Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kezdenek...

Hány hónaposan kezdenek általában beszélni vagy legalább egy két szót mondani a babák?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

10-11 hónapos kor körül általában, ami tudatos: baba, mama, papa, apa, anya.

Nálunk ez igencsak kitolódott, mert először apát Bá-nak, anyát Ámuá-nak vagy Má-nak hívta, ezek elég sokáig megmaradtak.

De aztán nagyon megeredt a nyelve, most 16 hónapos lesz, és nagyon sok szava van, amit használ (javarészt a szavak elejét vagy valamilyen rövidített formáját), sőt, szóösszetételek is, amiket mond. Pl. ezt is, azt is, ott is, nem megy, csukd be.

2011. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Kb. 1 évesen mondta érthetően ki,hogy apa,baba,mama.

És ha kutyákat hallja ugatni akkor azt,hogy vau!

Addíg csak gagyarászott:)

2011. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de jó nektek az én kicsikém 18 hónapos lesz és még egy szót se tud
2011. jan. 22. 14:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Másfél éves múlt a lányom, már nagyon sok szót tud, és mostanában kezdett el rövid mondatokat mondani, amit állandóan ismételget. Én ugyan nem értem, de biztos jelent valamit, általában egy szó van benne amit már tud, a többit nem értem. De olyan érdekes, próbálom kideríteni mit jelenthet, mert általában mindig ugyanazon a helyen mond egy-egy mondatot, pl gardróbban, vagy a fürdőszobában. Tehát most nyomozok.
2011. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

13-14 hónaposan a kislányom ezeket mondta:

egy, mama, papa, anya, apa, baba, vava


Most 20 hónaposan nem beszél nagyon sokat, kb. 50 szót tud, többet már kapcsol: apa el, szia anya, pápá mama, baba oda

2011. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

13 hós a fiam, az alábbi szavakat mondta, de eddig még mindet csak egyetlen egyszer: ide, add ide, nem, de, apa, lámpa, vau, gyere.

Éretni szinte mindent ért, reggeltől estig 'beszél', én is úgy vagyok mint az egyik előző válaszoló, érzem, hogy helyzethez illő, értelmes dolgot mond, csak még nem tudom mi az...... :))

2011. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Együtt érzel Veled! 16 hónapos a kisfiam és az apa, baba, papa szavakon kívül nem mond semmit, neki minden csak BA!!!!!Bármit kérdezek tőle mindenre azt feleli, hogy BA!

Viszont mindent megért és teljes mértékben megérteti magát, a családban nagyon okos kisfiúnak tartjuk annak ellenére hogy nem beszél. Ezeket a szavak sem használja ám mindig, inkább elég ritkán. Már én is nagyon várom h végre megeredjen a nyelve. Pont tegnap olvastam itt, h egy 20 hónapos gyereket a védőnő logopédushoz, a többi anyuka pedig pszichológushoz javasolta a gyermeket mert nem akart beszélni, ill. amit már hamarabb mondott azt sem mondta már.

Nézd, én még biztos h várok, sokan azt mondják a környezetemben,hogy lehet h ő majd elkezd tisztán beszélni. A védőnőnk is azt mondja , h 2 éves korig egyeltalán nem vagyunk lemaradva!

2011. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így van: még két éves korban is elkezdheti a szavakat, és még az sem késő.

A fiam 14 hónapos, még nem mondta az anya, apa-t, kétszótagosat csak a vau-t mondja.

Egyébként minden b-vel, és v-vel kezdődő szavak mennek:

bá - bácsi, ve - villamos, bu - busz, ne - néni, elsőnek a zsiráfot mondta úgy, hogy ráf (kicsit sejpítve persze) és még amit mond a rács, lánc, bab - baba, mamamama, be - béka, hirtelen ennyi.

De tényleg mindent ért, és olyan hamar tanulja az állathangokat, hogy egyszer kétszer elmondom, később meg már mondja is...

2011. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerkőcöm 20 hónapos, és még semmit sem mond. Se mama, se papa, apa vagy anya stb. Viszont mindent megért. Kicsit én is aggódom, de értelmes, okos fiú, a fülével sincs baj, úgyhogy még nem stresszelem magam ezen nagyon.
2011. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb. 10 hónapos lehetett, amikor apa után be akart mászni a fürdőkádba és akkor mondta, hogy: baba oda baba.

Most 14 hónapos, összetetten még nem beszél csak néhány szót tud, de azokat variálja: pl. gyeje ide.

2011. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!