Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos járnunk kell fizioteráp...

Sajnos járnunk kell fizioterápiára, hordozókendőben vittem és a gyógytornász első mondata: "Na ezt, ezt NE használja! " Miért?

Figyelt kérdés
Pedig mi nagyon szeretjük és egyszerűbb is ebben elvinni a kórházba, babakocsival nem is tudok bent közlekedni, egy lépcsősor visz le a terembe, ahova vinni kell. Az autós hordozóval sem bírom körbecipelni a kórházon. 7,5 kg a kis 3 hónaposom:), épp határeset, de a hordozókendőbe még vihetem, nem mellesleg nagyon egyszerű, kényelmes és könnyű vele.
2011. okt. 7. 09:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*hordozókendőben vittem a babámat (ez kimaradt:)

Lilliputi rugalmas kendőnk van, még augusztusban vettük. Sajnálom, hogy ilyen új kendőt el kell adjak :( Ráadásul szeretem is, ebben mindig megnyugodott, bármi baja volt.

2011. okt. 7. 09:10
 2/16 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá.

attol függ amugy miért kell járnotok.a kendő,ha jol van megkötve,térdhajlattol térdhajlatig támasztja a babát,megelőzve pl. a kötött csípő kialakulását.

(vagy ha az van a terpeszpelenka is ugyanigy tartaná a lábát)

semmivel se jobb ha a kenguruban log a baba.

kiváncsi lennék miért mondták ezt neked.

vagy lehet a rugalmas kendőre gondolt h már nagy a babád sulya hozzá?vagy hogy neked nehéz esetleg elöl hordozni?

2011. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Én nekem fogalmam sem volt hogy mi az a hordozókendő,míg meg nem néztem képen..Az igazság az,hogy a képeket nézve én úgy látom,hogy a babának semmi tartása nincs a hordozókendőben.Voltaképpen csak bele van szorítva,és nem tartja rendesen a testét.

Én a kengurut használtam.Az annyival volt jobb,hogy ott volt tartása a babának.


De másrészről,ha arra gondolok,hogy Afrikában vagy egyéb idegen országokban a hordozókendő mindennapi viselet a mamáknál.Bár nem ismert a statisztika,de nem hiszem,hogy az afrikai anyukák gyermekei testi eldeformálódásuk lenne,

2011. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedden megyünk, 9 órára, majd rákérdezek.

Kendőben fogom vinni, ha tetszik, ha nem, mert így TUDOM megoldani. A férjem nem tud eljönni a munkahelyéről, hogy cipeljen nekem. De lehet megpróbáljuk. Mindenesetre megkérdezem majd, hogy miért mondta ezt, hirtelen nem is kérdeztem vissza, úgy meglepődtem. Én azért vettem a kendőt, mert csak jót olvastam a használatáról, és miután kipróbáltuk is nagyon bevált. Persze nincs benne állandóan, sétálni babakocsival megyünk, de ha sír, nyűgös, fájt a pocak, ebbe beletettem és mindig megnyugodott, sőt el is aludt :)

2011. okt. 7. 09:22
 5/16 anonim ***** válasza:

második:

a kendő rugalmas,nem szorít,de épp elég erős hogy tartsa a babát megfelelően,és nincs kimerevitve a háta,hogy ezzel egy kényszeredett tartásra kötelezze a babát.

lehet nem jó képet néztél.

az a jó neki ha természetesen összegömbölyödve lehet mint a pocakban volt.

2011. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Inez.R. ***** válasza:
29%

De most komolyan..

Miért minket kérdezel arról, hogy valaki más mit miért mondott neked??

Miért nem kérdezted a gyógytornászt basszus? Ott helyben. Biztos tud indoklást a saját mondatára..

A kendőről: lehet hogy az anyukának egyszerűbb, kényelmesebb, de nem tesz jót a bébinek sokak szerint.

Én nem is használtam 5 hónapos kor előtt, akkor már stabilan tudott ülni a fiam, önállóan. Ez azért nagyon fontos, mert van már olyan erős az izomzat a gerincoszlop mellett, ami megtartja a súlyát, és a gerince sem olyan labilis már.

Gondolom, te sem szeretnéd, hogy tüsszentesz egy nagyobbat, és a rád kötözött bébinek kettészakad a gerince..

Mindenképp azt a gyógytornászt kérdezd meg, akivel beszéltél.

Sok sikert..

:)

2011. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hordozzunk, ne hordozzunk dolog érdekesen alakul.

3szakember szerint tök jó, hogy hordozunk mi, és szerintük jót tesz a kicsinek testileg lelkileg szellemileg(egy nagyon jó ortopéd orvos aki rendszeresen ellenőrzi a gyerekeket, egy konduktor és annak ortopéd kollégája) mások szerint hűűűű milyen ártalmas kendőben, és méregdrága fekvős, meg összevissza csattos kenguru a jó...

Ebben a vélemények rettentően megoszlanak.


Egyszerűbb amúgy az illetőt megkérdezni, miért is ne használjátok a kendőt.

2011. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze, megkérdezem és majd meg is írom, mit mondott. Csak magam megnyugtatására gondoltam, hogy kiírom magamból, hátha megnyugtattok itt, hogy azért ez nem akkora bűn :D
2011. okt. 7. 09:50
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szai!

Én konduktor vagyok,és nagy hordozópárti.(Persze, csak ha tudod JÓL használni)

Más kérdés, hogy ha gyógytornászhoz jártok, akkor speciális eset a babád,és lehet,hogy emiatt nem jó neki.

Leírod mi a gond? Hogy volt a hordozóban?

2011. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szia!


De jó, hogy itt vagy! Szerintem jól volt a hordozóban, úgy ahogy a leírásban van, lába terpesztartásban, mint egy kis béka, szemből hozzámsimulva.


Most még csak időpont egyeztetésen voltunk, de nem nézték meg a kicsit, gondolom majd első alkalommal. Az ok, amiért küldtek, hogy "Fejét ülésbe húzáskor nem emeli."


Egyéb testhelyzetekben tartja a fejét, hason pl. nagyon is meg tudja emelni, és etetőpózban is, amikor a fél karomban van, emeli, húzza magát, még nevettem is, mondván, nehogy már ülni akarj, te kis husi. :)


Kíváncsi vagyok nagyon, hogy te mit mondasz erre és hogy javasolnál.


Köszönöm, hogy írtál.

2011. okt. 7. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!