Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora átlagosan egy kislányb...

Mekkora átlagosan egy kislánybaba 5 hónaposan?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk védődőnél és a kislányom 6100 gramm és 63 cm. (3,4 kg-mal és 50 cm-rel született.)Az első két hónapban összesen 1.7 kg-oz hízott, azóta megfigyelhető, hogy lelassult a súlyfejlődése. A védőnő (és a doki is)csak legyintett. Az én számításom szerint meg már csak 3-as percentilben vagyunk benne. Tényleg jó így?
2009. ápr. 30. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyéb panasz: pl. hasmenés, bukás, egyéb van? Anyatejes baba?
2009. ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs panasz. 4 hónapos kora óta tápszeres. Elkezdtük a hozzátáplálást, de érdemben az sem változtatott a dolgokon.
2009. ápr. 30. 13:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt,nagyon lelassult a fejlődése,rengeteget mocorgott,mindig evett amennyit igényelt(tápszeres volt),most 9 hós múlt,8500 gr,és 2 hete itt toporog a súlya.Nem aggódom,mosolyog,fejlődik,minden nap produkál valami újat.Sztem te se aggódj,ha nem sír az éhségtől,és nem fogy ,jókedvű,érdeklődő baba,akkor nincs baj,fejlődik a baba maga ütemében,majd szépen kialakul.
2009. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 30. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 5 hósan 66cm és kb.6,5 kg volt.Most 6 hónapos 68 cm és kb.7 kg. 4kg-val(3770-nel jöttünk haza)született 57cm-vel.Szerintem jók vagytok.A kor előrehaladtával(kis korban egyre lelassul a súlyfejlődés)Amúgy meg lehet,hogy mostanában centikre gyúrt. :-)

Mi az a percentil?Még ezt nem hallottam.

2009. ápr. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2009. ápr. 30. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!