Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket kell beszereznem szülési...

Miket kell beszereznem szülésig? Krémek, ruhák stb? Erre van valahol lista?

Figyelt kérdés
Pl azt honnan tudom, hogy mekkora babaruhákat vegyek? És mennyit, hiszen elég gyorsan nőnek a picik. Babaholmik (pl. cumisüveg-fertőtlenítő) listája, ami feltétlenül szükséges, hol található?
2008. jan. 30. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Beírod a google-ba, hogy babakelengye és kapsz ezret. Itt sem fog senki Neked litániát írni, max valaki bemásol egyet amit Ő választ ki, nem Te. Cumisüveg fertőtlenítő pénzkidobás, manapság vannak folyadékok erre, meg ki lehet lábosba is főzni. Én úgy állok hozzá, hogy fél évig CSAK szoptatni fogok, sem cumisüveget sem cumit nem vettem. 56-os az átlag méret, de pl. nekem lehet jó sem lesz. Már a 37. héten 3 és fél kilóra saccolták. Üdv, egy 38 hetes kismama
2008. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy lista van például itt: (itt mondjuk nincs babaruha-méret, de erre én azt javaslom, hogy érdemes pár darab 56-os-t és pár darab 62-est is venni)

[link]

2008. jan. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Na nézzük csak, hát a nagyobb dolgokkal kezdeném:


kiságy

matrac

gyerekpaplan

2 váltás ágynemű

többfunkciós babakocsi (amiben feküdni is tud, és később ültetni is lehet)

kenguru vagy hordozókendő (bár a kenguru majd 2-3 hónaposan lesz jó)

bébihordozó (nem muszáj, csak autóba kell, bár otthon is jól jöhet)

popsikrém (majd ha megszületett, felírja a gyerekorvos)

1 csomag újszülöttnek való pelus (több nem érdemes, mert kinövi)

fürdetőkrém (ezt is felírja a gyerekorvos)

vattakorong

babaolaj

popsitörlő (ha spórolni akarsz, használhatod a popsitörlésre az olajos vattát minden alaklommal)

puha kefe és fésű

kisolló (szerintem ez alapból van minden háztartásban, tökéletesen megfelel a célnak)

egy-két játszócumi

2-3 cumisüveg (ha szoptatsz, akkor is jól jöhet teához)

sterilizáló folyadék vagy tablette

egy nagy fazék kifőzéshez

pelenkázó alátét (avagy pelenkázó komód alátéttel, ha van helyed/pénzed hozzá)

20-30 textilpelus

RUHÁK:

4-5 body

5-6 rugi

1-2 kardigán

1 sapka

2-3 pár zokni

bundazsák vagy overall (téli babáknak) célszerű nagyobb méretet venni, kb. 68-72-eset

1-2 hálózsák

1-2 kisnadrág (újszülöttnek még nem annyira muszáj)


Most nagyjából ennyi jut eszembe. Ezek azok a dolgok, amik tényleg kellenek egy babának, ezeken kívül még rengeteg kényelmi kiegészítő létezik, ruhából is lehet többet venni, ha nem akarsz olyan gyakran mosni-vasalni, de az újszülött méretet pikk-pakk kinövi. Bár szerintem minden újszülöttnek sok a ruhája, aztán ahogy az 50-56-os méretet kinövi, már nem lesz annyi gönce, mert mindig azt pótolod, ami éppen hiányzik. Remélem tudtam segíteni.

2008. jan. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok. Még annyit hozzáfűznék, hogy a szülés előtt pár héttel érdemes felkeresni a gyerekorvost, ő fel tudja írni a babaápoláshoz szükséges kencéket (popsikenőcs, köldökápoló lötyi, fürdetőkrém, stb.), ezekből az elején ígyis-úgyis csak a gyógyszertárit használhatod. Kiváltani viszont apukának (vagy nagymamának, testvérnek, stb.) kell, amiután a baba megszületett és Ti még a kórházban vagytok, hogy mire hazaértek, otthon legyenek ezek is.
2008. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a tanácsokat, sokat segítettetek! Legalább el tudok indulni valamerre!
2008. jan. 30. 09:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem késett még, én csak most regisztráltam magam. Nekem van egy listám Mit vigyünk a kórházba, mit érdemes megvenni, ha emailcímet írsz átküldöm.
2008. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!