekes, hogy már most nagyon szépen tartja afejét :) Ez jelenthet valamit??
2011. aug. 10. 13:43
 7/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Először is, nem kell egyelőre túlzottan megijedni. Elég sokszor mondják az orvosok,hogy nyaki hypotóniája van a gyereknek. Többnyire csak picit gyengébb. Karjai,lábai nem feszesebbek egy picit? Vagy ott rendben az izomtónus?

Nem írod, hány hónapos a babád. De ha már kicsit emelgeti a fejét, az biztató.

Fontos, hogy amikor csak lehet, tedd hasra. Ez csak akkor nem javasolt, ha abszolút nem tudja mozdítania fejét, illetve nem fordítja még át a másik oldalra. (Persze kezdetben mindig legyél ilyenkor mellette.)

Én elsősorban a Katona-módszert, a Dévény Anna-féle tornát javaslom, na meg persze hogy hazabeszéljek a konduktív fejlesztést (Pető-módszer).

Ha van kérdésed,írj bátran!

2011. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is enyhe nyaki hypotoniája volt.Kilenc hetesen állapították meg.Otthon kellett tornáztatni naponta ötször.Közben elvittem neurológushoz,aki szintén otthoni tornát javasolt.Havonta kellett kontrollra vinni.Én látam,hogy le van maradva,de a doki mindig megnyugtatott,hogy nincs baj.Az lett a vége,hogy 10 hónaposan még csak kúszni tudott,még felülni sem,meg mászni sem,még csak nem is állt négykézlábra.Na akkor már tornát írtak elő.Egy hónapot kellett időpontra várni,így kerestem magán gyógypedagógust.Csodát tett vele,három alkalom után négykézlábra állt,azonnal felült,majd vissza négykézlábra és elkezdett mászni.15 hónaposan hozta be a lemaradást,akkor indult el.Ha idejében szakember kezébe kerül,nem húzódott volna eddig
2011. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek ismét!

Kedves 3. ! Írtam, 6 hetes :)


A lábait mondták feszesebbnek. Miért kérdezted? Ez is utal valamire?

2011. aug. 10. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj! Csak félszemmel tudtam olvasni. :-)


Írtam privit.


3.

2011. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!