Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet-e már egy 6 hónapos...

Lehet-e már egy 6 hónapos babának a főzelékébe olajat, lisztet tenni?

Figyelt kérdés
A kisfiam nem rég töltötte be a 6 hónapot.Gyümölcsöt 3 hete,fözeléket 2 hete adok neki de még olajat és lisztet nem mertem a főzlékébe tenni.
2011. okt. 12. 15:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, 7 gabonás pépet DM-ben is lehet kapni, talán nagyobb áruházakban, bababoltokban is. A doboza alapján 6 hónapos kortól adható.

Én csak a gluténérzékenység elkerülésére használtam eddig (most 8 hós, 5 hónapos kora óta kapja szoptatás mellett) úgy, hogy minden nap teszek egy mokkáskanálnyit a gyümölcsébe. Orvos javasolta ezt, mert nálunk sajnos van lisztérzékeny a családban.

Ma adtam neki először úgy, hogy 1 dl forralt-hűtött víz+10 gramm gabona, 100 g pépes gyümölccsel. Én uzsonnára adom.

2011. okt. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én vagyok a pépes anyuka. Én babásabbnak láttam így bevezetni a glutént, de persze mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné. :)

Bármelyik nagy áruházban kapni, vagy drogériában Milupa 7 gabonás pépet, nekem reggelire ajánlották, de arra csak tápszert kap, úgyhogy uzsira adtam, adom neki. Én is már adtam rizspépet, úgy csináltam, hogy először abba tettem kevesebb kanállal a rizspépből, és 2-vel a gabonásból, köv. nap nagyobb arányban gabonás, utána csak gabonás.

2011. okt. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gabonával kapcsolatos infót.Azthiszem így kezdjük el mi is.
2011. okt. 15. 07:05
 14/18 anonim ***** válasza:
Én is a fokozatosság híve vagyok. 6 hós kora óta kap a gyümihez 7 gabonás pépet, és néha étkezések között Hipp baba kekszet. Most 7,5 hós keksz helyett kifli véget adok neki "rágcsálni"(nem olvad el mint a keksz, így tudja gyakorolni a rágást), a lisztes rántással még várok, szerintem egyenlőre elég neki ennyi glutén bevitel. Oliva olajat teszek én is a főzelékhez (azt kell is)
2011. okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

a gabonás pépet gyümölcsbe jó keverni. ezért én tízóraira vagy uzsonnára adtam. ezt 6 hótól bármikor adhatod.

lehet kapni a Dm-ben (ez 4 gabonás), illetve van a Milupának is, ez 7 gabonás.

2011. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Véletlenül milumil 7 gabonás pépet vettem pedig milupát akartam.Szerintetek az is jó?
2011. okt. 15. 20:32
 17/18 anonim ***** válasza:

Milupa milumil, az ugyanaz szerintem.

Ha 6 hóstól adható, akkor tökéletes lesz.

2011. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

igen, Milupa Milumil.

ha csak gabonákból áll, akkor tökéletes.

2011. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!