Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit érdemes most elrakni a...

Mit érdemes most elrakni a fagyasztóba a babáknak?

Figyelt kérdés

2 hónapos a lányom, gondoltam, el kellene rakni ezt-azt, ami jó lesz fél éves kora után. Dugig van cseresznyével és meggyel még a nyárról, + zöldségeket ranak el anyuék mindig, de gondoltam, pl. rakok el pucolva, főzve gesztenyét. (Amúgy is rengeteg gesztenyénk van...) Az előbb láttam, hogy valaki kérdezte a sütőtököt, az is jó ötlet :) De főzve vagy nyersen érdemes eltenni???

Van még valami, amit érdemes most bespájzolni?


2011. okt. 10. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

sütőtök lesz télen is, azt nem raknék. amúgy én egy egész tököt megsütök, lehéjazva fagyasztom.

gesztenye is később jó (legalábbis lányom nem bírta enni, mert szorulást okoz)


ami nagyon jól jön hozzátáplálás kezdetén, az őszibarack. nem tudom, még találsz-e valahol. ezt nagyon szívesen eszik, kaki gondokat megoldja, lédús, így sok mindennel keverhető. én kb.3 kg-t tettem el, és kevés volt.

2011. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia

én megsütve szoktam fagyasztani a sütőtököt (kikanalazva, szinte püréként)

a gesztenye is jó ötlet

Meggy, barack és egy "tonna" szilva is be van tárazva nekünk is :-)

körtéből csinálhatsz befőttet (fagyasztani úgy se lehet)

2011. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Barack nem tudom, van-e még, azt mi amúgy nem szoktuk fagyasztani, nem is tudtam, hogy lehet :)

Van még szeder, szilva is elrakva anyuéknál, most csak a gesztenye miatt kezdtem gondolkozni.

Tököt én főztem anno a fiamnak + krumplit raktam hozzá, vagy almát is, nagyon szerette egyben.

2011. okt. 10. 13:15
 4/11 A kérdező kommentje:

A körte esélytelen teljesen? Mert van most még saját körténk, ami nincs agyonpermetezve...

Befőttben vannak barackok is persze, de ugye az cukros. Bár én bevallom, nem tartottam tragédiának, ha pl az alma mellé raktam egy szeletet anyósom barackbefőttjéből :)

2011. okt. 10. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Körtét nem lehet fagyasztani? Valahol azt olvastam, hogy lehet, és én tettem el nyersen :( Van még őszibarack meg alma és sütőtök is a fagyasztóban. Szilváról sajnos lemaradtam. Sajna sok minden nem fér el nálunk, biztos kell majd adnom neki bébiételt is, de az elején jó lesz a kóstoltatásnál, mert kis adagokat is elő tudok majd venni.
2011. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és csak a sütőtököt sütöttem meg, a többi nyers. Gondolkozom még a paradicsomon is, mert állítólag azt is lehet fagyasztani.
2011. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szedret ne adj neki még, a többit mind adhatod majd, amiket leírtál. Nekem egyik gyerekem augusztusi, másik szeptemberi, és szerintem ez hozzátáplálás szempontjából pont jó, mert február-márciusban elkezded (kérdés, hogy egyáltalán hogy fogadja!!), de mire igazán belejön, addigra ott a tavasz.

Alma, krumpli, sütőtök, cékla, répa és társai meg lesz télen is. Én a legelején vettem néhány üvegeset is, így a "kimaradt ízeket" is megkóstolhatta, illetve a szilvapüré jó volt szorulás ellen...

2011. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy a szedret nem lehet az elején, de köszi. Annak inkább a levét szoktam kinyomni.
2011. okt. 10. 13:34
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem a körtét is lehet fagyasztani(mi nyári almát fagyasztottunk reszelve, almás bélesbe tökéletes, így gondolom a körtét is lehet.


Esetleg próbáld ki, hogy lefagyasztasz egy keveset, másnap kiveszed és meglátod milyen lesz.


Nem tudom sóska, spenót van-e télen, mert mi a kertben termesztjük, én pl. ezt is tettem el a picinek.


A sütőtök amúgy jó ötlet, a lányunk eleinte csak ezt ette, utána már mindent (most is jó evő) :).

Hajrá a fagyasztással ;)

2011. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én a körtét akartam írni.Én is tettem el,megpucoltam,turmixoltam,adagoltam(tescoban kapható anyatejtároló zacsiban,jó,mert sok van benne,olcsó,és steril)

[link] ezt a múltkor tette itt ki vki,szerintem hasznos

2011. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!