Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar reggel enni?

Miért nem akar reggel enni?

Figyelt kérdés
3-4 napja vette észre 4 hónapos kislányomnál, hogy a reggeli tápszer nem akarja megenni. Mi lehet a gond?? 4 óránként eszik egyébként, felkel éjszaka. Éjszaka eszik 2-3 körül, és reggel 7kor nagy duzzogva megeszik 30-40 grammot és ennyi. Nem akarom erőszakolni, csak nem akarom elhinni, hogy nem éhes, az egyébként "beles" kisbabám. De nem sír, hanem játszik, de olyan tempóban, mint aki éjszaka lemaradt egy "csomó mindenről! :-)Tippeket kérnék, mit tegyek? Mikor kínáljam meg újból?
2011. okt. 13. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet azért nem eszik, mert még félálomban van. Magamból kiindulva én sem eszek rögtön, amikor felébredtem. Próbáld meg 8körül :)
2011. okt. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos hogy éjszaka éhes?

nekem a lányom habár ekkor szokott rá a cumira, de nem volt éhes csak a cumi kellett.

mivel többlakásos házban laktunk mikor felébred ordított, így míg megcsináltam a tápot cumit adtam neki, aztán 2 hósan mire beértem a táppal már aludt.

2011. okt. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy éhes, meg úgyis látom, meg aztán a 170-et vígan megeszi éjjel!! Szóval nem tudom!! Lehet meg kellene próbálnom ezt a cumis trükköt!
2011. okt. 13. 07:37
 4/6 anonim ***** válasza:

4 hónaposan már nem kellene neki éjjel is enni. A gyomra nem tud pihenni,és ő sem tanulja meg a nappal és éjszaka közötti különbséget. Éjjel vagy cumit adj neki,vagy teát.

Akkor reggel enni fog.

2011. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Disi ***** válasza:
Az én kislányom ugyanezt csinálja, ráadásul ő nem eszik éjszaka, most 3 hós. Este 10- fél 11 körül elalszik, reggel 8-9 körül kel, és fél adagot eszik csak 60-70 ml-t. Ő is ugyanígy jókedvű, mosolyog, "dumál", játszik. Általában egy óra múlva kéri a többit. Ő mondjuk szokta kérni, egyik pillanatról a másikra átvált éhes "üzemmódba", és nem győzöm melegíteni a kajcsit. Nem szoktam kínálgatni, mert ha nem kell neki kilökdösi a nyelvével a cumit a szájából. Én nem aggódom, mert aki igény szerint szoptat az sem méregeti, és nézi az órát, hogy mennyi idő teltel az utolsó evés óta, úgyhogy akkor adok neki, amikor és amennyit kér. Az elején sokszor volt fehér pöttyes a kakija, azt mondta a dokibácsink ne foglalkozzak vele, ami kell neki megemészti, nem baj ha a többi kijön. Tegnap délután 130 ml tápi után másfél órával benyomott 150 ml-t. Kinn voltunk a friss levegőn előtte 2 órát, meghozta az étvágyát. Mindig bepótolja napközben :))) Szerintem ne aggódj.
2011. okt. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor a kisfiam ennyi idős volt,nálunk is előfordult hasonló,habár ő anyatejes volt (ekkor még).De nem volt gyakori.Most 20 hónapos,a pontos időt a válaszom alatt látjátok,és még nem reggelizett!!!!!Én mindjárt leszédülök a székről,de olyan a ház elrendezése,hogy nem látok rá a kicsire a konyhából,egyedül meg nem hagyhatom itt mert (enyhe kifejezéssel élve) ő egy kis vadállat!!Szóval,lehet,hogy a te kicsid is ilyen lesz...nem fog reggelizni.Nálunk mindig kimarad a reggeli vagy a tízórai,de egyébként sokat eszik,tehát pótolja.
2011. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!