Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gremese mei thai-om van és...

Gremese mei thai-om van és két hónapos,5 kilós a babám. Beletehetem már?

Figyelt kérdés
Gremese oldalán az szerepel,hogy 3 hónapos kortól ajánlja, de azért szerepel az oldalon megkötési mód 3 hónaposnál kisebb babbára is. Van aki használta picinél?
2011. okt. 11. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Az én babám 3 és fél hónapos. Pénteken érkezett meg a mei-tai. Nagyon jó. Még szokni kell mindkettőnknek, de tényleg kényelmes. Nagyon szép a varrás, stabil, kellemes az anyag tapintása. Először a férjem segítségével kötöttem meg, de másodszor már ment egyedül is. A vállpántot folyton a szájába veszi, úgyhogy mindig odarakok egy textil pelust, hogy azt "rágcsálja". Csak dicsérni tudom! Szép napot! :-)
2011. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Épp múlt héten hallottam a rádióban, hogy a mai tai-ok a stabilan, maguktól ülő gyerekeknek valók, mert nem tartja rendesen a baba MINDEN porcikáját, gerinccsigojáját. Előtte inkább a kendő.

Nekem is kendőm van és kb. 4 hónapos korától használom (előtte nem nagyon mászkáltam, inkább babakocsis séta volt). Most 11 hónapos és még mindig azt tudom használni, csak oldal kötéssel.

Sajnos a leírásoknak nem nagyon lehet hinni. :( De ne kérdezzétek, hogy akkor miért nem tiltják be. Nem tudom. Talán nem tudtak arra a sok dologra oda figyelni, nincs jól kiépítve a rendszer.

A barátnőm talált egy babahordozót, amiben a kocsiban kell a babát szállítani. Az volt a használati utasításra írva, hogy a kocsiban menetiránnyal szembe kell behelyezni. Mondtam neki, hogy nézzen jól utána, mert tuti nem stimmel. Hát igazam volt. Rossz volt a fordítása... Aztán mégsem volt még kivonva a forgalomból, vagy bejelentve a hibás fordítás.

Bocs az offért, csak gondoltam érdekes lehet. :)

2011. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem kéne belerakni.
2011. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A rugalmas kendő után én is beszereztem nemrég egy Mei Tai-t (Liliputi-s). Nekem 6,5 kilós a lányom, de még nagynak érzem, valahogy nem bírom benne rendesen megkötni, úgyhogy egyelőre nekem nem jön be.

Szerintem a Mei Tai nagyobb kortól jó!

2011. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Pont hogy kisebb korban jó. Olyankor még kis béka pózban van a lába. Később már nem akar így lenni, mert azt szeretik ha szabadon van a lába, és tudja mozgatni.teljesen megbízható, mert odasimul hozzád amikor magadra kötöd. A babát meg megnyugtatja. mert érzi a közelséged, szívverésed. Most 5 hónapos babámnál már nem jön be , mert szeret nézelődni, a mei-thainál meg nem lát ki. Hiába fordítom ki, a fejtámlától nem tud nézelődni.
2011. okt. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért jó nagyobb korban!! Mivel akkor már azt szeretik, ha kint lóg a lábuk, viszont ha kicsik, nem látnak ki! Kisbéka pózban pedig a rugalmas kendő tart jobban, nem a Mei Tai. Kifelé fordítani pedig szigorúan tilos a kisbabát!!!

[link]

[link]

2011. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt a véleményt én is osztom. TILOS ELÖL MAGADNAK HÁTTAL VINNI A BABÁT!!!
2011. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

3 gyerkőcöm van, mindegyiket párhetes korától hordozom/hordoztam. A nagyok 3,5 és 2 évesek, és nem lett semmi bajuk tőle. A kicsi 6 hónapos, még neki sincs baja. Úgyhogy én azt mondom, hogy hordozd benne nyugodtan.

És ahogy írták előttem: tilos kifelé fordítva hordozni a babát!

2011. okt. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de ez az amit nem szeretek. Ha az ember a saját esetével példálózik, az nem 100%. Nem véletlenül mondja azt az ortopédiai szakma, amit mond. Örülj neki, hogy a könnyelműségednek nem lett következménye. Bár ezt nem tudom honnan veszed. Nem arról volt szó, hogy nyomorék lesz, de komoly gondok lehetnek belőle, amik akár tini, vagy felnőtt korban jelentkeznek.

Van aki leugrik a másodikról és nem lesz semmi baja, van aki meg a nyakát töri... És ugye az épp ész azt mondja, ne ugorj le a másodikról...

2011. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

11:45-ös vagyok.

Utolsónak!

Beszéltem hordozási tanácsadóval is a dologról, mielőtt beletettem volna babámat, ő azt mondta, lehet. Meg utána is olvastam, és a legtöbb helyen azt találtam, hogy lehet újszülött kortól.

"Nem véletlenül mondja azt az ortopédiai szakma, amit mond."

Az ortopéd orvost is megkérdeztem, ő azt mondta akkor, hogy egyáltalán ne hordozzam, vagy ha mégis, akkor kenguruban...

2011. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!