Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza volt a barátnőmnek?...

Igaza volt a barátnőmnek? (Többi lent)?

Figyelt kérdés
Ott voltunk náluk, az udvaron.Két éves kisfiam egy örökmozgó, mindig rohan, mászkál, felmászik mindenre.Elment az udvaron egy olyan helyre, ahol nem láttam rá, és utánna mentem.Majd nemrég visszahallottam hogy azt mondta hogy miért kell a gyerek után mindig mászkálni?Elég rosszul esett, mert nem gondolom magam egy túlféltős anyának(csak amennyire kell), hagyom kibontakozni,de szeretem látni, pláne egy idegen helyen, ahol mindenféle kőrakás megy törmelékek vannak.Nekik még nincs gyerekük, de szerintem ez alap hogy egy pár éves gyeereket szemmel tartunk, nem?
2011. júl. 8. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

De, alap. Nekem sincsen még gyerekem így nehéz belegondolni, de gyerekápolónak tanulok és szerintem alap, hogy figyelünk a gyerekre.

Semmi túlzás nincs abban ha valaki szereti szem előtt tartani a gyerekét. Ez a normális, mert a baj bármikor bekövetkezhet.

Minden józaneszű szülő utánamenne a gyerekének.

Nem arról van szó, hogy egész nap fogod a kezét, ami valóban túlzás lenne. Csak látni akarod, hogy mit csinál.

Majd barátnőd is rájön erre mikor először esik le valahonnan a gyereke.

2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát majd ha lesz gyereke, ő is utána fog menni.

Csak olyan véleményére adj, akinek van gyereke, és akivel egyet is értesz bizonyos nevelési kérdésekben.


Én is utánamegyek a gyerekemnek, tök veszélyes dolgokat bírnak kitalálni. Ez nem túlféltés.

2011. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Még olyanére se adj.


èn is nézem. az hogy utánamész és fél szemed a 2 éves gyereken az nem ugyan az mint hogy fogod a kezét és nem mehet sehova sem.

2011. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért is esett rosszul,mert annyira magától értetődőnek találom a dolgot, hogy meg sem gondoltam hogy ő a "hátam mögött" ezt megjegyzi.Persze hogy nem fogom a kezét egész nap, meg nem vagyok a sarkában ha tudom hogy biztonságos helyen játszik, de csak szeretem tudni hogy épp hol és mivel ügyködik.Amúgy kicsi fiam mindig a dolgok veszélyes részét találja meg, ahonnan a legnagyobbat lehet esni, stb...
2011. júl. 8. 14:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól csináltad. Én is mindég megyek 28 hós fiam után. Pillanatok alatt megtörténhet a baj. Majd barátnőd is megy a gyermeke után ha lesz neki. Akinek nincs még, ők nagyon nehezen tudják megérteni a gyermekes anyukákat. Ezt már észrevettem. Pl. nem mehetünk akkor csavarogni amikor akarunk stb. Ilyenkor maradnak el a barátnők.
2011. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Persze, ha nem látsz rá normális, hogy utána mész!

Természetesen nem kell egész nap a fenekében lenni. Én pl. azt már túlzásnak tartom amikor nálunk vannak, a barátnőm a 4 éves gyereke után a fürdőszobába is megy. Jó vele így beszélgetni egyébként is, meg nem is tudom, mit gondol,hogy mi baja eshet?

De idegen helyen persze,hogy utána mennék!

2011. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodhatok hogy nem én vagyok rosszul összerakva.Meg azt gondolom hogy vannak gyerekek akik jól elvannak egy helyben, eljátszanak fél órát is egy fűszállal, azok után jó hogy nem kell rohanni, de a fiam is az a fajta aki öt percet sem ül a fenekén, mindig kitalál valamit, persze hogy megyek utána, másnál meg pláne, vendégségben pl.
2011. júl. 8. 14:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Tényleg neked volt igazad. Nekem sincs gyerekem, de nagyon sokat vigyáztam rokonok gyerekére meg fizetett bébiszitter is voltam, de sosem tudtam róluk levenni a szemem. Nemcsak azért, mert nem az enyémek voltak, hanem ez egy anyai ösztön, ami normál esetben egy felnőtt lánynál is kialakul.

Egyébként a párom húgának két kicsije van és a nő olyan, mint a barátnőd. Szépen megáll valahol, a gyerekek meg szaladnak, ő meg utánuk sem néz. Annyira durva, h már a nagymama sem szívesen találkozik velük, mert az egyébként normális vérnyomása az egekbe szökik, ha ezt látja.

2011. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amikor még nem volt gyerekem sajnos én is mondtam hasonlókat, amiket most gyerekesen már bánok, és tényleg csak akkor okoskodjon az ember ha van már gyereke (vagy akkor se).

Azalatt a kis idő alatt is történhetett volna vele bármi, és azt soha nem bocsájtanád meg magadnak.

2011. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, tény hogy akkor fogja megtudni ha lesz egy másfél, két éves,kíváncsi gyereke.Csak akkor mondta volna a szemembe, és akkor lereagáltam volna, és elmagyaráztam volna hogy miért megyek utána, pláne ha nem látok rá egy nagy udvaron.
2011. júl. 8. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!