Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagymát, metélőhagymát, vörös...

Hagymát, metélőhagymát, vörös s lilahagymát mikortól adtatok a babátoknak?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiam,s ezeket még nem adtam neki. S ezeket pl. vöröshagymát olajban dinsztoljátok s bele a zöldség s utána öntitek fel vizzel? Vagy neki hogy készítitek?

Petrezselymet, ha már nem lehet kapni majd a piacon frisset s nincs sok lefagyasztva, akkor ha szárítottad adtok pl. petrezselymes burgonyához, azt csak úgy rászórjátok vyg azt olajon felforrósítjátok és úgy keveritek össze a burgonyával?


Pirospaprikát mikortól adtatok a babának?

S ha mondjuk krumplis tésztát készítetek magatoknak, hogy készítitek el, ha még nem ehet a baba pirospaprikát, hogy ő is kaphasson belőle?

Mert nekem vnő úgy mondta, egy év után adhatok s úgy készítsem el, hogy utolag teszem bele a pirospaprikát, de azt nem tudom elképzelni hogyan lehet, mert én mindig dinsztolom a hagymát, majd pirospaprika, vizel felöntöm, s utána jön a burgonya, majd a tészta.


Utolag tedd már valaki a krumplis tésztába pirospaprikát, hogy elsőnek elkészítette s aztán a paprika?

Vnő mondta ha utolag nem akarom s a mi kajánkat adnám, akkor hagyjam el a pirospaprikát teljesen, de ugy milyen?


2011. okt. 12. 13:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Én is általában, ha úgy jön ki, hogy nagyobb mennyiségű zöldség van lefagyasztva vagy úgy veszek a piacon, hogy két napra elfelezem. Én eddig úgy főztem, h reggel ha felkelek, kivárom a sorom, s van hogy kapkodás van h időben csinálok tejpépet, s hozzá gyümölcs, vagy csak gyümi, s ma pl túró ízű joghurt meggyel összeturmixolva volt a tízóraija. Ezeket minden nap frissen kapja. Délben először kapott cukkinit, úgy vettem ki a fagyóból, hogy 2 adagnyi kijöjjön. Így holnap nem kell főznöm. Azt általában akkor szoktam, amikor tízórai után elalszik. S ha szabad a konyha, vagy azt is kapkodva.

Uzsira szintén egy adagnyit szoktam. Azt most fogom készíteni, de lehet ha nem is reggel, de amikor időm engedi s van szabad gáz, egyszerre letudom.

S addig beteszed a hűtőbe, ha mondjuk reggel főzöd meg az uzsit?

Most uzsira tejpépet kap, de gondolkozok valamelyik nap, hogy grízből készítem el neki. Rizzsel próbáltam s tápszerrel, de az nem jött be neki. Gyümölcsöt is tettem bele.

2011. okt. 14. 13:42
 12/12 anonim ***** válasza:
Igen, olyankor beteszem a hűtőbe! De tejpépet mindig frissen csinálok neki, mert az hamar megvan. Amit hozzákeverek gyümölcspép, azt szoktam előre megcsinálni és hűtőbe tenni.
2011. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!