Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza? Bőv. Lent.

Kinek van igaza? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Anyukák, és nem Anyukák véleményét várom, illetve, hogy milyen állásponton vagytok a kis sztorimmal kapcsolatban.


Nos arról lenne szó, hogy van egy 17 hónapos kisfiam.Múlt héten benyalt valami bacit (velem 1ütt), és hát folyt a nózia elég rendesen.

Porszívónk, pont most nem volt itthon, mert vidékre vittük le,és még nem volt idő visszahozni.

Ez az eset kedden volt! Mivel, nagyon szükségem lett volna a porszívóra, az orrfolyás miatt, gondoltam, megkérem a barátnőmet, hogy adja kölcsön, az övét!

Keddtől szombatig. (szombaton hozták haza a mi porszívónkat). Elmeséltem neki, hogy mi a helyzet, elég nagy szivességet tenne, ha oda adná. Hallottam a hangján, hogy nem tetszik neki,az ötlet, de kénytelen voltam,ennek ellenére is kérni, mert ugye nagy szükségünk lett volna rá. Azt még hozzá tenném, hogy a b.nőmnek, van 3 papagája, így ott is fontos kellék a porszívó. Oda is adta kedden.

A lényeg, most jönne! A mi porszívónkat, végül is csak vasárnap tudták haza hozni. Mondtam is a barátnőmnek, hogy ne haragudjon, csak hétfőn tudom vissza vinni. Erre a válasz, ok stb..de azért neki is kéne. Én meg lapíthattam. Na most úgy alakult, önhibámon kívűl, hogy sem hétfőn (nem tudtam elszabadulni itthonról), sem pedig ma azaz kedden nem tudtuk vissza vinni, mert amikor vittük volna, neki épp programja volt.

És akkor, elkezdte mondani nekem, a telefonba (normális hangvételbe), hogy mivel én anya vagyok, tudnom kéne az "illem szabályokat", és , hogy ezzel, nem mutatok jó példát a 17 hós fiamnak. Én meg mondom neki, hogy bakker, nem azért nem vittem vissza, mert lusta vagyok, vagy trehány, hanem azért, mert a fiamat előrébb hozom a rangsorban, mint bárki mást.Bocsánatot kértem, de ez a kioktató stílus, nagyon felmérgesített. Neki, nincsen gyereke, fingja nincs milyen gyereket nevelni stb.. azt hittem, hogy Őt szeretném, a fiam keresztanyjának, de most kétségeim vannak. Milyen keresztanya lenne, ha nem fér bele a fejébe, hogy talán fontosabb az, hogy egy kicsi gyereknek, tisztítani tudjam, az orrát, hogy levegőt tudjon venni, mint az, hogy ő 5 napig, nem tud porszívózni, csak felmosni............

Mellé teszem, hogy akármikor találkozunk, folyamatosan késik, vagy el sem jön. Ez mindig is így volt, de soha 1 szóval sem említettem neki. Ha késik, biztos meg van az oka stb..

És akkor ő mer nekem jönni azzal, hogy milyen példát mutatok majd a fiamnak stb...

Nekem a fiam a legfontosabb, és utána jön mindenki más.

Tudom, hogy én is hibás vagyok, de szerintem nincsen igaza.

Ha én adtam volna a porszívót, akárkinek kölcsön, hogy a gyereknek jobb legyen, nem érdekelt volna, ha 3 nappal később kapom vissza.

Seperni, és felmosni is lehet, nem?


Szerintetek, kinek van igaza?

Bocsi, ha hosszú lettem, és a téma is kicsit fáradt, de engem akkor is ZAVAR!!!


2011. okt. 11. 23:05
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Ja, és kiemelte, hogy örüljek neki, hogy szívességet tett nekem............... :O :O :O
2011. okt. 11. 23:08
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem igaza van a barátnődnek. Tudtad jól, hogy fontos neki a porszívó, és kétszer mondtad le az ígért visszavitelt. Persze, hogy pipa lett. Persze nincs világvége, de azért legközelebb ne neked álljon feljebb. Attól, hogy anyuka vagy, még nem illet több elnézés, mint egyébként.
2011. okt. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%
Hat nekem az a velemenyem, hogy valami mas all a hatterben, nem a porszivo-ugy. Ha valoban olyan jo baratok lennetek, akkor ertelmesen is meg tudtatok volna beszelni, te visszajuttattad volna a kolcson porszivot, miutan a tietek visszakerult, o pedig nem akadna ki ilyesmin. Uljetek le, es tisztazzatok a melyen rejtozo konfliktusokat!
2011. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
19%
Ezt te komolyan barátnőnek bírod nevezni, úristen! Meg keresztanyának akartad? Atyaég!!!!!! Szerintem neked van igazad, a "barátnődet" meg osszad már ki, hogy mi a f@szt képzel magáról
2011. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Én, nem is akarom, hogy külön elnéző legyen velem, mert anyuka vagyok.

És pont mivel, nagyon régi a barátság, és Őt, akartam volna keresztanyának is, nem értem az Ő!!! kiakadását!!!!


Én a fiamat teszem, az első helyre, még akkor is, ha 2 napot csúszok, egy kölcsön porszívóval...

2011. okt. 11. 23:25
 6/31 A kérdező kommentje:

És, ami a legszarabbul esett, az az, hogy az mondta, hogy ő szivességet tett nekem..............................

Hát bakker... köszi szépen!!

2011. okt. 11. 23:27
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

tényleg szívességet tett neked, ebben igaza van.

neked a fiad az első, neki a papagájai. szombatra ígérted, még mindig nem adtad vissza, tehát jogos a felháborodása, hisza z övé, tök mindegy mire használja.


ez így bele is fér a barátságba és szerintem itt álljatok is meg, mert ha ő lenne a keresztanyja a babádnak akkor ennél azért fontosabb szerepét kéne betöltenie az életében a fiadnak.

szerintem ez az egész történet nem egy akkora ügy, egyedül a keresztanyaságon hökkentem meg :)

2011. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem sem a poszipi a baj. Elképzeltem a helyzetet. Egyrészt volt papagájunk, lehet azt seperni is, ha nem szőnyeg felett van. Ha ott, akkor nagyon kellhet neki, ez igaz. De szeretném annyira a a bnőm kisfiát, hogy megértsem, neki fontosabb. Abban igaza van, hogy nem vitted vissza, mert ha neki fontos, meg kellett volna oldani. De biztos, hogy az ő helyébe nem így reagáltam volna le.

Mindkettőtöknek van igaza, csak a stílusával van baj a bnődnél...

Tanulság: legyen vidéken is, és otthon is egy porszívód :)

2011. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Pont erről beszélek én is!! Most akkor így, hogy lehetne, Ő kersztanya.

Én megértem a papagájokat, de akkor is!!!!!!!!!!

2011. okt. 11. 23:39
 10/31 A kérdező kommentje:

Parketta van, nincsen szőnyeg.....:))


De úgy mondta, mintha legalább 2 hónapra eltűntem volna azzal a rohadt porszívóval....

És hogy neki 3 madara van , bla bla bla...


Tudom, hogy az övé a porszívó, de szerintem, egy idegen, megértőbb lett volna.

Nem tudok sajna itthonról, pattogni, mivel van egy fiam.

Hétfőn, nem jutottam el hozzá, ma ő nem ért rá...


Az biztos, hogy többet, nem kérek kölcsön, még 1 szívószálat sem!!!!

2011. okt. 11. 23:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!